Starší dorostenci smazali dvoubrankové manko, přesto na Energii nestačili

Napsal 08.10.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů zajížděli v předehrávce 13. kola RAKO extraligy do západních Čech, kde změřili síly s Karlovými Vary. S tamní Energií brzy prohrávali o dvě branky, přesto dokázali dvěma góly Františka Wágnera manko smazat. To ale k zisku tří bodů nestačilo, neboť domácí přidali další dvě branky, čímž zápas dotáhli do vítězného konce. Svěřenci Kamila Koláčka se naopak vrací domů s prázdnou.
13.kolo út 8.10.2013
KVA
4:2(2:1, 1:1, 1:0)
Karlovy Vary
Harakal – Bahounek, Vodička, Rulík, Soudský, Adam, Truhlář, Beer – Krliš, Osmík, Svoboda, Trapl, Binias, Rubeš, Dimitrov, Janata, Nguyen, Pfister, Hauzr, Hubáček
Danylec – Strejc, Páleník, Kozák, Meliško, Hlaváček, Hierman – Toman, P. Macháček, D. Kaše, Wágner, Strunz, Kašpar, A. Macháček, Rohla, Dufek, Adámek, Taraška

4. Osmík (Svoboda), 7. Trapl (Soudský), 39. Osmík, 43. Dimitrov (Pfister, Nguyen
15. Wágner (D. Kaše), 30. Wágner (D. Kaše, P. Macháček)

3:2
0:0
0:0
21:48

Piráti v loňském ročníku vybojovali na ledě karlovarské Energie jediný bod za prohru po samostatných nájezdech, což chtěli svěřenci trenéra Kamila Koláčka v úterní předehrávce 13. kola odčinit.

Jejich plán se jim ovšem už v sedmé minutě vzdálil, neboť domácí se po brankách Martina Osmíka a Martina Trapla ujali dvoubrankového vedení.

To ale vydrželo jen do patnácté minuty. Piráty poslal zpátky do hry brankou na 1:2 František Wágner, který se tak postaral o snižující branku.

Sám Wágner zařídil v polovině klání i vyrovnání. To když se prosadil po souhře s Davidem Kašem a Petrem Macháčkem. Zápas rázem dostal nový náboj.

Domácí ale šli za vítězstvím naproti blíže. Na konci druhého dějství vrátil Energii vedení svou druhou trefou v utkání Martin Osmík a v poslední dvacetiminutovce zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Marek Dimitrov, jenž definitivně rozhodl o vítězi úterního klání.

Naopak Piráti v tomto zápase nezískali jediný bod a s šestnácti body tak zůstávají na šestém místě, k dobru ale mají tři zápasy.