Starší dorost si i díky hattricku Wágnera poradil s Pískem

Napsal 23.02.2013 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 40. kole Extraligy staršího dorostu se Piráti střetli se sedmým Pískem. Hned ve třetí minutě poslal domácí do vedení Wágner, který se do konce zápasu trefil ještě dvakrát a připsal si tak hattrick. Dobrým výkonem se prezentoval i gólman domácích Dominik Staněk, který sice inkasoval dva góly, ale jinak působil velmi jistě. Příkladem za všechny budiž čtveřice zákroků proti samostatným nájezdům smolaře zápasu Daniela Schwambergera, včetně jednoho trestného střílení.
40.kolo so 23.2.2013
6:2(2.0, 4:2, 0:0)
PIS
Staněk - Meliško, Páleník, Ringler, Gröger, Macháček A., Bednář, Procházka, Kašpar, Lidák, Dimitrov, Macháček P., Hlaváček, Cestr, Vlastník, Toman, Wágner, Rindoš.
Písek
Mazuch (34. Pechek) - Schwamberger, Suchan, Vlk, Dudák, Radoš, Volf, Kajtman, Hájek, Březina, Hřebíček, Duchoň, Sýbek, Šuhaj, Volf, Koutenský, Marcilis.

3. Wágner (Bednář, P.), 14. Wágner (Macháček P., Ringler), 30. Procházka (Macháček A., Rindoš), 33. Wágner, 34. Bednář (Macháček P., Meliško), 39. Rindoš (Macháček A.)
Písek
27. Volf (Schwamberger), 37. Duchoň (Dudák, Kajtman)

8:8
2:0
0:0
38:26
70

Piráti od začátku první třetiny nedávali Písku moc šancí. I přes to, že si hosté zahráli tři přesilové hry, nebezpečnou střelu s krátké vzdálenosti na dobře chytajícího Staňka vyslat nedokázali. Naopak dvakrát udeřili domácí. Už ve třetí minutě našel v prostoru mezi kruhy poskakující kotouč FRANTIŠEK WÁGNER a Piráti vedli rychle 1:0. Stejný hokejista se za domácí prosadil i ve čtrnácté minutě, kdy Piráti Hráli přesilovku. FRANTIŠEK WÁGNER se prokličkoval do útočného pásma a krásnou individuální akci zakončil střelou do levé šibenice Mazuchovy branky. Po první třetině tedy v Chomutově panovalo skóre 2:0.

Druhá třetina přinesla celkem šest branek. Vše začalo snížením hostů z hole LUKÁŠE VOLFA ve 27. minutě, ale domácí reagovali hned třemi brankami v krátkém sledu. Nejprve prostřelil Mazucha zblízka VÍT PROCHÁZKA, poté FRANTIŠEK WÁGNER zachytil přihrávku a střelou k tyči zkompletoval hattrick. Na konci 34. minuty se prosadil i kapitán domácích MIROSLAV BEDNÁŘ, když potrestal dvojnásobné vyloučení hostů a tím vyhnal z brány Marka Mazucha, kterého nahradil Jan Pechek. Hosté pak korigovali skóre gólem do levého horního rohu Staňkovy klece z hole JIŘÍHO DUCHONĚ, jenže do konce třetiny se trefil ještě JOSEF RINDOŠ a hráči odcházeli do šaten za stavu 6:2 pro domácí.

Ve třetí dvacetiminutovce se drtivou většinu času hrálo v početním nepoměru. Celkový součet vyloučení se rozrostl na konečný počet šestnácti trestů, přičemž si oba týmy rozdělily trestné minuty rovným dílem. Jenže i přes velký počet šancí na obou stranách se nikdo nedokázal prosadit. A to hlavně díky konzistentním výkonům obou gólmanů. Zápas tedy skončil 6:2 pro domácí Piráty.