Starší dorostenci porazili v derby Litvínov, rozhodla výborná první třetina

Napsal 12.11.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v – Zajímavou podívanou nabídlo atraktivní severočeské derby mezi chomutovskými Piráty a Litvínovem. Utkání, hrané v rámci dohrávky 12. kola RAKO extraligy staršího dorostu, odstartovali lépe domácí. Svěřenci trenéra Kamila Koláčka totiž po první třetině vedli 4:1 a náskok si po zbytek zápasu už pohlídali. Dvěma góly se blýskl útočník Petr Macháček, špatně si nevedl ani David Kaše, který měl prsty hned ve čtyřech brankách. Piráti tak stáhli čtyřbodové manko právě na třetí Litvínov, na které po tomto dohrávaném zápase ztrácí pouhý bod.
12.kolo út 12.11.2013
6:3(4:1, 1:1, 1:1)
LIT
Danylec – Strejc, Páleník, Hlaváček, Hierman, Lidák, Kozák – Polák, A. Macháček, Kašpar, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Dufek, Toman, D. Kaše, Wágner, Strunz, Rindoš
Litvínov
Spěšný (21. Sklíba) – Najman, Jonák, Vostárek, Šíp, Sklenička, Moravec – Sládek, Jícha, Kučera, Bárdoš, Brzek, Bečvář, Dunko, Pospíšil

8. P. Macháček (D. Kaše), 13. D. Kaše, 16. Strunz (D. Kaše), 18. P. Macháček (Kaše), 21. Wágner (D. Kaše, P. Macháček), 51. Toman
Litvínov
11. Kučera (Pospíšil), 36. Kučera (Sklenička), 45. Jícha (Sklenička)

3:2
1:0
1:0
39:17

Začátek zápasu nabídl opatrný hokej, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Vzájemné oťukávání a poznávání ovšem trvalo jen pár minut, neboť následně začaly gólové hody.

Skóre se totiž měnilo už v osmé minutě, kdy hrál Litvínov přesilovou hru. Tu ale absolutně nezvládl a po hrubé chybě inkasoval. Gólový účet zápasu tak otevřeli domácí, po Kašeho přihrávce se prosadil Petr Macháček.

Vedení Pirátů ale nemělo dlouhého trvání. Hrubku chomutovské defenzivy využil unikající Tomáš Kučera, který nedal Danylecovi sebemenší šanci a vyrovnal na 1:1.

Vedení vrátil domácím o pouhé dvě minuty později po pohledné individuální akci David Kaše, který obešel hned tři bránící soupeře a brankáře Spěšného si do slova a do písmene vychutnal – 2:1.

Netrvalo dlouho a Piráti vedli rozdílem dvou branek. A znovu měl ve střelené brance prsty Kaše, jenž naservíroval puk Martinu Strunzovi, který zvýšil na 3:1.

V závěru první dvacetiminutovky padla ještě jedna branka a znovu ji obstarali domácí hokejisté. V tomto zápase již ohraná pohádka: Kaše dokonale našel najíždějícího Petra Macháčka, který se nemýlil a zvýšil na 4:1.

Do prostřední části hry vstoupili aktivněji znovu domácí. Uběhlo sotva deset vteřin a svěřenci Kamila Koláčka skórovali popáté. František Wágner poslal Piráty do čtyřgólového vedení a tato trefa vyhnala Spěšného z brankoviště, kde ho nahradil Sklíba.

Podobně jako v první třetině, tak i v té druhé, postupoval Tomáš Kučera tváří v tvář Danylecovi a ani tentokrát se litvínovský forvard nemýlil. Svou brankou snížil na 2:5.

Druhé dějství už bylo o poznání vyrovnanější, než to první. Zřejmě tomu tak bylo i kvůli tomu, že se domácí do útoku už moc nehrnuli.

Hosty jakoby druhá branky nakopla, neboť ve 45. minutě se dočkali třetího gólu, který je vrátil zpátky do hry. Skleničkovu přihrávku zužitkoval Josef Jícha, který prostřelil Danylece a snížil na 3:5.

To však hostům nebylo nic platné, neboť deset minut před koncem se prosadil Josef Toman, jenž zvýšil na 6:3 a definitivně rozhodl o vítězství Pirátů.

Více už se v tomto zápase bohatém na góly nestalo a Piráti slaví důležité vítězství. Na třetí Litvínov totiž před tímto duelem ztráceli čtyři body, což znamená, že na svého úterního soka budou ztrácet pouhý bod. Ten mohou smazat už v tento pátek, kdy na starší dorostence čeká duel v Kladně.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Utkání jsme vyhráli, což je dobře. Bohužel o utkání rozhodla jedna formace a ostatní ji moc nepodpořili. Mohli být unavení, i když upřímně nevím z čeho. Zkrátka bychom od ostatních hráčů chtěli lepší výkon. Rozhodně by neměli být do počtu a měli by se snažit přidat. Nechceme aby se na ledě pouze točili. Očekáváme, že se aktivně zapojí. Prostoru dostávají dost. Z dohrávky jsou ovšem pro nás jako tým body důležité.“

Petr Nekvinda (HC Litvínov): „Předně gratuluji Chomutovu k výhře. Ráno jsme se dozvěděli, že nám bude chybět dost hráčů ze základní sestavy. Přijeli jsme s osmi útočníky a šesti beky. To samotné ukazovalo, jak nelehký zápas to bude. Zápas rozhodla první třetina, konkrétně i to, že náš první gólman neměl svůj den, a proto byl vystřídán. Druhý brankář poté zachytal více než dobře. Chomutov má navíc vynikající hráče jako jsou Macháček nebo Kaše. Ti týmu hodně pomáhají svými góly. Každopádně nám zápas nevyšel. Klukům ovšem nic vytýkat nemohu. Občas jsou i takovéto dny.“