Vyškov zdolán potřetí! Čtyřmi body se blýsknul Jakub Zajíček

Napsal 07.04.2024 Tadeáš Kožený
Piráti zajížděli k třetímu zápasu semifinále druhé ligy na led Vyškova. Ten šel do vedení hned v první minutě díky úspěšně provedeném trestému střílení Matěje Sebery. Chomutovští ale nadále hráli svoji hru a odměnou jim bylo otočení skóre ještě v první třetině díky brankám Jakuba Březáka a hned po něm i Jana Svobody. Do konce zápasu Piráti ještě vstřelili další tři góly a obdrželi už jen jeden, takže venku zapsali třetí bod v sérii. Přesný zásah a tři asistence si připsal Jakub Zajíček.
SF3 ne 7.4.2024
VYS
2:5(1:2, 1:3, 0:0)
Hokej Vyškov
Synek – Hohl, Žižka, Dluhoš, Mikulík, Hefka, Studený, Zavřel – Sebera, Lehečka, Komínek – D. Štefka, J. Štefka, Popelka – Tomajko, Janeček, Lekeš – Krejčiřík, Čechmánek
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála

1. Sebera (TS), 30. M. Janeček (D. Štefka, Mikulík)
16. Březák (Zajíček, Hübl), 17. J. Svoboda (Eret), 27. Chrpa (J. Svoboda, Zajíček), 37. Eliáš (Hübl, Zajíček), 38. Zajíček (Hübl)

4:3
1:0
0:0
30:37
314
Šutara, Rapák – Mikšík, Kučera

Piráti do zápasu nevstoupili dobře a hned v padesáté vteřině hry po falu Petra Ulrycha dostal možnost trestného střílení Matěj Sebera. Nabral rychlost a pak rychlou střelou mezi betony prostřelil Martina Altrichtera – 1:0. Ve dvanácté minut mohlo být vyrovnáno, ale Jan Svoboda po přihrávce od Petra Ereta z první trefil pouze Tobiáše Synka.

Hostující celek se tak mohl radovat až v čase 15:33. Jakub Březák vypálil po vyhraném vhazování do bruslí bránícího hráče, ale puk se mu znovu odrazil na hokejku a druhou střelou už propálil Tobiáše Synka – 1:1. Rychlou otočku ve skóre Piráti dokonali přesně o třiatřicet vteřin později. Petr Eret vybojoval u levého mantinelu puk a okamžitě ho přihrál zcela volnému Janu Svobodovi a ten ho poslal přesně k levé tyčce Tobiáše Synka – 1:2.

V sedmadvacáté minutě se Piráti radovali už z dvoubrankového vedení. Jakub Zajíček našel zpoza branky u levé tyčky Jana Svobodu, který celou akci vyšperkoval přihrávkou na druhou stranu brankoviště a pro Jakuba Chrpu už nebyl problém poslat kotouč do prázdné branky – 1:3. Domácí po obdržené brance dostali možnost si zahrát přesilovou hru, ale naopak mohli znovu inkasovat. Jakub Chrpa ujel celé obraně Vyškova, ale jeho zakončení na lapačku Tobiáš Synek vychytal. Domácí se přesto radovali ze snížení. V pokračující čtyřminutové početní výhodě Jan Štefka poslal přihrávku na zadní tyč, kde byl najetý úplně volný Michal Janeček a ten zakončoval do prázdné branky – 2:3

Piráty ale snížení neotřáslo a stále hráli svoji hru. Odměnou jim byl gól Filipa Eliáše, který v pádu po pěkné kombinaci celé útočné trojice poslal kotouč nechytatelně do horního rohu branky – 2:4. Chomutovští udeřili znovu za necelé dvě minuty. Viktor Hübl vyslal do rychlého brejku Jakuba Zajíčka a ten forhendem zakončil pod rukou Tobiáše Synka a stanovil tak konečné skóre na 2:5, jelikož ve třetím dějství už gól nepadl.

Michal Konečný (Hokej Vyškov): „První třetina byla z naší strany celkem dobrá, ale bohužel jsme během jedné minuty dostali dva slepené góly. Místo vedení jsme o přestávce prohrávali. Chomutov má velice dobrý tým a potrestá každou sebemenší chybičku. Ve druhé třetině jsme snížili na 2:3 a pořád to bylo nadějné. Jenže zase ani ne během minuty dal soupeř dva góly a rozdíl tří už se těžko dotahuje. Ve třetí třetině byl na Chomutov vidět herní jistota, i když jsme měli šance se zápasem ještě něco udělat. Klukům nemůžu vůbec nic vytknout, bojovali, dřeli, bohužel to nestačilo. Ale v každém případě to byl z naší strany solidně odehraný zápas proti kvalitnímu soupeři. Stejně k tomu musíme přistoupit i ve čtvrtém utkání, pak šance na prodloužení série určitě je. Vlastně jsme se o tom s hráči bavili hned v kabině. Nebudeme taktizovat, půjdeme za vítězstvím. Za stavu 0:3 na zápasy to bude těžké, ale ne nereálné. Dokud nebude hotovo, tak za tím pořád půjdeme.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Na začátku zápasu jsme udělali chybu a soupeř trestné střílení proměnil. Pak jsme ale odehráli velmi dobrý zápas hlavně po taktické stránce. Domácí jsme pustili snad jen do dvou šancí, ve kterých nás podržel gólman.“