Starší dorostenci si potřetí v sezóně poradili s Litvínovem, nedalekému rivalovi vstřelili sedm branek

Napsal 09.12.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - Starší dorostenci Pirátů hostili v dohrávce 25. kola NOEN Extraligy nedaleký Litvínov. Po první třetině vedli domácí 3:0, když třikrát zužitkovali rychlý brejk. Ve druhé části přidali Chomutovští jednu trefu a v posledním dějství navýšili vedení o další tři branky. Litvínov skóroval až sedmnáct vteřin před koncem hrací doby. Dva góly v zápase vstřelil Jan Svoboda a povedený výkon si připsal brankář Dominik Pavlát.
25.kolo st 9.12.2015
7:1(3:0, 1:0, 3:1)
LIT
Pavlát – D. Bukač, Dvořák, Procházka, Novák, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar, Krivošík
Litvínov
Š. Havlík (od 47. Kovařík) – Macháč, M. Havlík, D. Havlík, Kučera, Urbánek, Hipius, Cikánek – Kumov, Ineman, Nídl, Schmidmayer, Vopat, Vébr, Vaněk, Drašar, Myšák, Bečvář, Pavlíček, Helt.

9. Dejmek (Polák), 13. Palička (J. Svoboda), 16. Chlán (M. Svoboda, Lauko), 24. Polák (Smutný), 44. J. Svoboda (Krivošík, O. Dvořák), 47. Svoboda (Köver), 57. Bukač

Adam Novák (CHM) - 10 minut za nesportovní chování

Úvod krušnohorského derby byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Více střel měli přeci jen domácí Piráti, kteří se také v osmé minutě dostali do vedení. Po vyhraném buly před Pavlátem se dostal do brejku Ladislav Dejmek a střelou na vyrážečku překonal brankáře Havlíka.

Litvínovští pokračovali v aktivní hře i po inkasované brance, ale byli to oni, kteří kapitulovali. V polovině třinácté minuty opět ujeli domácí do brejku a Filip Palička zvýšil již na 2:0 pro Piráty.

Aktivní hra Litvínovu branku nepřinášel, kdežto Piráti trestali z rychlých kontrů. Třetí takový pokus kořenil gólem v šestnácté minutě Petr Chlán a Chomutov vedl v derby již 3:0.

Z počátku druhé části měli více šanci Chomutovští, kterým se povedlo po necelých čtyřech minutách odskočit do čtyřgólového vedení. Michal Smutný našel nahrávkou z hranice pravého kruhu osamoceného Toma Poláka, který naskočil do hry a po rychlé kličce do bekhendu překonal Havlíka.

Zřejmě největší šanci druhé třetiny měli hosté v její polovině, kdy se jeden z forvardů snažil vykoupat brankáře Pavláta, ale to se mu nepovedlo a domácí muž s maskou i nadále držet čistý štít.

Do třetí periody vstoupil Litvínov zbývající početní výhodou, z čehož pramenili i šance, avšak Dominik Pavlát stále držel nulu. Na začátku čtyřiačtyřicáté minuty těžil ze spolupráce s Filipem Krivošíkem Jan Svoboda a uštědřil hostům pověstného „bůra“.

O tři minuty již to již bylo dokonce 0:6 z pohledu černožlutého souboru. Jakub Köver vybojoval kotouč ve středním pásmu a následně přihrál zpoza branky na osamoceného Jana Svobodu, který podruhé v zápase překonal Šimona Havlíka. Toho po této brance nahradil kolega Jakub Kovařík.

Chomutovští ani po šestém gólu nepolevili a ve třetí části měli více ze hry a pořád se zkoušel ohrožovat branku Litvínova. V 57. minutě vystihl nepřesnou rozehrávku hostí Daniel Bukač, který si kličkou položil brankáře Kovaříka a zavěsil do odkryté klece.

Litvínovští se přeci jen dočkali čestného alespoň čestného úspěchu. Pavláta připravil o vychytanou nulu sedmnáct vteřin před konce základní hrací doby Karel Schmidmayer. Tato branka už ale nic nezměnila na tom, že Piráti potřetí v ročníku porazili nedalekého rivala.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Zápas byl pro nás mimořádně vydařený. Před zápasem jsme si řekli, co máme dělat a hráči to celý zápas plnili, takže jsme spokojení. Po prohře se Spartou, kdy jsme po pěti minutách vedli 3:0 a prohráli 6:4, tak tento zápas byl z naší strany o poznání povedenější. Potřebovali jsme vyhrát, protože se potřebujeme dostat do play-off. Chyběly nám dva body, což jsme tímto vítězství splnili. Je škoda inkasovat gól pár vteřin do konce. Hráčům jsme říkali asi půl minutky do konce, aby hráli také pro brankáře, aby měl nulu a to se bohužel to nepovedlo.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Z naší strany to byl katastrofální výkon, kdežto Chomutov předvedl parádní týmový výkon a připsal si jednoznačné zasloužené vítězství.“