Piráti těsně nestačili na Benátky nad Jizerou a vracejí se bez bodů

Napsal 20.09.2014 Michal Luxa
B e n á t k y n a d J i z e r o u / C h o m u t o v - V pátém kole první hokejové ligy zajížděli Piráti na led Benátek nad Jizerou, kde těsně prohráli 2:3. Za Severočechy se postupně prosadili Brayn McGregor a obránce Martin Rýgl. Benátky tak odskočily svěřencům Břetislava Kopřivy už o pět bodů.
5.kolo so 20.9.2014
BNJ
3:2(2:1, 1:0, 0:1)
Benátky n.J.
Lukáš – Pabiška, Říha, Plutnar, Kolmann, Ulrych, Jandejsek, Niko – Dlouhý, Skořepa, Špaček, Vařecha, Skalický, Ordoš, Miškovský, Krejčík, Bittner, Mikyska, Maďar.
Hanuljak – Drtina, Skinner, Scalzo, Rutta, Šulák, Rýgl, Havel – Sinisalo, Dušek, McGregor, Hovorka, Růžička, Moore, Hřebejk, Kämpf, Kaše, Sikora, Gajovský.

13. Skalický (Miškovský), 15. Miškovský (Vařecha, Skalický), 28. Mikyska
14. McGregor (Drtina, Dušek), 52. Rýgl (Kämpf, Hřebejk)

8:7
1:1
0:0
31:32
325

Hned po osmi vteřinách hry si Chomutovští mohli vyzkoušet první přesilovku v utkání. Po několika závarech před Lukášovou klecí ale puk v síti neskončil. Hra se poté vyrovnala a před oběma brankami bylo rušno, čemuž odpovídá i počet střel na branku v první části. Oba celky vypálily dvanáct ran. Jako první se ve 13. minutě prosadil Daniel Skalický, který chladnokrevně prostřelil bezmocného Hanuljaka - 1:0. Netrvalo však dlouho a bylo srovnáno. Pirátům pomohla přesilová hra, v níž od modré čáry pálil Jiří Drtina a tečující Bryan McGregor rozsvítil červené světlo za Lukášem - 1:1. Benátečtí si však přichystali odpověď, a to velice brzkou. Ještě ani nedozněla chomutovská radost z vyrovnání a domácí předvedli pohlednou kombinační akci, na jejímž byl dobře postavený a do odkryté klece zakončující Daniel Miškovský - 2:1.

Do druhé třetiny vstoupily Benátky v přesilovce a Hanuljak se měl co otáčet. V krátkém časovém sledu zastavil hned tři nebezpečné pokusy domácích hokejistů. Středočeši si svou aktivitou záhy vybojovali dva fauly hostí a byla z toho dvojnásobná přesilovka. A tu Benátečtí využili. Po několika neúspěšných pokusech vzal tíhu okamžiku na svá bedra Josef Mikyska, vybruslil si do střelecké pozice a trefil se přesně pod víko - 3:1. Piráty inkasovaný gól nejprve zaskočil, avšak následně se hosté nabudili ke zvýšené aktivitě a zle domácím zatápěli. Do konce druhé části hry se ale skóre už neměnilo.

Domácí pod dojmem dvoubrankového vedení vstoupili do třetí třetiny opatrně a iniciativu tak vcelku pochopitelně začali přebírat zkušenější hosté. Ti však dlouho nemohli nalézt recept na překonání benátecké obrany v čele s pozorným Lukášem v brance. Počátek 52. minuty vlil Pirátům novou krev do žil - podařilo se jim totiž snížit. Od modré čáry chytře vystřelil Martin Rýgl a Jan Lukáš v benáteckém brankovišti měl patrně zakrytý výhled, neboť puk prosvištěl nikým netečován až do sítě - 3:2. Zkušeným způsobem si však zbytek zápasů benátečtí hokejisté pohlídali a nepustili kvalitního soupeře do žádné větší šance. Ani hra bez brankáře Pirátům v samém závěru nepomohla, a tak domácí mohli po posledním zvuku sirény slavit tříbodové vítězství.

Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): "Nastoupili jsme proti velice kvalitnímu soupeři, a pokud jsme si plnili to, co jsme si řekli, hra vypadala velmi dobře. Dohrávali jsme se čtyřmi obránci a bylo to velmi náročné. I přes velký nápor soupeře ve třetí třetině jsme zápas zvládli."

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): "Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, domácí hráli velice dobře. Od druhé třetiny se naše hra podstatně zlepšila, ale třetí inkasovaný gól z přesilovky pět na tři nás trochu rozhodil. Náš tlak postupně narůstal, přičemž ve třetí třetině jsme měli jednoznačnou herní převahu. Bohužel branku jsme nedali, scénář je to stále stejný. Podobně jako v minulých utkáních jsme si vytvořili tlak, ale nedokázali jsme ho přetavit v góly."