Starší dorost uválčil výhru nad Kladnem

Napsal 27.10.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - K šestnáctému kolu extraligy staršího dorostu přijeli za Piráty Chomutov poslední tým tabulky - HC PZ Kladno. Dlouho se hrálo bez branek, až ke konci první třetiny otevřel skóre Nicolas Hlava. Vzápětí přidal gól i Darek Hejcman. Ve druhé a na začátku třetí třetiny se díky gólům Hovsepanyena a Šroubka podařilo Kladenským vyrovnat. Konečné skóre a vítězství Pirátů nakonec zařídil svým druhým gólem Nicolas Hlava.
16.kolo čt 27.10.2011
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
PZK
Maštalířský - Dvořák, Havel D., Ringler, Hlava N., Hlava, Fronk, Kämpf, Souček, Procházka, Pastyřík, Šmíd, Drobný, Černý, Tejnor, Cestr, Zezula, Kaše, Huňady, Hejcman, Szathmáry, Chrpa
PZ Kladno
Černý - Čičmanec, Cigánek, Procházka, Dorociak, Sýkora, Bakula, Krumpholc, Hanuš, Krpelan, Dolgoš, Šroubek, Hovsepyan, Fiala, Macháček, Veselý, Zíma, Hájek, Rajter, Kobes, Marks

Chomutovští začali utkání zostra. Hned v první minutě se do dobré pozice dostal Kaše. Jeho střela ovšem skončila v náruči brankáře Černého. Chomutov hrál celou první třetinu velmi aktivně, ale dlouho se nemohly prosadit. Pořádně se nedařili ani přesilovky. Výrazné změny nastaly až ke konci první třetiny. V devatenácté minutě Dennis Hlava vyhodil z pásma kotouč, kterého se zmocnil Kaše a jel na branku. Zpětnou přihrávkou nahrál Nicolasi Hlavovi, který po zpracování zavěsil pod břevno. V tu chvíli se Chomutovští konečně rozjeli. Po menším tlaku hostů, ujeli kladenské obraně Fronk a Darek Hejcman, který střelou prostřelil kladenského brankáře a stanovil skóre první třetiny na 2:0.

Druhá třetina nezačala pro Piráty nejlépe. O to líp však pro Kladno. Ve dvaadvacáté minutě zatlačili Kladenští na chomutovskou obranu. Po několika střelách se k puku dostal Norair Hovsepyan a prostřelil brankáře. Následně začal chomutovský tlak. Piráti se snažili přidat další branku, bohužel všechny jejich akce končili na dnes skvěle chytajícím kladenském brankáři Černém. Nejčastějším chomutovským střelcem byl Ondřej Kaše.

Třetí třetina začala téměř stejně jako ta druhá. Kladenští se vrhli na Piráty. Nejprve Maštalířský chytil hovsepyanovu tvrdou ránu. V osmačtyřicáté minutě se již Kladnu podařilo vyrovnat. Josef Šroubek střelou téměř z nulového úhlu prostřelil Maštalířského a skvěle tak využil přesilovou hru. Po vyrovnávacím gólu nastal velký tlak hostů. Na branku tvrdě stříleli Hovspepyan a Veselý, chomutovská obrana však dalšímu gólu nezabránila a Chomutovští přebrali iniciativu. V sedmapadesáté minutě se Chomutovským tlak konečně vyplatil. Podruhé v utkání se trefil kapitán Nicolas Hlava a stanovil konečné skóre zápasu. Zpoza branky nahazoval kotouč před branku, ale kotouč se odrazil od brankáře Černého až do branky. Hosté ještě zkusili hru bez brankáře, to již ale bylo vše.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): „ My jsme k tomu zápasu přistoupili moc ležérně, ale hned od začátku jsme měli velký tlak. Kladnu chytal dobře gólman a ten zápas byl pro nás takový nešťastný, góly vůbec nepadali. Jsem rád, že jsme dali ten gól čtyři minuty před koncem. Jinak musím pochválit bojovný kvalitní výkon Kladna, skvěle jim chytal i gólman. Musím ještě říct, že dobrý tým se pozná když se nedaří a nám se dnes nedařilo, ale máme tři body, takže jsem spokojený.“

Ivo Kyndl (HC PZ Kladno): „Dnešní utkání bylo oboustraně hodně náročné. My jsme hráli ze zajištěné obrany a do toho nám výborně chytal brankář Martin Černý. Dnes jsme byli blízko třem bodům. Nejvíc nás můžou mrzet ty neproměněné šance. Jsem spokojen s naší hrou, s výsledkem již tolik ne. Dostali jsme celkem nešťastný gól na 3:2. Hráli jsme dobře, o to víc to pak zamrzí.“