pondělní utkání, které startuje tradičně v 17:30 na chomutovském ČEZ stadióně. Utkání můžete sledovat i prostřednictvím online přenosu. "> Piráti Chomutov » Jestřábí letka míří do Chomutova

Jestřábí letka míří do Chomutova

Napsal 24.09.2006 David Matula
C h o m u t o v - Na programu první ligy je páté kolo a do Chomutova míří momentálně jedenáctý tým HK Jestřábi Prostějov. Jestřábi neodstartovali zrovna ideálně a ze čtyř utkání mají 4 body, navíc v posledních dvou duelech na domácím ledě prohráli. Chomutovští naopak doma zatím neklopýtli a navíc se jim podařilo v sobotu zvítězit na "horkém" havířovském ledě 1:2. Právě toto vítězství by mělo být tou nejlepší pozvánkou na pondělní utkání, které startuje tradičně v 17:30 na chomutovském ČEZ stadióně. Utkání můžete sledovat i prostřednictvím online přenosu.

Přestavujeme Jestřáby

Strážci v brankovišti

Na soupisce prostějovských Jestřábů objevíme hned čtveřici brankářů, přičemž hned tři již mají své zkušenosti s extraligou. Roli jedničky měl plnit zkušený Martin Vojtek, kterého momentálně trápí natažený stehenní sval. Martin Vojtek se mimo jiné postaral o rekord extraligy v neprůstřelnosti v dresu Třince, když jeho hodnotu stanovil na 217 minut. Rekordní hodnotu ukončil chomutovský střelec Petr Jíra, tehdy v barvách Chemopetrolu Litvínov. I druhý prostějovský gólman je mimo hru. Emila Hrazdíru, který okusil nejvyšší soutěž v barvách Zlína, vyřadilo náhlé zkolabování plíce. Vedení Prostějova bylo nuceno nepříjemnou záležitost okamžitě řešit a vsadilo na dva mladíky. Z Třince přichází na střídavé starty do konce sezóny Štefan Žigardy, který minulé ročníky strávil v Olomouci. Záda by mu měl krýt stejně starý Jaroslav Jágr.

Obranný val

Jestřábí obrana se opírá o trojici zkušených borců, doplněnou o talentované mladíky. Zřejmě nejzkušenějším borcem je extraligou prověřený Jan Kruliš. Novou tváří je Petr Suchý, který přichází z Hradce Králové. Zkušeného obránce si pamatují i chomutovští fanoušci. Za Chomutov odehrál 71 střetnutí, vstřelil v nich 8 branek a připsal si 27 bodů. Bílomodrý dres zná i jeden z mladíků a sice Ondřej Poživil, který strávil v Chomutově uplynulou sezónu.

Útočná řada

Prostějovský útok je sestaven obdobně jako obrana. Základem je čtveřice zkušených borců, obklopená mladíky. Nejzkušenější Josef Štraub bude svému týmu chybět minimálně příštích čtrnáct dní, jelikož v posledním utkání mu brněnský Staněk zlomil malíček. Dalšími „matadory“ jsou Dušan Bařica a Martin Janeček. Letošní posilou potom je Zdeněk Pavelek. Ten přichází z Karlových Varů. Nový vítr do útočních řad by měli vnést mladíci Lukáš Říha, Michal Vymazal, Martin Piecha a Filip Čech.

Trenérské duo

Vládcem na prostějovské lavičce je dlouholetý hráč a mistr republiky s Olomoucí Aleš Flašar. Tento kdysi „řízný“ bek oblékl mimo Olomouce i extraligový dres Vítkovic. Parťákem mu je Radomír Kužílek.

