Utkání plné zvratů nakonec zvládl Chomutov, který porazil Pardubice

Napsal 13.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V dalším kole RAKO extraligy staršího dorostu se představili na ledě Chomutova Pardubice. Pardubice skórovali jako první, ale Chomutov poté stav utkání otočil. Poté se ale z obratu radovali i hosté. Poslední obrat měli ale na svědomí domácí hráči a zásluhou Josefa Tomana, jenž se trefil v oslabení brali chomutovští dorostenci tři body.
N11 pá 13.2.2015
4:3(1:1, 1:1, 2:1)
PCE
Strejc – Lidák, Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, Novák, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, Svoboda M., Tůma, Rindoš, Dejmek, Rohla, Šilar, Adámek
Pardubice
Klouček – Faltys, Rudy, Horyna, Mert, Šklíba, Mikulčák, Boček – Krejčík, Tomaník, Petrus, Cach, Hoskovec, Roubal, Rohlík, Zadina, Dušek, Voženílek, Jajcay, Kaut, Martinec

16. Tůma (Dvořák), 24. Adámek (Lyszczarczyk), 43. Lyszczarczyk (Novák, Hlaváček), 48. Toman (Běhula)

70

Do první velké příležitosti se dostal ve třetí minutě domácí Polák, jehož teč skončila na levé tyči. Jenže jako první se radovali hostující mladíci, kteří v čase 9:10 otevřeli stav zápasu. Puk před branku dostal JAKUB HOSKOVEC, jenž se štěstím prostřelil Strejce - 0:1.

V patnácté minutě našel Zadina dobře postaveného Rohlíka, jehož pokus šel těsně nad domácí klec. O minutu později si MARTIN TŮMA vybruslil od mantinelu do levého kruhu pro vhazování, odkud střelou tahem překonal Kloučka - 1:1. O dvě minuty později se ke střele dostal Rohla, jehož pokus těsně minul branku, ale následná dorážka Pardubic mířila do tyče chomutovské svatyně.

Na světelné kostce svítil čas 23:46, když se prosadil TOMÁŠ ADÁMEK, jenž využil přečíslení dva na jedno a otočil stav zápasu na stranu Pirátů - 2:1. O tři minuty později bylo opět vyrovnáno! Odražený kotouč se dostal na hůl SAMUELA RUDYHO, který střelou do protipohybu překonal Strejce - 2:2. Za další minutu mohli Východočeši otočit stav zápasu na svou stranu, ale Tomaník trefil jen připraveného brankáře.

Od vyrovnávací branky měli navrch hostující mladíci. Jenže Adámek ve vyložené šanci selhal. V čase 41:35 se již Pardubice dočkaly. Od modré čáry vypálil JOSEF HORYNA, jehož rána se zastavila až za brankovou čárou - 2:3. Na další gól čekali diváci pouhých 74 vteřin, když pas přes celé kluziště dostal ALAN LYSZCZARCZYK, který střelou nad beton překonal Kloučka - 3:3.

O vítězství Chomutova rozhodl v čase 47:38 JOSEF TOMAN, který v oslabení ujel hostující obraně a následným pokusem překonal gólmana - 4:3. V šestapadesáté minutě se ve stejné pozici ocitl opět Toman, ale Kloučka již nepřekonal.

Kamil Koláček (Chomutov): „Rozhodlo štěstí v koncovce, dali jsme o branku více. Kluci to odmakali a odbojovali. Snad si z toho něco vezmou do dalších zápasů a budou v tom pokračovat.“

Miroslav Vybíral (Pardubice): „My jsme přijeli vyhrát. Během reprezentační přestávky jsme měli dobrou přípravu. V posledních dvou zápasech jsme ale nepodali dobrý výkon. Standardní výkon v tomto utkání by nám zajistil tři body. Určitě nejsem spokojen. Jak už s přístupem hráčů, tak s nasazením. Takhle se nedá hrát základní část, ani play-off a hráči se nad tím musejí zamyslet.“