C h o m u t o v - HC Slovan Děčín byl dalším soupeřem juniorů v přípravě na nadcházející sezónu. V dresu KLH se poprvé objevil obránce Martin Iterský, který přišel na zkoušeku ze Sokolova. Utkání pro chomutovské nezačalo dobře, když v 7. minutě prohrávali 0:1. Pak se však karta obrátila. Ještě do první přestávky otočili na 2:1 a od té doby měli jasnou převahu. O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které napadaly do sítě Děčína tři góly. Hattrickem se blýskl navrátilec z Karlových Varů Libor Dudek."> Piráti Chomutov » Hladké vítězství juniorů nad Děčínem
Mladežnický hokej

Hladké vítězství juniorů nad Děčínem

Napsal 28.08.2005 Martin Bocian
přípravné utkání - neděle 28. srpna 2005 – 17:30
KLH Chomutov – HC Slovan Děčín 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky: 9. Průcha (Bureš, Žatecký), 15. Dudek (Brož), 28. Dudek (Voborník), 39. Iterský (Andres, Voborník), 40. Dudek (Bureš), 44. Průcha (Petrovka) - 7. Pocedič (Špatný). Rozhodčí: Baláček. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 50.

Chomutov: Štěrba - Vörös, Klír, Iterský, Brož, Palubjak, Fiala, Novotný - Rabas, Hauner, Žilík - Dudek, Voborník, Andres - Průcha, Bureš, Žatecký - Petrovka

Děčín: Kotrch (41. Mareš) - Špatný, Kupec, Přibyl, Pokorný, Pocedič, Marek, Bulva, Nutr, Šugar, Kubát, Ženka, Abrahám, Kaška, Hercog, Šohaj

Úvodní minuty zápasu se nesly ve znamení tuhého boje. Hrálo se převážně ve středním pásmu a nouze nebyla ani o dlouhé strkanice u mantinelu. První vyložené šance se zrodily až v 6. minutě. Nejprve se před bránu po pravé straně natlačil děčínský Ženka, ale Štěrba úspěšně zasáhl. Hned z brejku se v té samé situaci na druhé straně ocitl Žatecký, jenže ani on neuspěl. Přesto bezbrankový výsledek nevydržel dlouhou. O chvíli později totiž odraženou střelu Špatného napálil do sítě Pocedič – 0:1. Chomutovští poté ve snaze vyrovnat zabrali, postupně přebírali iniciativu a přišel i vyrovnávací gól. Brož sice se svojí individuální akcí neuspěl, ale vzápětí zamířil do černého Roman Průcha - 1:1. Domácí si nadále udržovali převahu, ale akcím chybělo důraznější zakončení. I přesto se v 15. minutě ujali vedení. Těsně po skončení přesilovky dorazil Brožovu střelu Libor Dudek - 2:1. Těsně před odchodem do kabin nedovolil Štěrba skórovat Kaškovi, čímž uhájil těsné vedení svého týmu.

Ve 24. minutě byl sám před brankou hostující Přibyl, ale trefil pouze masku brankáře Štěrby. Na opačné straně na sebe znovu upozornil Dudek, když po Andresově přiťuknutí těsně minul levou tyč. Od 28. minuty hráli chomutovští v oslabení, ale situace na ledě tomu neodpovídala. Už po několika vteřinách vybojoval puk Voborník, našel mezi kruhy nikým nehlídaného Libora Dudka, a ten nadvakrát brankáře Kotrcha překonal – 3:1. Také zbytek oslabení sehráli bílomodří výborně. Dokázali se usadit v útočném pásmu a vytvořili si další dvě vyložené šance. Potom se na nějaký čas hra vyrovnala. Na góly si diváci museli počkat až do závěru druhé části. Poté, co Štěrba zneškodnil Přibylovu střelu z otočky se znovu trefili domácí. V přesilové hře si mezi kruhy najel obránce Martin Iterský a přesným švihem vymetl pavučiny v pravém horním rohu děčínské branky – 4:1. To však ještě nebylo všechno. O 51 vteřin později si Libor Dudek vyjel z rohu kluziště před branku a zvýšil už na 5:1.

Na začátku poslední třetiny se červené světlo za děčínskou brankou rozsvítilo pošesté. Roman Průcha vyjel zpoza branky a bekhendem zasunul kotouč k bližší tyči – 6:1. Ve 46. minutě předvedla trojice Voborník, Dudek a Andres krásnou kombinaci na jeden dotek zakončenou ranou těsně vedle branky. S přibývajícími minutami se čím dál tím více otevírala dvířka v obraně domácích, čehož děčínští několikrát využili k nebezpečným brejkům. Všechny však s obrovským přehledem likvidoval gólman Štěrba. Poradil si i s nájezdem Pocediče při vlastní přesilové hře. Další únik pak výborným obranným zákrokem zneškodnil obránce Iterský, a tak stav 6:1 vydržel až do závěrečné sirény.