Starší dorostenci porazili první Liberec. Utkání rozhodli ve třetí třetině

Napsal 17.01.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Zápas zahájili Piráti gólem, ale své vedení dlouho neudrželi. Ještě před koncem dvacetiminutovky byli ve vedení Liberečtí. Druhá část sice přinesla vyrovnání z hokejky Poláka, Liberec ovšem zvládl odpovědět gólem Hyleny. Třetí třetina se poté hrála již v režii Pirátů, kteří zápas otočili a udrželi tři cenné body.
33.kolo pá 17.1.2014
6:4(2:3, 1:1, 3:0)
LIB
Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Toman, Wágner, Strunz.
Liberec
Stezka – Běhula, Klinger, Tržický, Husa, Mečíř, Divila – Janele, Šír, Král, Gecko, Solenský, Hylena, Lakatoš, Zachar, Chlum, Bělohorský.

5. Páleník (Toman), 14. Lyszczarczyk (Toman, Páleník), 22. Polák (Kozák, A. Macháček), 49. A. Macháček (Strunz), 52. Toman (Kašpar), 58. Lyszczarczyk (P. Macháček)
Liberec
3. Šír (Janele), 16. Gecko (Král), 16. Bělohorský (Lakatoš), 30. Hylena (Janele)

5:6
1:0
0:0
49:27

Starší dorostence čekal zápas s lídrem skupiny A RAKO extraligy staršího dorostu. Že nepůjde o procházku růžovou zahradou, naznačil již první gól, který za Liberec vstřelil Radek Šír rychlým průnikem do obrany Pirátů. Netrvalo dlouho a po skončení početní výhody zvládl vyrovnat kapitán domácích Jan Páleník.

Po krátké odmlce, kdy se vystřídali šance na obou stranách, opět propukla gólová radost. A to poté, co >Alan Lyszczarczyk poslal Piráty do vedení. S tím se ovšem Tygři nesmířili a během jediné minuty zvládli otočit vývoj utkání na svou stranu. Góly a Matouše Bělohorského jim zařídili, že do kabin odcházeli s jednogólovým vedením.

Nástup do druhé třetiny mohl oživit gólem Tržický, ale jeho pokus pouze zaduněl o beton chomutovského brankáře. O rozruch se naopak postarali Piráti, konkrétně Tom Polák , jenž po buly vypálil přímo do sítě liberecké brány a srovnal stav na 3:3.

Přesně v polovině utkání se nerozeběhla časomíra, což zapříčinilo krátkou pauzu. Té využil Miroslav Hylena a hned poté, co zápas pokračoval, poslal puk za záda Lukeše. Liberec byl opět ve vedení a to si hodlal držet. Soupeřovi neumožňoval vytváření šancí. Pouze v samotném závěru třetiny ujel Wágner, jeho pokus ovšem gólem neskončil.

Ve třetí třetině se daly věci do pohybu. V úvodu ujížděl Lakatoš, ale na Lukeše recept nenašel. Po pár minutách se probrali Piráti z letargie a začali jednat. Nejdříve přišlo vyrovnání z hokejky a Chomutovští začali být svému soupeři opět rovnocenným protivníkem. Josef Toman, který byl po bolestivém zákroku ze začátku třetiny chvíli mimo hru, krátce poté poslal svůj tým do vedení. Domácí rázem drželi hru ve svých rukou. Skvěle bránili střední pásmo a neumožňovali Libereckým výpady na bránu. Z jednoho odraženého útoku také pramenil druhý gól Alana Lysczarczyka a polský talent uzavřel skóre zápasu na konečných 6:4 pro Chomutov.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme a zápas se hodnotí lépe. Utkání bylo ovšem velice vyrovnané. Bylo vidět, že Liberec není první náhodou a není divu, že dostali nejméně gólů v soutěži, protože hráli velice dobře. Dopředu dokážeme být velice silní a umíme dát gól, ale dozadu děláme spoustu chyb, což nás dnes mohlo stát získané body .