Starší dorostenci vezou z Jihlavy tři body. Trefili se v káždé třetině

Napsal 15.02.2014 Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci desátého kola nadstavbové části RAKO extraligy zajížděli Piráti na led Dukly Jihlava, kde si připsali další vítězství do tabulky. Mladíci Chomutova udolali svého soupeře poměrem 3:1, když v každé třetině zaznamenali po jedné brance. Dva přesné zásahy si připsal Fratinšek Wágner. Ovšem nejlépe bodujícím hráčem byl Alan Lyszczarczyk. Ten zaznamenal jednu branku a dvě přesné přihrávky. Za domací skóroval jen Daniel Kolouch. Piráti vracejí na sever Čech s plným počtem bodů.
38.kolo so 15.2.2014
JIH
1:3(0:1, 1:1, 0:1)
Jihlava
Brož – Port, Pražák, Kochánek, Pospíchal, Klofáč, Dörrer – Ondráček, Vala, Nováček – Peschout, D. Dvořák, Hubert – Zayml, Hoskovec, Kolouch – Dupljaku.
Lukeš – Novák, Páleník, Hierman, O. Dvořák, Hlaváček, Kozák – P. Macháček, Lyszcarczyk, Wágner – Palička, Polák, Rohla – Toman, Kašpar, Adámek – A. Macháček.

Jihlava
30. Kolouch (Peschout)
15. Wágner (Lyszczarczyk, Macháček), 21. Lyszczarczyk, 59. Wágner (Lyszczarczyk)

4:8
0:0
0:0
23:37
87

Do utkání sice vstoupila aktivněji Dukla a hned po buly se usadila před Lukešem, ale po chybě domácích na modré čáře se řítil do úniku Adámek. Tváří v tvář však Brože nepřekonal. První přesilovou hru zápasu si vyzkoušel Chomutov. Obrana domácích dvakrát zapomněla u pravé tyčky svého gólmana na volného Wágnera, ale ten nejprve mířil vedle a poté mu puk v rozhodující chvíli sjel z hole. Také druhé oslabení přestála Dukla bez úhony, Piráti branku červenožlutých výrazněji neohrozili. V polovině třinácté minuty vystřelil z levého kruhu Adámek, jeho pokus těsně minul pravou tyč domácí klece. O dvě minuty později už udeřilo. Za brankou Dukly vybojoval puk Lyszczarczyk, mezi kruhy našel zcela volného Františka Wágnera, který se z dobré pozice nemýlil a zamířil nad lapačku Brože - 0:1. Na konci první třetiny byly k vidění ještě dvě slibné příležitosti. Nejprve mohl navýšit vedení hostů Hierman, jeho tečovaná střela však prolétla těsně vedle levé tyče jihlavské svatyně. Na druhé straně v protiútoku tři na dva zamotali hlavu obraně Pirátů Kolouch s Valou, ale Lukeš svůj tým proti střele prvního jmenovaného podržel.

Pouhých dvanáct vteřin ve druhé třetině stačilo Chomutovu k tomu, aby se dostal do dvougólového vedení. Na levém kruhu zachytil puk Alan Lyszczarczyk a svojí střelou překvapil Brože, kterému puk propadl do sítě - 0:2. Hned vzápětí se Dukla dostala do přečíslení tři na dva, které zneškodnil Hierman a zblokoval přihrávku domácích před gólmana Lukeše. Další příležitost hostů měl Michal Kašpar, který se prokličkoval až mezi kruhy a jeho střela prošla těsně vedle levé tyčky branky. První přesilovka Dukly přišla v sedmadvacáté minutě. Po obrovském závaru před Lukešem se puk snažil dorazit do branky Vala s Nováčkem, ale kotouč se zastavil u levé tyče, odkud ho odpálil beci Chomutova pryč. Jihlava se však přece jen radovala. V polovině zápasu našel Peschout dlouhou přihrávkou Daniela Koloucha, který si sjel před Lukeše a zblízka ho prostřelil - 1:2. Následující minuty byly ve znamení hokeje nahoru dolu, ale ani jeden z týmů si díky nepřesné finální přihrávce nevytvořil větší šanci. Na konci třetiny ještě Pospíchal přihrával před branku na Nováčka, který na kotouč těsně nedosáhl. Chomutov tak šel do kabiny s jednogólovým náskokem.

Také na začátku třetí části mohl Chomutov znovu jít rychle do dvougólového vedení, ale Lyszczarczyk zblízka zamířil jen vedle levé tyče Brože. Dukla se hnala za vyrovnáním a Lukeš se musel mít na pozoru. Ale také Piráti hrozili, pokus Macháčka z levého kruhu musel zneškodnit Brož. Na druhé straně vypálil tvrdě Nováček a jeho ránu pokryl gólman Chomutova až vleže. Domácí se nadechovali k tlaku a hosté se několikrát osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění. Vážnější zákroky však Lukeš ze svého repertoáru vytazovat nemusel. Svižný hokej však pokračoval. Zcela volný Port se na vrcholu pravého kruhu dostal ke střele, ale nakonec mu puk přeskočil hůl. Chomutov odpověděl situací tři na dva, ve které Lyszczarczyk vzal odpovědnost na sebe, ale jeho ránu vyrazil Brož. Na druhé straně také v přečíslení zblokoval přihrávku Ondráčka na Nováčka vracející se bek hostů. Piráti o svém vítězství rozhodli minutu a půl před koncem, kdy po chybě v obraně Dukly vstřelil svůj druhý gól v utkání František Wágner – 1:3. Dukla Jihlava podlehla Chomutovu, který si odváží z Horáckého zimního stadionu tři body.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Bylo to těžší utkání. Chomutov je kvalitní mužstvo - bruslivější a agresivnější. My jsme malinko podcenili první třetinu, kde jsme jednoznačně byli slabší. Naopak ve druhé třetině se to otočilo, tam jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme nedokázali srovnat, navíc hned v první minutě přišla individuální chyba brankáře. Na závěr opět přišla individuální chyba obránce, která utkání rozhodla definitivně. Nicméně si myslím, že pár kluků odvedlo skvělý výkon. Zbytek se musí hodně rychle vzpamatovat, abychom vůbec těmto mančaftům mohli konkurovat.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Za sebe musím řict, že jsem zklamaný. Pozitivní jsou pro nás tři body, ale jinak bych řekl, že náš výkon byl hodně špatný a doufám, že už se to nebude opakovat. Musím jenom kvitovat, že toho Dukla nevyužila. Také nepodala zrovna optimální výkon, proto jsme vyhráli my. Jenže náš výkon byl opravdu špatný a takhle do budoucna vyhrávat nebudeme.“