Starší dorost zdolal lídra! V divokém utkání porazil Třinecké Oceláře

Napsal 09.01.2016 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve čtvrtém kole nadstavbové části NOEN Extraligy staršího dorostu přivítali Piráti na domácím ledě suverénního lídra ze Třince. Domácí se ale dokázali od začátku vyrovnat zběsilému tempu Ocelářů a preciznější zakončení jim už po první třetině zajistilo tříbrankový náskok, který předznamenal vítězství v zápase. Rozhodující branku zaznamenal Petr Chlán a skvělým výkonem se předvedl brankář Dominik Pavlát.
N4 so 9.1.2016
6:3(3:0, 2:2, 1:1)
TRI
Pavlát – Buchtela, Bukač, Novák, Smutný, Hajič – Köver, Kulich, Lauko, Chlán, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilař.
Třinec
Ovčaří – Hrachovský, Krzak, Radzienciak, Klocek, Brabec, Marguš, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Vochozka, Mach, Przybyla, Kvastnica, Hladoník, Kalus, Najsar, Molin.

5. Köver, 9. Dejmek (Svoboda Matyáš), 20. Matyáš Svoboda (Svoboda), 38. Chlán (Palička), 40. Hajič (Jan Svoboda, Lauko), 53. Palička (Hřebíček, Hajič)
Třinec
21. Kalus (Molin), 34. Kaukič (Hladoník), 51. Marguš (Hladoník)

60:00 TRI Ondřej HRACHOVSKÝ 20 min. faul kolenem

První třetina nabídla od začátku velice aktivní a atraktivní hokej. Za dvacet minut viděla hrstka přítomných diváků šest dvouminutových trestů, jednu desítku pro třineckého Hamana a tři góly. Všechny branky navíc napadaly do branky hostů. Nejprve se v páté minutě z dorážky prosadil Jakub Köver. V deváté minutě pak nevyužili Piráti dvojnásobnou početní výhodu. V následné klasické přesilovce se ale nádhernou střelou z pravé strany prosadil Ladislav Dejmek. Neméně povedený zásah zaznamenal půl minuty před koncem první periody Matyáš Svoboda a po 20 minutách tak Piráti vedli 3:0.

Oceláři do druhé třetině vstoupili podle očekávání bleskově. Po 17 sekundách hry unikl Jan Kalus a střelou zápěstím snížil na 1:3. Tři a půl minuty po polovině základní hrací doby už to bylo jen o gól. Po vhazování rychle vystřelil Lukáš Kaukič. Do konce třetiny ale Piráti vybojovali svůj tříbrankový náskok zpátky. Ve třicáté osmé minutě doklepl volný kotouč za záda hostujícího gólmana Petr Chlán a 14 sekund před druhou sirénou všechno propálil ranou od modré čáry Tomáš Hajič. Po dvou třetinách tak na kostce svítil stav 5:2.

Hosté se ve třetím dějství opět vrhli do útočení. Piráti byli odsouzeni ke hře na brejky, kze kterých ale uměli pořádně zahrozit. Příležitost na snížení dostlai Třinečtí hned ve 41. minutě. ale domácí oslabení s přehledem ubránili. Další přesilovku hráli hosté od 49. minuty a tu se jim nakonec využít podařilo. Timotej Marguš se chopil vyraženého puku, položil si brankaře Pavláta a puk poslal pod víko jeho brány. Jenže než se stačili hosté nadechnout k dalšímu tlaku, potrestali vyloučení Marguše Piráti. Filip Palička zametl k levé tyči vyražený puk s domácí vedli 6:3. Stejný stal i přes pár roztržek vydržel až kdo konce zápasu.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Přistoupili jsme k zápasu tak, že jsme hráli s vítězem základní části. Po první třetině jsme vedlo jasně tři nula. Ale očekávali jsme, že to Třinec nevzdá. Za stavu tři dva jsme museli klukům trochu důrazněji domluvit a pak to fungovalo. Myslím si, že to bylo povedené utkání.“

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): „První třetina rozhodla. Dostali jsme dva góly hned po buly, jeden z nich v přesilovce. Tři góly se po první třetině těžce stahují. I přes to jsme ale stáhli na tři dva a jeli jsme dvakrát sami na bránu, ale v době největšího tlaku jsme dostali gól na čtyři dva , což nás definitivně zlomilo. Do konce třetiny jsme stihli dostat ještě jeden gól po buly a pak už byl zápas více méně rozhodnutý. Vracíme se z tripu bez bodů a je to pro nás poučení.“