Starší dorostenci zvládli vstup do nové sezóny, doma si poradili se Spartou

Napsal 06.09.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v - Starší dorostenci si doma bez problémů poradili s pražskou Spartou a zvítězili 3:1. Mladí Piráti tak vstoupili do nového ročního RAKO extraligy staršího dorostu za tři body. První branku sezóny vstřelil Rohla Roman.
1.kolo pá 6.9.2013
3:1(1:0, 1:0, 1:1)
SPA
Danylec – Dimitrov, Páleník, Gröger, Lidák, Hierman, Meliško - Strunz, Kašpar, Wágner, Polák, Dufek, Rohla, Adámek, Macháček, Toman, Taraška
Sparta
Pírs - Kolář, Jandus, Kalina, Bureš, Kazda, Pacovský - Polesný, Svoboda, Hozák, Györi, Hrala, Havel, Zářecký, Jandus, Seniov

11. Rohla (Lidák, Gröger) , 28. Wágner (Strunz, Lidák), 53. A. Macháček (Gröger)

90

Piráti začali utkání velmi aktivně, ihned po úvodním vhazování se vrhli do útoku. Ovšem ve čtvrté minutě zahrozila Sparta, když Danylec musel vychytat samostatný únik sparťanského Havla. První třetinu stejně jako celou hru doprovázela nekázeň, tudíž se často vylučovalo. Piráti využili hned první přesilovou hru! V čase 10:28 se prosadil ROMAN ROHLA. I poté brance se hrál velmi pohledný a rychlí hokej.

Stejně jak skončila první třetina, tak začala ta druhá a to aktivitou Pirátů. Domácím Pirátům nevadilo ani, že hráli oslabení. Dobře organizovanou obranou Spartu k ničemu nepustili a zvládali i útočit. Ve druhé třetině se hrál opět velmi tvrdý hokej. Byla část hry, kdy byla co minuta to vyloučený hráč. S tím to stylem hry se lépe poradili Piráti, jenž využili už druhou přesilovou hru v zápase. A ve dvacáté minutě přihrával Martin Strunz na FRANTIŠEK WÁGNER, který s přihrávkou naložil dobře a využil tak přesilovou hru pět na tři. Po této brance se hra uklidnila. Až do doby kdy sparťanský Hrala přihrával před branku na osamoceného Havla, kterého však zlikvidoval připravený Danylec. Druhá třetina skončila vyloučením sparťanského Kryštofa.

Piráti začínali třetí třetinu v početní výhodě, tu ale nevyužili. Chvíli po přesilové hře Chomutova udeřila Sparta. Ve 44 minutě vstřelil branku na 2:1 JAN HAVEL. Od této branky se dostala Sparta na koně. Udávala tempo hry a byla lepším týmem. Tuto výhodu však nedokázala zužitkovat, dík dobře organizované obraně Pirátů a výborně chytajícímu Danylecovi. Piráti po brance hrozili hlavně z brejků. Ve 48 minutě nastřelil Wágner střelou z mezikruží pouze tyč. To hlavní přišlo až v čase 52:20, kdy se prosadil ALEŠ MACHÁČEK, jenž se prosadil po skrumáži před brankou. Tato branka se později ukázala jako rozhodující. Necelé dvě minuty do konce byl vyloučen Gröger a Sparta tak dostala možnost zahrát si přesilovou hru. Po oddechovém čase, který si vyžádala Sparta, hrála power play. Ani šest hráčů Sparty si neporadilo s pirátskou obranou a zápas tak skončil.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): připravujeme... Pavel Geffert (HC Sparta Praha): „Chomutov byl lepším týmem, my jsme nepředvedli téměř nic a nezasloužili jsme si bodovat. To je vše, co k utkání mohu říct.“