Starší dorost v dramatickém utkání zvítězil nad Brnem a odváží si tři body

Napsal 10.01.2014 Roman Zajíček, Jan Thöma
C h o m u t o v - V rámci 31. kola RAKO extraligy narazili starší dorostenci na brněnskou Kometu, kterou přetlačili 4:3 a odvezli si z Moravy všechny body. Ačkoliv Piráti vedli už 3:0, domácí Kometa se nevzdala a skóre utkání srovnala. Rozhodující branku si připsal Tom Polák.
31.kolo pá 10.1.2014
KOM
3:4(0.1, 3:2, 0:1)
Kometa
Slavíček – Švejda, Hájek, Zukal, Šnajnar, Sedláček, Kubeš, Marcello, Kratochvíl – Garčic, Dymáček, R. Zohorna, Horký, Dvořák, Dufek, Mlynář, Havlát, Hasoň, Denk, Biolek, Nohel.
Lukeš – Páleník, Hlaváček, Hierman, Novák, Kozák – Polák, Lyszczarczyk, A. Macháček, Kašpar, Dimitrov, P. Macháček, Rohla, Toman, Wágner, Strunz.

Kometa
31. Havlát (Hasoň, Šnajnar), 39. Zohorna (Šnajnar, Dymáček), 40. Šnajnar (Hájek)
17. Hierman, 24. Dimitrov (Polák, Strunz), 25. Lyszczarczyk (P. Macháček, Toman), 53. Polák (Strunz)

7:8
2:0
0:1
37:43
94

Utkání začalo hodně opatrně. Stovka diváků čekala na první šanci až do jedenácté minuty, kdy se před Slavíčka dostal Lyszczarczyk, který těsně minul brněnskou bránu. Kometa se do nějakých větších šancí nedostávala, vše končilo jen u náznaků.

Čtyři minuty před koncem první periody dostali Brňané k dispozici přesilovku, ale naložili s ní velmi špatně. Jakub Hierman vybojoval puk v obranném pásmu a vydal se na sprint přes celé kluziště. Sice byl tísněn, ale před Slavíčkem dokázal zakončit naprosto přesně - 0:1.

Tím skončila i první část a následovala druhá, která byla zhruba do třicáté minuty v naprosté režii Pirátů. Ti si dělali, co chtěli a díky velkému tlaku přišla druhá branka. Za modrou čárou vypálil Jakub Dimitrov a Slavíček jeho pokus pouze škrtl rukavicí do sítě - 0:2. Neuběhla ani minuta a Brno inkasovalo potřetí. Šikovné ruce ukázal Alan Lyszczarczyk, který po bleskové kličce poslal kotouč za bezmocného Slavíčka - 0:3.

Tým kouče Konečného zabral až v polovině hry. Při přečíslení dva na jednoho na sebe Hasoň natáhl beka a přihrál mezi kruhy volnému Robertu Havlátovi, jež nasměroval puk do chomutovské sítě - 1:3. Chomutov poté neproměnil dvě tutovky a byl za to potrestán. Nejprve v čase 38:43 snížil z dorážky Radim Zohorna, aby v čase 39:32 dokonce vyrovnal Rostislav Šnajnar. Ten to měl poměrně složité, ale z těžkého úhlu nakonec trefil levou šibenici Lukešovy svatyně - 3:3.

Druhá část byla bohatá na branky, to poslední dvacetiminutovka právě naopak. Čekalo se na rozhodující úder, neboť oba celky si vytvářely solidní šance, ujala se však pouze akce Toma Poláka. Hostující mladík vypálil z levého kruhu přes obránce, Slavíček toho zřejmě mnoho neviděl a utkání bylo rozhodnuto - 3:4. Nic na tomto výsledku nezměnila ani závěrečná power-play Komety, která tak na svém ledě těsně prohrála.

Jan Konečný (HC Kometa Brno): „Rozhodla první třetina. Poté to jsme hráli podle našich představ, vyrovnali jsme na 3:3, dali jsme se do pohybu a měli více ze hry. Poslední část byla vyrovnaná, ale kvůli individuální chybě Chomutov opět vedl. Kvůli chybám jednotlivců to dopadlo tak, jak to dopadlo. Ztratili jsme si tím zápas.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Byl to vyrovnaný zápas, v němž rozhodla šance ve třetí třetině, kterou jsme proměnili. Zbytečně jsme však promarnili tříbrankové vedení. Domácí totiž zabrali a zatlačili nás. Trošku mě mrzí, že jsme Kometě dovolili vyrovnat, ale tři body máme.“