Příprava Moravanů

Prostějov sehrál v létě celkem jedenáct utkání s bilancí třech vítězství, stejným počtem remíz a pětkrát odešel poražen. S pasivním skóre 33:36. Posledním přípravným duelem před prvoligovou premiérou bylo utkání u jednoho z favoritů extraligy. Prostějovští ve Zlíně dlouho vzdorovali a drželi výsledek 2:1. V závěrečné třetině ale Hamé zabralo a vyhrálo 5:1. Jedinou trefu Jestřábů zařídil Kruliš. Nejproduktivnějším hráčem přípravy byl Lukáš Říha s deseti kanadskými body (3+7) a nejlepším střelcem Martin Janeček, který se trefil za soupeřova brankáře pětkrát.

Loňská vzájemná bilance

Severočeši mají s Jestřábi z uplynulé sezóny aktivní bilanci. Svého soka dokázali dvakrát pokořit, jednou se rozešli soupeři smírem a jedinkrát se radovali prostějovští. Prvním duelem bylo utkání na prostějovském ledě. Jestřábi v prvním utkání vedli zásluhou Vymazala 1:0, ale minutu a půl před koncem utkání zajistil dělbu bodů Szakal. Druhé setkání obou soupeřů na stejném stadióně skončilo pro domácí o poznání lépe. Tehdy druhý celek prvoligové tabulky rozstříleli 7:3, zejména díky druhé třetině, kterou vyhráli v poměru 5:1.

Chomutovští na svém ČEZ stadióně dokázali Jestřáby dvakrát přehrát. Nejprve 5:3 když se hattrickem blýskl Ladislav Boušek a potom 6:3 kdy zaznamenal dokonce čistý hattrick Stanislav Mikšovic, který navíc přidal ještě jednu branku a asistenci. „Byl to můj nejlepší letošní zápas,“ hýřil tehdy spokojeností domácí forvard.

Vstup Prostějova do soutěže

Prostějov zahajoval letošní ročník domácím střetnutím s Berounem. Ve vyrovnaném utkání byli přeci jen šťastnější domácí díky dvou trefám Lukáše Říhy, který se prosadil již ve 32 vteřině utkání. Druhý a vítězný gól si schoval na 54. minutu, kdy hned po vyrovnávací brance Nedorosta strhl vítězství na domácí stranu.

V rámci druhého kolo zajížděli Jestřábi do Havířova. Panteří vedli po dvou dvacetiminutovkách 5:3 a nic nenasvědčovalo tomu, že by si prostějovští odvezli nějaký bodík. Opak byl ale pravdou a po slepených brankách Říhy a Piechy se za stavu 4:4 prodlužovalo. Bonusový bod nakonec zůstal v Havířově, když se prosadil Mikšan.

Následovaly dvě porážky na domácím kluzišti. Nejprve vyloupili Jestřábí hnízdo Rebelové z Havlíčkova Brodu . Prostějovští začali dobře. Brzy vedli 2:0 a měli hru pod kontrolou, ale dvě branky v jedné minutě vše změnily. Vítěznou branku hostů zaznamenal v polovině utkání Kubeš. Domácí už po zbytek utkání recept na výborně chytajícího Nerudu nenašli.

Posledním duelem před zápasem v Chomutově byl pro Jestřáby zápas s Kometou Brno. Brňané byli po většinu utkání lepším týmem, což ukázala první třetina, kterou hosté vyhráli 0:3. Poté se ukázali i domácí a snížili na 2:3. To ovšem bylo vše. Kometa poté opět přidala a dalšími třemi brankami rozhodla o svém vítězství 3:6.

Sestavy soupeřů ze 4. kola

Chomutov: Horčička - Řezníček, Malínský, Trefný, Szakal, Nosek, Klaus, Černý - Boušek, Šíp, Polodna - Jíra, Kostourek, Charousek - Chyba, Mikšovic, Malát - Gellner, Heinisch, Havlůj.

Prostějov: Jágr - Flašar, Sedlák, Poživil, Kruliš, Doseděl, Podešva - Pavelek, Říha, Čech - Bařica, Piecha, Korčák - Minařík, Janeček, Vymazal - Mikšovský, Bartošek, Piluša.