V zápase plném gólů podlehli starší dorostenci nedalekému Litvínovu

Napsal 31.10.2015 Marcel Holl
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Starší dorost Pirátů se po výhře nad Kladnem vydal v dalším kole NOEN extraligy do nedalekého Litvínova. Domácí si vypracovali náskok dvou branek, ale Chomutovu se podařilo zápas otočit. Vzápětí to samé předvedli Litvínovští. Po čtvrté brance domácích odpověděl za deset vteřin Koblížek. Rozhodující gól padl ve 48. minutě z hole litvínovského Vopata. Piráti tak podlehli nedalekému rivalovi 4:5.
18.kolo so 31.10.2015
LIT
5:4(2:2, 1:1, 2:1)
Litvínov
Š. Havlík – Macháč, M. Havlík, Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Schmidmayer, Ineman, Vopat, Vébr, Drašár, Myšák, Vaněk, Helt, Kumov, Pavlíček, Bečvář.
Pavlát – Buchtela, Procházka, Dvořák, Novák, Studený, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, Krivošík, Stínil, Hřebíček, Dejmek, Svoboda, Koblížek, Šilar.

Litvínov
3. Bečvář (Havlík), 15. Schmidmayer, 39. Havlík (Bečvář), 44. Vébr (Helt), 48. Vopat (Myšák, Kučera).
16. Krivošík (Hřebíček, Chlán), 20. Krivošík (J. Svoboda), 25. Buchtela (J. Svoboda, Hajič), 44. Koblížek (Stínil, Kulich).

6:4
1:1
2:0
40:41
90
Knapík - Votrubec, Ševic.
Štěpán Urbánek (Litvínov) na deset minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

Domácí zaznamenali skvělý vstup do utkání, i když tomu nic nenasvědčovalo. Po včerejší drtivé porážce se čekalo, že budou hrát domácí opatrněji. Ve druhé minutě usedl na trestnou lavici Dominik Havlík a čekalo se, že Piráti udeří. Jenže Litvínovští ani v oslabení nezahodili myšlenky na vstřelení branky, což se jim také vyplatilo. Marek Havlík přesným pasem před bránu našel volného Jana Bečváře, který se ranou mezi betony gólmana nemýlil.

Hra pokračovala a ve třinácté minutě přišlo další oslabení pro domácí hráče. Když se jim povedlo skórovat v prvním oslabení, proč ne ve druhém. Neskutečné se stalo skutečným. Chemici se dokázali prosadit i v dalším oslabení a šli do dvoubrankového vedení. Karel Schmidmayer zužitkoval chybu hostujícího gólmana Pavlát, který chtěl rychlou rozehrávkou pomoci svým spoluhráčům. Jenže puk poslal pouze na hůl domácího útočníka, který s ranou do prázdné brány neměl žádný problém.

Piráti ovšem nic nezabalili a ještě v tentýž třetině stáhli dvoubrankové manko. V šestnácté minutě se radovali poprvé. Po nahrávce Hřebíčka vyzkoušel gólmanovu pozornost Filip Krivošík, který se po chybě domácího gólmana radoval z branky. Osm vteřin před koncem třetiny bylo vyrovnáno. Domácí se neodkázali dostatečně zorientovat před Havlíkem, čehož využil opět Filip Krivošík, který ranou do horní části brány vstřelil svou druhou branku v utkání.

Jak dobrý měli start do třetiny domácí, do té druhé nikoliv. V čase 24:01 stál na konci parádní akce svých spoluhráčů Ondřej Buchtela, který ranou z bezprostřední blízkosti propálil Havlíka, a Piráti šli poprvé v utkání do vedení. Své vedení drželi Chomutovští až do osmatřicáté minuty. V ní se k puku na levém kruhu dostal Marek Havlík, který propálil tvrdou ranou bezmocného gólmana Chomutova.

Začátek třetí třetiny se hrál nahoru dolu, k vidění během prvních pěti minut byly dvě branky. Nejprve šli do vedení 4:3 Litvínovští. Helt s Vébrem ujeli celé pětce Chomutova a jeli sami na Pavláta. Celou akci zakončoval do prázdné brány Zdeněk Vébr, který poslal svůj tým do jednobrankového vedení. O deset vteřin později bylo opět srovnáno. Tomáš Koblížek dokázal po nahrávce Stínila opět propálit Šimona Havlíka a bylo to 4:4.

Ani tento stav nevydržel příliš dlouho, pouze s tím rozdílem, že ta další branka byla již vítězná. Utkání se rozhodlo v čase 47:35 gólem Litvínova. Po krásné kombinaci Lukáše Vopata a Josefa Myšáka zakončoval první jmenovaný, který přesně mířenou střelou mezi betony Paláta rozhodl o tom, že jeho tým dnes zvítězí. Nic podstatného se už neodehrálo, a tak se Litvínovští mohli radovat ze zisku důležitých tří bodů.

Radek Mrázek (HC Litvínov): Za náš dnešní výkon si myslím, že jsme si ty body určitě zasloužili. Pořád to není ono, i když oproti tomu výkon s Plzní, ten dnešní byl fantastický. Za tu bojovnost jsme dnes vyhráli zaslouženě.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov):Toto utkání mělo velkou kvalitu. Domácí dnes získali zaslouženě tři body. Byli agresivnější, chtěli zřejmě více vyhrát a dali o gól víc.