Zápas proti Spartě rozhodli starší dorostenci čtyřmi góly ve druhé třetině

Napsal 12.10.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - K patnáctému kolu RAKO Extraligy staršího dorostu nastoupili Piráti na domácím ledě proti lídrovi tabulky - HC Sparta Praha. V první třetině svěřenci Kamila Koláčka trochu tápali a hosté se dostali do vedení, ale od druhé části se momentum zápasu jasně přelilo na tým Pirátů. Dvěma góly se tentokrát blýskl Martin Strunz.
15.kolo so 12.10.2013
5:2(0:1, 4:1, 1:0)
SPA
Lukeš – Meliško, Páleník, Hlaváček, Hierman, Kozák – Matyáš Svoboda, A. Macháček, P. Macháček, Kašpar, Adámek, Rohla, Dufek, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz, Taraška.
Sparta
Pírs – Kalina, Duben, Knobloch, Kazda, Kolář, Bureš – M. Jandus, T. Jandus, Martin Svoboda, Zářecký, Lojka, Seniov, Zídek, Hrala, Polesný, Hozák, Procházka.

21. Petr Macháček (David Kaše, Páleník), 27. Strunz (Aleš Macháček), 35. David Kaše (Páleník), 38. Strunz (Hlaváček), 44. Wágner
Sparta

7:8
1:0
0:0
41:28
40

Od prvních minut utkání bylo poznat, že do Chomutova přijel vedoucí tým tabulky. Piráti hráli s přehnaným respektem a častěji u puku byli právě sparťané. Hosté ale během první třetiny dali Pirátům tři příležitosti přesilových her, ale ani v jedné se nikomu z nich nepodařilo vstřelit branku. Nejblíže tomu byl Petr Macháček, který ale odkrytou bránu minul. V závěru třetiny měla Sparta 46 sekund přesilovky pěti proti třel, ale ke vstřelení úvodního gólu jim stačil jen zlomek tohoto času. Hozák vystřelil na gólmana Lukeše a puk do klece z dorážky zametl MATĚJ KOLÁŘ. První třetina tak skončila 1:0 z pohledu hostů.

Ve druhé třetině se Pirátům povedlo zahodit všechen respekt a okamžitě to bylo znát. V čase 20:55 srovnal stav dorážkou PETR MACHÁČEK. Sparťané se ještě vrátili do vedení zásluhou MARTINA SVOBODY, ale pak přišel první gól MARTINA STRUNZE, který krásnou střelou ze středu hřiště překonal gólmana Pírse. Do vedení pak Piráty dostal DAVID KAŠE, který si počkal na svůj okamžik a vymetl levý horní roh hostující brány, čímž využil přesilovou hru. V závěru druhé třetiny pak ještě zvýšil na 4:2 svým druhým gólem MARTIN STRUNZ, když poslal puk na Pírse, kterému kotouč propadl výstrojí. Piráti tak vedli před závěrečnou třetinou o dva góly.

Ve třetím dějství už mladí Piráti jasně drželi taktovku utkání na svých holích. Na puku byli většinu času a vytvořili si více gólových šancí. Na začátku 44. minuty se puku na vlastní polovině chopil FRANTIŠEK WÁGNER, udělal dvě dlouhé kličky a před brankářem hostů volil zakončení bekhendem k levé tyči. Puk se otřel o brankovou konstrukci a spadl za záda brankáře Pírse. Tímto krásným gólem po sólové akci Piráti uzavřeli gólový výčet zápasu. Sparťaně se ještě v závěru utkání dostávali často do blízkosti gólmana Lukeše, ale gól mu už dát nedokázali. Ani Jiří Hozák, na kterého zívala poloprázdná brána. Brankář domácích totiž na poslední chvíli skočil proti puku a předvedl fantastický zákrok. Piráti tak porazili vedoucí tým tabulky poměrem 5:2.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov) „Do první třetiny kluci vstoupili tak, jak včera skončili. Udělali přesně tu chybu, na kterou jsme je upozorňovali. Hráli jsme napůl plynu, nedohrávali souboje, přenechali jsme soupeři iniciativu a od toho se to odvíjelo. Po první třetině jsme si v kabině řekli některé věci důrazněji a pak to začalo fungovat. Druhou třetinu jsme odehráli velmi dobře a v třetí třetině jsme už soupeře k ničemu nepustili. Vyvarovali jsme se zbytečných faulů, abychom je nepustili do hry a zaslouženě jsme vyhráli.“

David Kočí (HC Sparta Praha) „První třetinu jsme začali dobře, ale pak jsme začali dělat spoustu chyb a ztratili jsme pokoru. Potom se zápas obrátil na stranu Chomutova. V první třetině jsme hráli tu svou hru, kterou chceme praktikovat. Jednoduše, přímočaře, hodně bruslit. Když kluci ucítí, že to funguje, tak možná začínají vymýšlet a dělat hlouposti a to se potom nevyplácí. Hokej je rychlá hra, přelije se to rychle na druhou stranu a pak se ten zastavený motor těžko znovu startuje. K tomu jsme neproměnili ještě tak sedm nebo osm tutovek a to rozhodlo.“