Aktuální zprávy

Brankář Jan Chábera přestoupil z pražské Sparty do Chomutova

11.01.2010 Tisková zpráva
C h o m u t o v - Prvoligový hokejový klub z Chomutova získal výraznou posilu do svého brankoviště. Z pražské Sparty přestupuje na sever Čech gólman Jan Chábera. Brzy šestadvacetiletý odchovanec Českých Budějovic se před dvěma lety podílel na postupu Mladé Boleslavi do nejvyšší soutěže, loni famózním výkonem dotáhl Plzeň až do semifinále extraligového playoff. „Brankář Jan Chábera příchází do Chomutova na trvalý přestup. Přebíráme smlouvu platnou do dubna příštího roku,“ potvrdil přestup marketingový manažer chomutovského klubu David Dinda.

Foto: hcsparta.cz; Jan Beneš (www.sporting-photo.com)

Gólman Jan Chábera se v letošní sezóně postavil celkem 29krát do branky pražské Sparty, naposledy se v brankovišti 8. ledna podílel na výhře nad „svými“ Českými Budějovicemi. Právě v Českých Budějovicích Chábera hokejově vyrůstal a také poprvé v kariéře okusil jak chutná česká nejvyšší soutěž. Po sestupu Jihočechů do 1. ligy se pak Chábera podílel na návratu svého mateřského oddílu mezi českou elitu. Skvělým výkonem tehdy mimojiné zdeptal právě Chomutov, který Českým Budějovicím zle zatápěl v semifinále playoff.

V sezóně 2007/08 dotlačil do extraligy Mladou Boleslav a v následující sezóně už hájil barvy Středočechů v extralize. Byl hlavní oporou nováčka až do doby než se rozhořel spor mezi Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi, kvůli výši odstupného právě za Cháberu a obránce Posmyka. Brankáře pak vysvobodila pražská Sparta, která ho obratem poslala dochytat ročník do Plzně. Tam Chábera znovu zářil a dovedl Západočechy až do semifinále playoff, kde plzeňské akcie na postup do finále držel až do posledního možného okamžiku rozhodujícího sedmého utkání.

V letošní sezóně nastoupil Jan Chábera k necelým 30ti utkáním v rudém dresu Sparty Praha. Zbytek letošního ročníku dochytá v Chomutově, kde se bude snažit pomoct týmu k postupu do extraligy. Již dvakrát se mu to povedlo a na severu Čech věří, že Chábera bude úspěšný i napotřetí.