Mladežnický hokej

Skvělý výkon a sedm branek do sítě Mostu

Napsal 20.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Po návratu z úspěšného turnaje ve Švýcarsku si dorostenci KLH Chomutov pozvali k dalšímu přípravnému utkání HC Baník Most. Svého loňského soupeře z dorostenecké ligy jasně přehrávali a potvrdili tak výbornou formu před nastávajícím krajským přeborem. Domácím skvěle vyšel nástup do zápasu a v 7. minutě vedli už 3:0. Velkými oporami týmu byli oba brankáři – Erik Štěrba i Dominik Novák. Všichni hráči v poli podali skvělý výkon, přesto vynikal Jaroslav Žilík, který si připsal hattrick a jednu přihrávku.
pátek 20. 8. 2004 – 13:30
KLH Chomutov – HC Baník Most 7:2 (4:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Žilík (Bečvář), 6. Andres (Nguyen), 7. Žilík (Kotek), 20. Andres, 27. Žilík (Andres), 42. Tesař (Bečvář), 52. Nguyen (Žilík) – 41. Zicha (Jeřábek), 54. Mikula (Polák). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1.

Chomutov: Štěrba (32. Novák) – Palubjak, Vrána, Chromý, Kotek, Kaplan, Bartoušek – Andres, Bureš, Nguyen – Španěl, Bečvář, Žilík – Falc, Kůs, Semivan – Tesař, Gubela

Most: Melichar – Baumruk, Jurčík, Zicha, Kalivoda, Böhm, Pospíšil, Lipert, Kalkus, Mikula, Polák, Tuháček, Völfl, Šandera, Dohnal, Janeček, Jerman, Dušek, Cába, Beránek, Jeřábek

Mostečtí měli první šanci zápasu zásluhou Janečka, který tečoval puk nad branku. Byla to však jedna z mála šancí, kterou si v první třetině vypracovali. Ve 4. minutě trefil Andres beton gólmana Melichara, ale zanedlouho po něm už mířil přesně Jaroslav Žilík - 1:0. Hostující Hostujícího Kalivodu vychytal v samostatném nájezdu Štěrba a z protiútoku skórovali domácí. Bureš od zadního mantinelu přihrál před branku Bronislavu Andresovi, jenž pohotovou střelou zvýšil na 2:0.Stejnou situaci zopakovali ani ne o minutu později v přesilové hře. Tentokrát nahrával Kotek a úspěšným střelcem byl znovu Jaroslav Žilík - 3:0. Chomutovští svého soka suverénně přehrávali a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Nguyen mířil v 9. minutě jen do brankáře Mostu Melichara. Ten si vybral slabší chvilku při nahození Kaplana od modré čáry, které se zastavilo až o tyč. V závěru třetiny dvakrát výborně zasáhl brankář Štěrba a naopak domácí zvýšili na 4:0. Bronislav Andres dojel puk v útočném pásmu a střelou k bližší tyči 4 vteřiny před koncem udělal tečku za první třetinou.

Také v úvodu druhé třetiny byli chomutovští aktivnější, ale vyloženou příležitost si nevypracovali. Ve 27. minutě hráli přesilovou hru v níž se znovu prosadila dnes produktivní dvojice Andres – Žilík. První jmenovaný přihrál Jaroslavu Žilíkovi, který střelou „z voleje“ završil svůj hattrick – 5:0. Na opačné straně uhájil čisté konto Štěrba, když chytil střelu Liperta. V polovině utkání se v pěstním souboji utkali chomutovský Bureš a mostecký Kalkus. Vítězem se však stal hlavní rozhodčí, jenž oběma udělil čtyřminutové tresty. Ve 32. minutě nastoupil do branky domácích místo Štěrby Novák a hned musel několikrát zasahovat. Ve 35. minutě oklamal Žilík jednoho z obránců a po jeho přihrávce trefil tyč, kdo jiný, než Andres. Po dvou třetinách tak Chomutov vedl 5:0.

Po devatenácti vteřinách poslední třetiny využil přesilovku hostující Jiří Zicha a snížil na 5:1. Chomutovští však dali svému soupeři rázně najevo, že žádné dramatizování zápasu nepřipadá v úvahu. Bečvář zavezl puk do útočného pásma, poslal puk na Lukáše Tesaře, který našel mezeru mezi Melicharovými betony – 6:1. Domácí poté ostřelovali mosteckou branku doslova z každé pozice a nenechali obránce v zelených dresech vydechnout. V 52. minutě dorazil za Melicharova záda Žilíkovu střelu Ladislav Nguyen - 7:1. O minutu později minul bekhendovým pokusem branku Tesař. Hosté ještě snížili po individuální akci Lukáše Mikuli na 7:2. Domácí si zbytek utkání pohlídali a mohli zaslouženě slavit vysokou výhru nad prvoligovým soupeřem.