Starší dorostenci si poradili s Rytíři Kladno, když vsítili sedm branek

Napsal 11.09.2015 Petr Kouba, Michal Luxa
C h o m u t o v - V rámci třetího kole extraligy staršího dorostu se mladí Piráti poprvé představili před vlastním publikem, když přivítali Kladno, které porazili 7:3. O dvě branky Chomutova se postaral Jakub Köver, k němuž se postupně přidali Tom Polák, Matěj Bednařík, Jakub Lauko, Ondřej Buchtela a Petr Chlán.
3.kolo pá 11.9.2015
7:3(1:0, 4:1, 2:2)
KLA
Pavlát – Buchtela, Petržílka, Bednařík, Bukač, Studený, Starý, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, Koblížek, Šilar, Bohanos.
Kladno
Blažek – Klusáček, Šíma, Kučera, Veber, Müller, Kiml, Smrž – Řepka, Sagan, V. Svoboda, Kovacs, Husarik, Kouba, Kučera, Kalaj, Kubík, Pejchal.

11. Polák (Navrátil, Palička), 22. Bednařík (Kulich), 31. Lauko (Polák, Palička), 38. Köver (Hajič), 39. Buchtela (Hajič, Polák), 45. Chlán (Šilar, Köver), 54. Köver (Chlán)
Kladno
28. Řepka (TS), 43. Kalaj (Řepka, Kubík), 46. Kovacs (Pejchal)

6:5
0:1
1:1
44:24
90
Turčan – Mašek, Rozlílek

V osmé minutě si za obranu zajel Jakub Navrátil, jenž si však nepřišel na hostujícího gólmana. O dvě minuty později v pádu vystřelil Tomáš Koblížek, který trefil jen boční konstrukci branky. V jedenácté minutě přihrával Jakub Navrátil mezi kruhy, kde byl připravený TOM POLÁK, který střelou švihem poslal puk za záda Blažka - 1:0.

Hned v úvodu druhé periody se prosadil MATĚJ BEDNAŘÍK, který zachytil slabou přihrávku hostujícího obránce a střelou pod víko se nemýlil - 2:0. O chvíli později si Ladislav Dejmek najel mezi kruhy, ale střelou bekhendem nepřekonal brankáře. Těsně před polovinou zápasu byl PAVEL ŘEPKA v samostatném úniku faulován a následně proměnil trestné střílení, když zasunul kotouč za Pavláta - 2:1.

O chvíli později se dostal do samostatného úniku JAKUB LAUKO, který poslal hostujícímu brankaři puk mezi betony - 3:1. Ve čtyřiatřicáté minutě jeli Kladenští dva na jednoho, ale přihrávka Šimona Sagana byla moc dlouhá. Následně se Adam Kalaj dostal před obránce, ale domácí gólman se nenechal zaskočit. V čase 37:49 se zapsal mezi střelce JAKUB KÖVER, který vymetl horní roh soupeřovy branky - 4:1. Pár vteřin po předešlém gólu vsítil přesnou střelou branku ONDŘEJ BUCHTELA - 5:1.

V čase 42:47 v přesilové hře překonal domácího gólmana ADAM KALAJ - 5:2. O pár sekund později se při signalizované výhodě trefil střelou z první domácí útočník PETR CHLÁN - 6:2. Následně se hosté radovali z třetí branky, kterou dostal v oslabení do domácí klece ERIK KOVACS - 6:3. Šest minut před koncem zápasu se v oslabení po hezké výměně puku s Petrem Chlánem prosadil JAKUB KÖVER, jenž zasunul puk k tyči - 7:3.

Martin Szakal (Chomutov): „Znali jsme kvality Kladna, protože jsem s ním hráli přípravné utkání, a dobře jsme se tedy připravili. Kluci hráli dobře, máme dobrý tým se skvělou partou. Uvidíme, zda to budeme potvrzovat i nadále.“

Libor Procházka (Kladno): „Chomutov byl jednoznačně lepší, ale za stavu 2:1 jsme malinko věřili, že bychom to mohli zdramatizovat. Ovšem udělali jsme nějakou chybičku a soupeř nám rychle odskočil na 5:1. Ve třetí třetině si už domácí výsledek pohlídali.“