V dalším utkání první ligy zajíždějí Piráti na led Benátek nad Jizerou

Napsal 19.09.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V sobotu zamíří chomutovští Piráti do Benátek nad Jizerou, kde odehrají duel pátého kola první hokejové ligy s tamním týmem. Svěřenci Břetislava Kopřivy budou chtít v utkání zvítězil a přeskočit svého sobotního soupeře. Utkání je naplánováno na sobotu 20. září a úvodní buly bude vhozeno 17 hodin.

HC Benátky nad Jizerou

V posledním kole změřily Benátky síly s Mostem. V utkání plném obratů nakonec zvítězil hostující tým až po nájezdech. Benátky vedly v jednadvacáté minutě už o tři branky, když se postupně trefili Adam Dlouhý, Jan Ordoš a Josef Skořepa. Most v dalších minutách zápas vyrovnal a následně otočil na svou stranu, o což se postarali Pavel Smolka, Filip Pavlík, Zdeněk Tauš a Bohumil Slavíček. V pětapadesáté minutě poslal zápas do prodloužení Jan Říha. V prodloužení branka nepadla a tak šlo utkání do nájezdů, ve kterých získaly Benátky bod navíc. Rozhodující nájezd proměnil Marek Pabiška.

Sestava Benátek nad Jizerou: Lukáš – Pabiška, Říha, Plutnar, Kolmann, Ulrych, Jandejsek, Beránek – Krejčík, Skořepa, Špaček - Vařecha, Miškovský, Maďar – Dlouhý, Mikyska, Bittner – Skalický, Jonák, Ordoš.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
3. Benátky nad Jizerou 4 2 1 0 1 13:8 8
6. Chomutov 3 1 1 1 0 9:7 6

Před novým ročníkem vedení Benátek nad Jizerou moc změn v kádru neprovedlo. Jediným odchodem bylo ukončení kariéry Tomáše Klimta. Naopak kádr doplnili tři hráči, z pražské Slavie přišel Ondřej Leština. Dalším hráčem, jenž zamířil do týmu Benátek je Miroslav Pokorný, který přišel ze slovenského Martina. Třetím a posledním novým přírůstkem je Václav Jankovský. Ten dorazil z druholigového Kolína.

Statistické okénko

Benátky nad Jizerou - Piráti Chomutov
Josef Skořepa (3+1)Nejproduktivnější hráč Marek Hovorka (2+1)
Josef Skořepa - 3 gólyNejlepší střelec Marek Hovorka, Greg Moore – 2 góly
Daniel Skalický, Petr Kolmann – 3 asistenceNejlepší nahrávač Antonín Dušek, Brett Skinner, Vladimír Růžička - 2 asistence
Jiří Říha (1+2)Neproduktivnější obránce Brett Skinner (0+2)
David Kajínek – 25 trestných minutNejtrestanější hráč Štěpán Hřebejk – 8 trestných minut

Poslední duel odehráli Severočeši s Benátkami v sezóně 2011/2012. Utkání vyhráli hráči Chomutova poměrem 4:0. V desáté minutě využil přesilovou hru Jan Rutta, kterého napodobil v osmnácté minutě David Hruška. V osmatřicáté minutě vsítil branku Marek Sikora, jenž se trefil v oslabení. Konečný stav zápasu stanovil Štěpán Hřebejk. V duelu si čisté konto připsal brankář Milan Řehoř.

Nejzkušenějším hráčem Benátek nad Jizerou je Jan Plodek.

Aktuální soupiska soupeře

Brankáři: Jakub Jelínek, Jan Lukáš, Jiří Stejskal, Vítek Vaněček.

Obránci: Michal Beránek, Tomáš Havlín, Adam Jandejsek, David Kajínek, Petr Kolmann, Jakub Mrázek, Ján Niko, Marek Pabiška, Roman Pálek, Michal Plutnar, Jiří Říha, Radim Šimek, Petr Ulrych.

Útočníci: Ladislav Bittner, Adam Dlouhý, Vojtěch Havlas, Dominik Hrníčko, Vít Jonák, Jakub Kalfiřt, Petr Kica, Zdeněk Král, Lukáš Krejčík, Patrik Maďar, Josef Mikyska, Daniel Miškovský, Jan Ordoš, Jan Plodek, Matěj Psota, Daniel Skalický, Josef Skořepa, Daniel Špaček, Lukáš Vařecha, David Videlka.

O zápase ...

V utkání třetího se šestým týmem tabulky budou chtít oba týmy vyhrát. Pokud vyhrají domácí odskočí Pirátům na pět bodů. Pokud vyhrají hosté předskočí Benátky o bod. Podaří se vyhrát svěřencům Břetislava Kopřivy nebo zvítězí hráči Benátek? Odpověď na tuto otázku začneme odtajňovat v sobotu 20. září od 17:00. Pokud se nechystáte přímo do ochozů zimního stadionu v Benátkách nad Jizerou, můžete utkání sledovat na portálu www.onlajny.com.