Vydřené, ale zasloužené vítězství s Prostějovem

Napsal 25.09.2006 Martin Bocian, foto Martin Ritter
C h o m u t o v – První liga uhání kupředu zběsilým tempem, a tak se již v pondělí hrálo na chomutovském ČEZ stadionu 5. kolo. Domácí v něm přivítali aktuálně jedenáctý celek tabulky HK Prostějov. Zápas se odehrával v poměrně vyrovnaném duchu, i když Severočeši měli zejména ve druhé třetině převahu. Přesto třikrát prohrávali. Vždy však dokázali srovnat dvěma trefami Milana Kostourka a jedné Romana Chatrnúcha. Ve třetí třetině byl k vidění boj na ostří nože se spoustou vyloučení. O vítězství Chomutova nakonec rozhodl dvě minuty před koncem obránce Martin Nosek.
5. po 25.9.2006
4:3(1:2, 2:1, 1:0)
PRO
Horčička - Řezníček, Malínský, Chatrnúch, Trefný, Szakal, Nosek, Březina, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj
Prostějov
Žigardy - Flašar, Sedlák, O. Poživil, Kruliš, Bartoň, Doseděl - Pavelek, Říha, Vymazal - Čech, Piecha, Korčák - Janeček, Bartošek, Mikšovský - Bařica, Piluša

Ladislav Boušek.

Úvod utkání se odehrával v solidním tempu. Obě mužstva si vyzkoušela přesilové hry, kterých, jak se později ukázalo, bylo v dalším průběhu více než dost. Přestože více střeleckých příležitostí měli chomutovští, vedení se ujal soupeř. Ve 12. minutě dorazil Vymazalovu střelu do odkryté brány Zdeněk Pavelek – 0:1. Vstřelená branka prostějovské povzbudila a byli i nadále velkou hrozbou pro Horčičkovu bránu. Domácí se sice nemohli dostat do obvyklého tempa, ale i tak dokázali se soupeřem držet krok. Svojí rychlost ukázal v 15. minutě Polodna, který se protáhl podél levého mantinelu a z ostrého úhlu prověřil pozornost gólmana Žigardyho. Vyrovnání se tisícovka domácích diváků dočkala ve dvojnásobné přesilovce, kdy střelu Romana Chatrnúcha tečoval na hranici brankoviště Milan Kostourek - 1:1. Jenže do kabin šli přeci jen spokojenější hosté, jimž se 53 vteřin před koncem první třetiny podařilo zásluhou Lukáše Říhy opět strhnout vedení na svoji stranu – 1:2.

Do druhé části vstoupili chomutovští plni odhodlání a touhy vyrovnat. Prostějovský brankář Žigardy však prokazoval velmi dobré výkony a velká vytíženost mu zřejmě přidávala na jistotě. Velké štěstí měl při dorážce Charouska ze 27. minuty, kdy mu puk prolétl pod tělem a jen těsně minul tyč jeho svatyně. O třicet vteřin později se už ale síť v brance hostů rozvlnila. Jako přes kopírák se opakovala situace předcházející prvnímu gólu Chomutova. S tím rozdílem, že tentokrát střelu Romana Chatrnúcha od modré čáry nikdo netečoval – 2:2. Nápor domácích pokračoval, ovšem už bez gólového efektu. Alfou a omegou dnešního duelu totiž byly přesilové hry. Hosté dostali k dispozici plné dvě minuty herní výhody 5 na 3, na jejíž využití jim stačilo pouhých 12 vteřin. Před Horčičkou úspěšně dorážel Michal Vymazal - 2:3. Ovšem i chomutovští umí rychle reagovat, což potvrdil ve 38. minutě krásnou individuální akcí Milan Kostourek - 3:3.

Chomutovská radost po vítězném gólu.

Třetí třetina se odehrávala ve stylu: kdo s koho. Krom trumpet z hlediště bylo nejčastěji slyšet píšťalku hlavního rozhodčího a s tím současně jeho zdviženou pravici. A tak se dvířka na trestných lavicích netrhla. V plném počtu na obou stranách se hrálo jen výjimečně. Hosté tak měli například k dispozici přesilovku trvající téměř nepřetržitě 8 minut. Jenže až na několik světlých výjimek se příliš do zakončení nedostali. V 53. minutě úspěšně operoval před bránou Boušek a po jeho dorážce skončil puk v síti. Sudí však odhalil kopnutí nohou, a tak se skóre neměnilo. Už už to vypadalo na prodloužení, ovšem nakonec nebylo potřeba. V čase 58:03 se totiž ve skrumáži před bránou nejlépe zorientoval Martin Nosek a pohotovou střelou odstartoval bouřlivé oslavy domácích hráčů. Ti po velkém boji porazili Prostějov 4:3.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Dnešní utkání jsme si zkomplikovali sami. První třetinu jsem odehráli až moc profesorsky a nebýt vynikajícího Luboše Horčičky, tak ten výsledek mohl být pro nás daleko horší. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, hráli jsme více agresivně a zlepšili střelbu, přesto tam až do konce utkání byly netaktický chyby, které by takovéto mužstvo dělat nemělo.“

Aleš Flašar (Prostějov): „Tato prohra mrzí víc jak jakákoliv jiná. Přijít o bod v závěru utkání je hodně kruté. Myslím si, že jsme si bod zasloužili a doufám, že to hráče nepoznamená a půjdeme dál svou cestou.“