Mladežnický hokej

Další vítězství dorostenců v přípravě, tentokrát těsně porazili Hvězdu Praha

Napsal 31.08.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Dorostenci KLH Chomutov se v odvetném utkání střetli s Hvězdou Praha. Před několika dny prohráli Severočeši v Praze 0:2, a tak chtěli tuto prohru odčinit. V 5. minutě se sice ujali vedení, ale zanedlouho bylo vyrovnáno. Rozhodující se ukázala druhá třetina, kdy chomutovští odskočili do dvoubrankového náskoku. Hosté ještě stačili v poslední třetině snížit, ale to bylo vše. I přes několik šancí na obou stranách už se skóre nezměnilo.
úterý 31. 8. 2004 – 13:30
KLH Chomutov – HC Hvězda Praha 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Andres (Bureš), 22. Semivan (Žilík), 30. Nguyen (Žilík) – 8. Nacházel, 44. Nacházel (Němec). Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1.

Chomutov: Štěrba (41. Novák) – Palubjak, Křivka, Chromý, Žižka, Kaplan, Vrána, Kotek – Andres, Bureš, Nguyen – Semivan, Bečvář, Žilík – Gubela, Tesař, Falc – Mojžíš

Hvězda Praha: Kalát (31. Škubal) – Osladil, Hluboček, Ješetický, Verner, Komínek, Kapek, Nacházel, Petr, Veselý, Němec, Šikula, Krejsa, Weishapl, Vrbančík, Brych

V úvodních minutách měli mírně navrch hosté, ale do větších šancí se nedostali. Naopak Chomutov z první vážnější příležitosti skóroval. V 5. minutě vyslal Bureš do sólového úniku Bronislava Andrese, který střelou na vyrážečku překonal gólmana Kaláta – 1:0. Za necelé tři minuty bylo však srovnáno, když ponechané výhody využil Lukáš Nacházel - 1:1. V polovině první třetiny se sami před brankou ocitli Žilík a Bečvář, ani jeden ale nedokázal přesně zakončit. Štěstí se na stranu hostujícího brankáře postavilo i ve 13. minutě, kdy Bureš trefil břevno. V závěru třetiny několikrát podržel chomutovské mužstva Štěrba. Dokázal zlikvidovat nájezdy Vrbančíka a Komínka. A jelikož ani Kaplan nedokázal v brejku najít gólový recept, odcházelo se do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Po necelých dvou minutách hry ve druhé třetině se znovu dostali domácí do vedení. Žilíkovu přihrávku podél brankové čáry tečoval pod břevno Ondřej Semivan - 2:1. Několik následujících minut se hra přelévala ze strany na stranu, ovšem k vidění byly pouze náznaky šancí. Až ve 29. minutě prolétla kolem chomutovské brány tečovaná střela Vernera. O chvíli později už udeřil Chomutov potřetí. Jaroslav Žilík tentokrát nasměroval přihrávku na Ladislava Nguyena, jenž zvýšil na 3:1. V brance Hvězdy poté došlo ke střídání, Kaláta nahradil Škubal. Nového muže ve svatyni hostí poprvé prověřil Mojžíš. Také brankář Štěrba musel zasahovat betonem proti střele Petra. Další šanci Pražanům bravurním obranným zákrokem znemožnil Chromý, který se stačil včas vrátit. V závěru neproměnil sólo Žilík, přesto Chomutov vedl po dvou třetinách minutách 3:1.

Dvacet minut zbývalo hostům, aby s výsledkem něco udělali. Proto se tlačili do útoku, co jim síly stačili. Nelehkou úlohu měl před sebou Dominik Novák, který do poslední třetiny vystřídal Štěrbu. Vedl si však více než obstojně. Ve 44. minutě byl ale krátký na střelu Lukáše Nacházela, který snížil na rozdíl jediné branky. V pěstní potyčce u mantinelu si to následně rozdali domácí Falc s jedním ze soupeřů a oba museli předčasně do šaten. V 52. minutě se Veselý natlačil do střelecké pozice a trefil břevno chomutovské branky. Ve vlastním oslabení mohl definitivně potvrdit vítězství Chomutova Nguyen, ale samostatný nájezd nevyužil. Hosté se 50 vteřin před závěrečnou sirénou odhodlali k power play. Velký nápor však ve vyrovnávací gól nepřetavili a tak se z vítězství radovali domácí.