Starší dorostenci KLH utrpěli v Plzni debakl, podlehli 1:8

Napsal 02.10.2010 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - K dalšímu utkání extraligy staršího dorostu zajížděli chomutovští dorostenci na led Plzně. Do vedení je dostal v 10. minutě Novák, ale domácí otočili brankami Kopty a Kubalíka stav ve svůj prospěch. Ve druhé třetině už na ledě panovalo jen mužstvo domácích, kteří nasázeli hostům ještě 3 branky. Trefil se dvakrát Váchal a jednou Schleiss. Ve třetí třetině přidali domácí další tři góly a rozhodli tak o konečném vítězství 8:1. Autory branek byli Biskup, Noga a Mašek.
11.kolo so 2.10.2010
PLZ
8:1(2:1, 3:0, 3:0)
Plzeň
Karafiát - Tichý, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Kubalík, Pejchar, Moravčík, Mašek, Schleiss, Kopta, Tolar, Erben, Noga, Biskup, Pitel, Houfek, Pour, Slavík, Váchal.
Hamal - Havel, Souček, Navrátil, Hradil, Hlava, Novák, Lehnert, Hejcman, Huňady, Drobný, Pištora, Fronk, Neuman, Hlava, Sakaev, Mazánek, Šaržík, Novák, Tverďák, Bauer.

Chomutovští vstoupili do utkání aktivně, po necelé půlminutce si vykoledovali první faul domácích a s ním i úvodní možnost zahrát si v početní převaze. Domácí ve čtyřech ale bránili svědomitě a Karafiát neměl téměř žádnou práci. První zákrok si hostující Hamal připsal až ve čtvrté minutě po střele Pitela, puk pohodlně zkrotil ve své lapačce. V šesté minutě si přesilovku zahráli i Západočeši. Ondřej Kopta snad pětkrát v první minutě výhody zle dotíral na hostujícího brankáře, ale ten se skvělým pohybem vždy dokázal dobře připravit a včas zakročit. Když se neujalo ani Tichého nahození na branku, hosté své oslabení ubránili. A ve své přesilovce už pak udeřili. Huňadyho skákavou přihrávku pohotově poslal za Karafiáta Jakub Novák. Chomutovští se ze své vedoucí branky ale nemohli radovat nijak dlouho. Nejdříve Schleissův průnik sice nepřinesl kýžené ovoce, ale následná akce Ondřeje Kopty již ano. V polovině dvanácté minuty bylo vyrovnáno. Plzeňany vstřelená branka nakopla a před Hamalem najednou bylo rušno. Dominik Kubalík si nabruslil do mezikruží, vypálil nahoru a chomutovský gólman vytěsnil puk lapačkou kousek od levé tyčky. Svým pohybem si vykoledoval faul protihráče a Plzeňští se v přesilovce dokázali prosadit! Rade Farnýpřihrál Dominiku Kubalíkovi a ten podruhé překonal Hamala. V šestnácté minutě při chomutovské přesilovce mířil do levého horního růžku Karafiátovy branky Lukáš Novák, ale přestřelil. A z následného protiútoku se zapotil i hostující gólman, ten se musel mít na pozoru proti dotírajícímu Váchalovi. Minutu před první sirénou vzal odpovědnost na svá bedra chomutovský Hejcman, který se nebojácně pustil do přesily domácích hokejistů v rohu útočného pásma, ale byl na poslední chvíli zpacifikován. Indiáni se v závěru prvního dějství dočkali ještě přesilové hry a v ní se po střele Tichého dostal k puku Noga, ale nedokázal puk těsně před Hamalou zvednout.

Hned na úvod prostřední části se udál kuriózní moment v rohu chomutovského obranného pásma. Nový muž v chomutovské brance Brabec se rozjel vstříc puku, aby obráncům pomohl s rozehrávkou, ale nadělal více škody než užitku. Uklouzl, spadl na led a Plzeňští se zmocnili puku. Přihrávka našla před brankou Maška a chyběl jen malý kousek štěstí, aby domácí odskočili na dvougólový rozdíl. V sedmadvacáté minutě dokázal Kopta podruhé překonat Hamalu, když nadvakrát využil svého krátkého samostatného úniku, ale branka mu nebyla dopřána. Hlavní sudí ji neuznal pro úmyslné kopnutí. Domácí si neuznaný úspěch mohli vynahradit při druhém faulu Lukáše Nováka, ale i přes častou střelbu nedokázali hákování soupeře potrestat. To chomutovská přesilovka sice neoplývala takovou palebnou municí, avšak slavila stejně pramalý úspěch. Pak přišly dvě pěkné akce domácích. Nejprve Farný krásně našel volného Váchala, jenž zacílil přesně pod víko, a po něm se o dvaapadesát vteřin později stejně pěkně prosadil Jan Schleiss po individuální akci. Chvilku před druhou sirénou ještě nebezpečně pálil domácí Marcel. Po nejistém Hamalově zákroku se v jeho brankovišti strhla menší pošťuchovaná, za kterou sice nebyly uděleny tresty, ale nakopla Plzeňské k pátému střeleckému úspěchu. Po dalším vhazování chomutovský gólman neudržel Slavíkovu střelu a puk mu vypadl před brankovou čáru. Tam ho našel nikým nehlídaný Váchal a pohodlně došel ke svému dnešnímu druhému gólu.

Chomutovští v úvodu poslední dvacetiminutovky dohrávali přesilovou hru, při ktéré se pevně nastěhovali do plzeňského obranného pásma. Karafiát si připsal dva důležité zákroky proti Danielu Lehnertovi. V další chomutovské početní výhodě Lukáš Novák už už nacházel Dennise Hlavu, který by z první pálil sám na Karafiáta, ale k hostující smůle mu puk v kritický moment přeskočil hokejku. Poměrně početné publikum zaujal svým dalším pokusem Schleiss, ale hlavní sudí po jeho střele jen rozpažil. Puk těsně přelétl branku. Při plzeňské početní výhodě se Kopta dostal k puku i přes natěsno bránícího protihráče, avšak kotouč poslal jen venkem kolem levé tyčky. Na konci čtyřiapadesáté minuty se domácí nadechli k dalším dvěma krátce po sobě jdoucích gólům. V první z nich se při signalizované výhodě krásně trefil Patrik Biskup a o 36 vteřin později rychlou akci zakončil sedmým plzeňským gólem Tomáš Noga. V posledních okamžicích střetnutí se hosté snažili překonat domácího brankáře alespoň podruhé, ale nepodařilo se jim to. Naopak modrobílí přidali ještě jednu branku, zblízka se prosadil Mašek, a uzavřel tak účtování tohoto zápasu.