Starší dorostenci přejeli Vítkovice, o vítězství rozhodli až ve třetí periodě

Napsal 05.02.2016 Michal Luxa
O s t r a v a / C h o m u t o v - V jedenáctém kole nadstavbové části skupiny A zajížděli Piráti přes celou republiku do Ostravy, kde porazili Vítkovice 4:1. Za Chomutov se postupně prosadili Jakub Navrátil, Ladislav Dejmek, Tom Polák a Jakub Köver. Výborný výkon podal také Dominik Pavlát, jenž za svá záda pustil pouze jedninou střelu soupeře a dopomohl Severočechům ke třem bodům.
N11 pá 5.2.2016
VIT
1:4(0:0, 1:2, 0:2)
Vítkovice
Kardinál – Štěpánek, Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Slíž, Kučera, Bieniek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala, Fridrich, Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman.
Pavlát – Buchtela, Procházka, Záruba, Dvořák, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Chlán, Palička, Černý, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, Šilar.

34. Záruba (CHM) zásah do oblasti hlavy a krku

Do první větší šance se dostali domácí mladíci, kteří ujeli do přečíslení, ale pokus z hole Lukáše Slíže vyrazil s menšími potížemi chomutovský brankář. Ta samá situace se ve čtyřiadvacáté minutě udála také na druhé straně. Ovšem Piráti se radovali z první branky! Jakub Navrátil si několikrát vyměnil kotouč s Jakubem Köverem a prvně jmenovaný ho dostal za brankovou čáru - 0:1.

O dvě minuty později se dostal před Pavlátovu branku opět Lukáš Slíž, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Jedenáct vteřin po polovině zápasu se už Vítkovice radovaly z vyrovnání. Střelu Baláže srazil obránce a k černé gumě se dostal Radim Toman, který dokázal vyrovnat - 1:1. Na kostce svítil čas 36:00, když přesnou přihrávku dostal Ladislav Dejmek, jemuž stačilo už nastavit jen hůl - 1:2

Pětačtyřicet vteřin po začátku třetí části se mohl radovat z branky i Jaroslav Kulich, jenže proti byl domácí brankář. Ve třiačtyřicáté minutě se střelou od modré čáry prezentoval Michal Smutný, ale kotouč skončil na tyči. Z následné dorážky Ondřej Buchtela přestřelil vítkovickou svatyni. O půl minuty později se k zakončení dostal Radim Toman, ale z mezikruží netrefil prostor tří tyčí.

V poslední pětiminutovce Chomutov nevyužil přesilovou hru, ale z následné akce se už nemýlil Tom Polák, který dal hostům dvoubrankové vedení - 1:3. Přesně dvě minuty před koncem utkání se mohly Vítkovice vrátit do zápasu, ale Dominik Pavlát vyrazil Štěpánkovu střelu. Jenže ani to nebylo ještě vše. V čase 59:10 se dokázal prosadit Jakub Köver, jenž pečetil stav zápasu gólem do prázdné branky - 1:4.