DOROST - reportáž

Vypuklo semifinále ligy dorostu: Piráti ve vyrovnané partii těsně podlehli Havlíčkovu Brodu

Napsala 20.03.2024 Kateřina Kundertová
V úvodním semifinále ligy dorostu mezi Chomutovem a Havlíčkovým Brodem oba celky zvládly otočit skóre, ale nakonec bod do série urvali hosté. Obrat v první třetině zařídili dvěma góly během necelých dvou minut Samuel Peksa a Daniel Beran, později srovnal Oliver Kharboutli, ale poslední slovo si vzali Bruslaři. Série pokračuje ve čtvrtek 21. března od 17 hodin a patnácti minut.
SF1 st 20.3.2024
3:4(2:1, 0:1, 1:2)
BHB
Civiš — Š. Kříž, M. Beran, Malcovský, Procházka, Pokorný, Havlík — Nastoupil, Chládek, Peksa, Váňa, Novák, Havlíček, D. Beran, Čermák, Horák, Kharboutli, Karjakin
Havl. Brod
Humplík — Kopecký, Frantl, Mečiar, Rasocha, Konvalina, Teml, Duben — Vaněček, Lédl, Brožek, Hrodek, Tecl, Čech, Čapek, Kraučuk, Makovec, Suchý

15. Peksa (Nastoupil, Novák), 16. Beran (Váňa, Horák), 47. Kharboutli (Novák, Čermák)
Havl. Brod
12. Kopecký (Frantl, Brožek), 35. Lédl (Konvalina, Kraučuk), 45. Duben, 54. Kraučuk (Lédl, Tecl)

3:4
0:2
0:0
135
Hacaperka – Stacho, Figer

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Dobře jsme vstoupili do utkání a byli jsme první třetinu aktivnější, i když to nebylo v takovém tempu jako předchozí zápas. Škoda, že se nám nepovedlo odskočit na dvě branky. Ve druhé třetině jsme měli lehký pokles a Brod nám dal na 2:2. Ve třetí třetině jsme zase prohrávali, ale povedlo se nám srovnat. Pak tam byl ještě jeden sporný gól. Každopádně od stavu 3:3 jsme měli hru v rukou, ale soupeř se jednou dostal do přečíslení a dal vítěznou branku. Snažili jsme se s tím samozřejmě ještě něco udělat, ale bohužel se to nepovedlo. Nedá se nic dělat. Věříme, že série bude dlouhá, a my ji budeme chtít ve čtvrtek srovnat.“