Starší dorost vyhrával na ledě Havířova již o dvě branky, přesto odjíždí bez bodu

Napsal 02.03.2013 Jan Thöma
C h o m u t o v - Ve 42. kole extraligy staršího dorostu se Piráti představili na ledě desátého Havířova. Piráti v utkání vyhrávali po trefách Radka Veselého a Václava Cestra 2:0, přesto v Havířově prohráli 3:2 a odjíždí tak bez bodu.
42.kolo so 2.3.2013
HAV
3:2(1:2, 2:0, 0:0)
Havířov
Turšner (Šimeček) - Bahounek, Heinzl, Adamík, Chroboček, Bednář, Štefko - Orság, Gola R., Synek - Gola P., Fejko, Kotala - Sonnek, Caruk, Carbol - Polak.
Dvořák - Meliško, Hierman, Cestr, Páleník, Šmíd, Ringler - Veselý, Bednář, Macháček A. - Strunz, Macháček P., Procházka - Dimitrov, Vlastník, Kašpar.

Havířov
10. Fejko (Synek, Orság), 23. Kotala (Carbol), 26. Fejko (Orság, Chroboček)
6. Veselý (Strunz), 7. Cestr (Vlastník)

1:3
0:0
0:0
32:25
112

Do začátku utkání vstoupili lépe hosté, kteří byli aktivnější a vytvářeli si šance. První vážnější zužitkoval na začátku 6. minuty Radek Veselý, který po pěkné přihrávce Strunze propálil Turšnera. Neuběhly ani 2 minuty a bylo to 0:2, když Václav Cestr propálil od modré vše, co mu stálo v cestě. Tím zápas skončil pro Josefa Turšnera, kterého v brance Azetu nahradil Kamil Šimeček.

V 10. minutě se Azet vrátil zpátky do zápasu, když Synek poslal do úniku Kryštofa Fejka, ten udělal Dvořákovi parádní kličku do bekendu a snížil.

Ve 13. minutě měli domácí možnost přesilové hry, když Páleník fauloval unikajícího Fejka, ale z této výhody nic nevytěžili. Neujala se žádná jiná akce ani na jedné straně a tak se šlo poprvé do šaten za stavu 1:2.

Druhá třetina přinesla úplně jiný obrázek, než první. Domácí dvěma rychlými góly otočili vývoj utkání. Ve 23. minutě předvedl pěknou individuální akci Jakub Kotala, který projel obranou hostí jako nůž máslem a přesnou střelou k levé tyči Chomutovské branky vyrovnal.

Za necelé 3 minuty už AZ vedl, když krásným blafákem zakončil svůj únik Kryštof Fejko, kterého do úniku poslal Orság. Chvíli poté mohli Chomutovští vyrovnat, ale Bednář ani Macháček nedokázali Šimečka překonat.

Ve 30. minutě mohl navýšit vedení domácích Orság, ale ten sám před Dvořákem neuspěl se svým pokusem o bekendový blafák. O 5 minut později se pokoušel o totéž Synek, ale dopadl stejně. Ve 39. minutě měli velkou šanci při vlastním oslabení hosté, ale Procházkovu radost zkazil Šimeček.

Třetí část přinesla opatrný hokej z obou stran, až ve 49. minutě přišla velká šance - Chomutovský Vlastník pálil do poloodkryté branky, ale Šimeček se neskutečným zúpůsobem přesunul a jeho ránu vyrazil do ochranné sítě.

Následovaly dvě velké šance domácích - v 52. minutě se dostal až před Dvořáka Orság, ale ten jeho bekendový pokus vyrazil. V 57. minutě se do samostatného úniku dostal Carbol, zkusil střelu mezi betony, tu Dvořák vyrazil a následnou dorážku skryl do lapačky.

Hosté v závěru zkoušeli hru bez brankáře, to jim však vydrželo pouze 12 vteřin, pak je havířovští vytlačili do středního pásma a Dvořák se vrátil do branky. Chomutov se pak dál snažil o vyrovnání, ale domácí je k ničemu nepustili.

Utkání tak skončilo výhrou Havířova 3:2, který se dostal na dosah právě Chomutovu - ten má náskok pouze bod.

Martin Janeček (trenér HC AZ Havířov): Do utkání jsme nastoupili bez mladších dorostenců, které šetříme na zítřejší zápas jejich kategorie. Trochu jsme to pojali jako kondiční přípravu, což se nám osvědčilo, protože v závěru toho kluci měli plné zuby. Začali jsme špatně, ale pak jsme měli výbornou druhou třetinu. Rozčarování pro mě přinesla třetí třetina, kterou jsme nezvládli, včera ani dnes, po taktické stránce tak, jak bych si představoval.