Piráti si vylepšili střelecké sebevědomí, Vrchlabí sestřelili šesti góly

Napsal 13.11.2023 Katka Kuderová, Michal Luxa
V dohrávce 15. kola druhé ligy přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Vrchlabí, které přehráli výsledkem 6:1. Ve druhé periodě Stadion sice vyrovnal, avšak Severočeši pokračovali v dobrém výkonu a postupně odskočili až na pět tref. Dvěma góly se na vítězství podíleli Milan Kostourek a Martin Tůma. Skvěle se uvedl také novic Filip Eliáš, jenž zaznamenal dvě asistence. Chomutovští tak vyhráli i pátý vzájemný zápas s Východočechy.
15.kolo po 13.11.2023
6:1(1:0, 3:1, 2:0)
VCH
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Eliáš, Seemann, Hora, Váchal, Záruba – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Zajíček, Koblížek, Kostourek – Chrpa, Putz, Mála – Remeš
HC Stadion Vrchlabí
Červinka – Sýkora, Hladík, Abraham, Fiala, Kozák, Rychlovský – Jirků, Kastner, Chrtek – Moník, Urban, Tatar – Chalupa, Šlaicher, Krsek – Cerman

4. Tůma (Eret), 24. Kostourek (Zajíček), 33. Kostourek (Eliáš, Koblížek), 38. Zajíček (Eliáš, Kostourek), 44. Eret (Seemann, J. Svoboda), 54. Tůma

Hlinka – Sýkora, Brtník

V čase 03:55 přihrávkou od zadního mantinelu Petr Eret poslal puk mezi kruhy, kde stál připravený Martin Tůma, který mířil do branku – 1:0. Krátce na to Zajíček hledal na druhé tyčce spoluhráče, ovšem se zde nikdo nenacházel. V 17. minutě se v prostoru mezikruží po rychlé kombinaci k puku dostal Svoboda, ale Červinka si celou akci pohlídal. O chvíli později se rozjetý Petr Eret nacházel před brankářem, ale hostující gólman předvedl fantastický zákrok. V závěrečných minutách třetiny se před domácí branku dostal Petr Urban, ale jeho zakončení mířilo mimo.

Na začátku druhé třetiny se po nepřesné přihrávce v útočném pásmu k puku dostal Filip Krsek, který jel sám na brankáře, ale jeho pokus si Altrichter pohlídal. Dojíždějící David Chalupa byl však úspěšnější – 1:1. Za necelé dvě minuty Jakub Zajíček, který vybojoval u zadního mantinelu puk, přihrál Milanu Kostourkovi, jenž mířil mezi betony brankáře – 2:1. V čase 28:37 František Lukeš přihrával Tadeáši Svobodovi, avšak Červinka byl na svém místě.

Chvíli poté se v šanci ocitl Ondřej Chrtek, který se nacházel v prostoru mezi kruhy, ale mířil jen nad horní tyčku. Necelé tři minuty po  polovině zápasu si do útočného pásma najel Milan Kostourek a o vzdálenější tyčku rozvlnil síť hostující branky – 3:1. V posledních dvou minutách dostal Jakub Zajíček přihrávku od Filipa Eliáše a přesnou střelou na vrcholcích kruhů překonal hostujícího brankáře – 4:1.

V čase 42:01 našel Kostourek na levém kruhu Zajíčka, ale jeho bekhendový pokus mířil do připraveného brankáře. Na sklonku 44. minuty poslal Vít Seemann kotouč od levého mantinelu. Červinka vyrazil pokus pouze před sebe, kde se nacházel Petr Eret, který ho překonal – 5:1. Poté jeli dva domácí hráči na hostujícího brankáře, ale Kostourek poslal své zakončení do oblouku branky. V čase 50:10 David Chalupa přihrával na zadní tyč Lukáši Kastnerovi, jenž na domácího brankáře nevyzrál. V polovině 54. minuty si do obranného pásma hostů najel mezi dva vrchlabské hráče Martin Tůma, jehož pokus zapadl přesně pod víko – 6:1. Deset vteřin do konce třetí třetiny si Tadeáš Svoboda podržel kotouč, ale jeho zakončení orazítkovalo pouze pravou tyčku.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Oproti minulému zápasu jsme měli výborný pohyb, nutili se hodně do koncovky a snažili se střílet, protože minulý zápas to bylo málo. Pak z toho pramenily šance, které jsme měli a oni s tím měli celkem problém.“

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí): „Prvních třicet minut se vyvíjelo podle toho, jak jsme čekali. Přijeli jsme sem bránit, protože jsme věděli, že domácí mají kvalitní ofenzivu. Když jsme srovnali zápas, nechali jsme si dát po našich individuálních chybách další dva góly. A po čtvrtém gólu už nebylo co řešit a zápas se dohrával. Jsme trošku zklamaní, že jsme nebyli schopni dodržet, co jsme si řekli. Domácí jednoznačně vyhráli a výsledek tak nějak odpovídá hře. Chtěl bych Chomutovu pogratulovat a byla zde dobrá atmosféra.“