Starší dorost si proti Kometě zastřílel, soupeři nasázel deset gólů a připsal si druhou výhru v nadstavbě

Napsal 19.12.2015 Marcel Holl
B r n o / C h o m u t o v - Druhé kolo nadstavby NOEN Extraligy postavilo Pirátům do cesty brněnskou Kometu. Zápas byl na branky velice bohatý, o čemž napověděla již první perioda, kterou Chomutov vyhrál 2:4. Ve druhé části pirátská družina náskok o tři branky navýšila a stejně se jí dařilo i třetí třetině. Starší dorostenci Pirátů, tak zvládli i druhý víkendový zápas a z ledu Komety se vracejí z vysokou výhrou 10:2. Bilanci 4+2 si ze zápasu odnesl Matyáš Svoboda. Jan Svoboda se zaskvěl bilancí 2+3.
N2 so 19.12.2015
KOM
2:10(2:4, 0:3, 0:3)
Kometa
Holík – Trnka, Jurnečka, Kučera, Král, Jeřábek, Zukal – Novák, Klenec, Hasoň, Čejka, Matula, Mlynář, Svoboda, Frydrych, Krejčí, Ferda
Pavlát – Procházka, Bukač, Seeman, Novák, Smutný, Hajič – Polák, Veselý, Kulich, Palička, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Šilar

Kometa
4. Mlynář (Zukal, Novák), 13. Matula (Trnka, Ferda)
2. M. Svoboda (Smutný), 10. J. Svoboda (Šilar, Bukač), 15. M. Svoboda (Novák, J. Svoboda), 17. Bukač (Palička, Navrátil), 26. J. Svoboda (M. Svoboda), 34. Palička (J. Svoboda, Seemann), 35. M. Svoboda (Dejmek, Procházka), 56. M. Svoboda, 57. Kulich (Navrátil), 57. Palička (M. Svoboda, J. Svoboda)

4:6
1:1
0:0
34:44
68
Ondráček - Kotlík, Zídek

Už od začátku zápasu bylo vidět, že Piráti nedají domácím borcům nic zadarmo, když už ve druhé minutě otevřel skóre zápasu Matyáš Svoboda. Na rychle inkasovanou branku však domácí dokázali odpovědět. V přesilové hře zamkli soupeře v útočném pásmu, střelu od modré čáry Pavlát ještě vyrazil, jenže puk se odrazil přímo k Tomáši Mlynářovi, který ho poslal neomylně do pirátské svatyně. Vyrovnaný stav však vydržel pouze do poloviny první části, ke slovu se totiž dostali opět hosté a trio Jan Svoboda, Šilar, Bukač po tom, co proniklo obranou Brňanů, zvýšilo na 1:2 z pohledu domácích. S tím se ovšem svěřenci trenéra Moskala nehodlali smířit, přidali na důrazu a po jednom z mnoha protiútoků vyrovnal Jakub Matula. Jenže netrvalo dlouho a vedení si, tentokrát definitivně, vzali na svou stranu Chomutovští. Nejprve se svým druhým golem v zápase prosadil Matyáš Svoboda a krátce po něm využil přesilovou hru Daniel Bukač. Do šaten šli tedy Piráti s dvougólovým mankem.

Ve druhé části pokračovali hosté v dobře rozehrané partii. Ve 25. minutě hráli sice zásluhou Procházky v oslabení, nicméně okamžitě po jeho návratu na led opět udeřili. V protiútoku se dostali do přečíslení a Jan Svoboda překonal Holíka popáté. V dalších minutách se projevil největší nedostatek ve hře Komety, tedy rozehrávka. Domácí s ní měli často problémy, za což byli potrestáni dvěma slepenými brankami. Nejprve se prosadil Palička a krátce na to zkompletoval svůj hattrick skvěle hrající Matyáš Svoboda. Těsně před koncem druhé třetiny se do přečíslení dostali Klenc s Krejčířem, druhý jmenovaný však ve vyložené šanci braku minul.

Třetí třetina již byla spíše formalitou. Kometa nedokázala najít recept na hru Severočechů, kteří v utkání jasně dominovali. A když se na závěr trefil nejprve Svoboda, který ozdobil úspěšné utkání šesti kanadskými body (4+2) a následně v rychlém sledu Kulich s Paličkou, bylo o výsledku definitivně rozhodnuto. Piráti si tak, po drtivé výhře, odvezli z Brna všechny tři body.

Aleš Křetínský (HC Kometa Brno): Dnes se nám nedařilo opravdu nic, ani dopředu ani dozadu. Takto opravdu nemůžeme hrát. Musíme se vrátit nohama na zem, jako jsme byli před sezónou. Samozřejmě gratuluji soupeři. My se z dnešního zápasu musíme ponaučit a připravit se na další utkání.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): Takový vývoj zápasu jsme opravdu nečekali. Bohužel domácí byli oslabeni o reprezentanty, hlavně gólmana, což se projevilo. Já můžu našim klukům jen pogratulovat. Jsme rádi, že vezeme domů tři body.