Starší dorostenci přejeli Duklu Jihlava rozdílem třídy

Napsal 14.12.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Zápas, který se hrál v rámci RAKO extraligy staršího dorostu, byl rozhodnut v podstatě po první třetině, kterou domácí Piráti vyhráli o tři branky. Následně ve druhém a třetím dějství svůj náskok ještě navýšili. Své vedení si Chomutov pohlídal až do konce a nedovolil Dukle ani jeden vstřelený gól. Konečný stav zápasu je 6:0.
30.kolo so 14.12.2013
6:0(3:0, 2.0, 1.0)
JIH
Lukeš – Páleník(C), Hlaváček, Hierman, A. Novák, Kozák, Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Dejmek, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Toman, Strunz, Svoboda.
Jihlava
Brož, od 37. Vacek – Pospíchal, Pražák, Půža, Mandát, Kochánek, Kolouch, Smutný, Kousal, Mejzlík, Balaštík(C), Ondráček, Dvořák, Bambula, Hoskovec, Peschout, Vala, Zayml.

5. Macháček, 12. Macháček (Páleník, Lyszczarczyk), 16. Lyszczarczyk (Svoboda, P. Macháček), 23. A. Macháček (Strunz), 24. Lyszczarczyk (Kašpar, Adámek), 43. Kozák (Toman, Kašpar)

Mandát(JIH) 10.min OT

V první minutě se pokoušel o dorážku Martin Strunz, který byl sám před brankou, ale brankář Dukly, Jan Brož šikovně vystrčil svůj beton a nepřipustil vedení Chomutova. V páté minutě se již Piráti radovali z úvodní branky. Petr Macháček vybojoval puk na modré čáře a střelou pod víko otevřel skóre zápasu.

V sedmé minutě se Tomáš Adámek pokoušel o druhý gól domácích. Najel si blíže k bráně, ovšem střelou švihem neuspěl. Brankář Jan Brož střelu zlikvidoval.

Psala se dvanáctá minuta a Petr Macháček předvedl jednu, ze svých parádních disciplín. Okamžité zrychlení, vyšperkované o dokonalou branku ve stylu NHL, tzv. Forsbergovu kličku . Jen o několik málo sekund později se situace takřka opakovala. Aleš Macháček v úniku a střela do horní tyčky, zachránila hosty od třetí inkasované branky.

V šestnácté minutě to bylo o tři branky. Matyáš Svoboda střílel od modré čáry a Alan Lyszczarczyk jemně tečoval před brankářem, který tak neměl sebemenší šanci zasáhnout.

V šestnácté minutě jeli do úniku hostující Jiří Ondráček a Michal Mandát. Prvnímu jmenovanému se střela vůbec nepovedla a před poloprázdnou bránou poslal puk do zadního mantinelu.

Po první třetině domácí vedli nad Jihlavou o tři branky.

Na začátku druhé části měl možnost jihlavský Lukáš Vala, ale v úniku na brankáře Štěpána Lukeše neuspěl.

Na sklonku třiadvacáté a čtyřiadvacáté minuty Piráti udeřili rovnou dvakrát. Nejprve Aleš Macháček přidal čtvrtý úspěch Chomutova a na hrozivý rozdíl pěti gólů zvyšoval Alan Lyszczarczyk.

Následujících pět minut se neslo spíše v duchu nezranit se a nedohrávat souboje, takže prakticky nic na ledě nebylo ke komentování.

Psala se třicátá minuta a snížit se mohl pokusit Lukáš Vala, ale svůj pokus poslal o trochu výše nad bránu, než by sám on chtěl.

Ve třiatřicáté minutě hrál Chomutov dlouhou přesilovku pět na čtyři, šestou branku nevstřelil. Dukla Jihlava se bránila zuby, nehty a úspěšně.

Jiří Ondráček se na konci druhé části pokoušel tečovat střelu a puk před brankářem Lukešem. Domácí gólman nakonec zasahovat nemusel. Po druhé části byl zápas v jednoznačné režii domácích.

Ani třetí třetinu Piráti Chomutov zcela nevypustili. Hned od začátku se do svého soka pustili a byli úspěšní. V trvajícím tlaku před brankářem se puk dostal k Michalu Kozákovi a ten nekompromisní ranou zvýšil na 6:0.

O dvě minuty později poslal pozdrav gólmanovi Petr Macháček, který napřáhl a zdálky poslal svůj pokus na horní tyčku.

Na počátku osmačtyřicáté minuty zazvonila další tyčka u hostujícího gólmana. Puk se následně odrazil směrem k roku hřiště. I když měla následně Dukla přesilovou hru, puk měli na holích spíše hráči Chomutova.

Branky se hosté nedočkali ani ve třiapadesáté minutě. Jiří Ondráček tečoval puk před gólmanem Lukešem, ale puk nakonec skončil na horní síťce domácí branky. Jihlava se v Chomutově neprosadila a prohrála vysoko 6:0.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: „Zápas 6:0, takže dobrý. Akorát první třetina nebo zápas tomu vůbec neodpovídal. V první třetině nás Jihlava trochu překvapila, hrála aktivně. Myslím si, že nás i přestřílela. My využili dva brejky a dostali se do vedení 2:0 a uklidnili jsme se. Od druhé třetiny jsme na ledě byli lepší a nedali Jihlavě větší šanci.“