Starší dorost přehrál Jihlavu i potřetí a postupuje do čtvrtfinále extraligy

Napsal 07.03.2016 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Starší dorostenci zajížděli poprvé v osmifinále na led jihlavské Dukly. Předchozí dva zápasy v SD ARÉNĚ vyhráli a o svém postupu tak mohli rozhodnout v nejkratším možném čase. Piráti se hned v prní třetině dostali do vedení a ačkoliv domácí vyrovnali, zbytek zápasu patřil Chomutovským, kteří si tak zaslouženě připsali třetí bod v sérii, který jim zajistil postup do čtvrtfinále.
OF3 po 7.3.2016
JIH
1:5(0:1, 1:2, 0:2)
Jihlava
Šťastný – Huňáček, Vála, Stark, P. Slabý, Krtek, Mareš – Oščádal, Heinrich, Strnad – Jindra, Kadleček, Čermák – Berka, J. Slabý, Vrátný
Pavlát – Studený, Hajič, Hřebíček, Bukač, Buchtela, Smutný, Seemann – Chlán, Köver, Navrátil – Dejmek, Kulich, Koblížek – J. Svoboda, Polák, M. Svoboda – Šilar

Jihlava
34. Krtek (Heinrich, Čermák)
7. Chlán (Navrátil, Smutný), 21. Koblížek (Köver, Smutný), 32. J. Svoboda (Polák, Koblížek), 50. Hajič (Dejmek, Kulich), 54. J. Svoboda (Polák, M. Svoboda)

8:10
1:2
0:0
27:36
Pokorný – Procházka, Čuňočka
Heinrich (JIH) 10 min OT (NESP)

Do zápasu, ve kterém se Dukla musela obejít bez kapitána Tomáše Mejzlíka, vstoupili lépe hosté a již během šesti minut měli dvě slibné šance. Polák byl ale překvapený, že se puk dostal až k němu, a nedokázal lépe zakončit. Köverovu střelu stačil Šťastný zlikvidovat, stejně tak dorážku Hajiče u levé tyče. Poté už hosté udeřili Petr Chlán dostal přihrávku do jízdy, sjel si mezi kruhy a trefil se kolem lapačky gólmana - 0:1. Oba týmy si poté zahrály dvě přesilové hry, avšak vážnější šanci si v nich nevypracovali, ač tedy dělovka Buchtely od modré neměla daleko od úspěchu. Slibné možnosti přišly až na konci třetiny. Nejprve se Chlán individuálně prosmýkl z pravé strany před branku a Šťastný jeho střelu po ledě vytáhl koncem pravého betonu. Dělovku Oščádala i jeho dorážku dokázal zneškodnit Pavlát ve spolupráci s obránci. Po chybné rozehrávce domácích se puku na pravém kruhu ujal Šilař, ovšem gólmana nepropálil a na druhé straně se také vyznamenal strážce svatyně, když vychytal průnik Oščádala.

Dvanáct vteřin po začátku druhého dějství Piráti zvýšili svůj náskok. Hned po buly přihrál Köver na Tomáše Koblížka a ten střelou zblízka položil další základ postupu Pirátů do čtvrtfinále. Dukla byla blízko odpovědi. Čermák zakombinoval s Oščádalem, ovšem Pavlát byl znovu na místě. Odražený puk se dostal mezi kruhy pro Petra Slabého, jenž zavřel oči a přestřelil branku. Po nedorozumění hostí byl zcela sám mezi kruhy Jiří Slabý, leč mířil vedle tří tyčí. Prosadili se tak opět hosté. Jan Svoboda přebral v rychlosti přihrávku od Poláka, najel si před branku a zakončil blafákem do bekhendu. S Duklou to tak bylo v čase 31:35 hodně špatné. Čtyřicet vteřin po svém třetím gólu Piráti dvakrát ve stejném čase faulovali a šli do tří. Jihlava nabídnutou dlouhou dvojnásobnou výhodu dokázala zužitkovat. Heinrich přihrávkou zpoza branky našel Aleše Krtka zcela volného před Pavlátem a domácí obránce vystřelil pro červenožluté naději - 1:3.

Na začátku třetí třetiny se Piráti ubránili půlené přesilové hře. Po ní následoval, bez přehánění, obrovský tlak Dukly. Během pár vteřin Berka zblízka nepropálil gólmana, snášející se padáček Jiřího Slabého do branky vytáhli obránci hostí. Puk se poté dostal mezi kruhy, kde z první vystřelil Krtek, ovšem také on přestřelil. Nevyužité šance byly asi pověstným posledním hřebíčkem do jihlavské rakve. Domácí šli třikrát během šesti minut a deseti vteřin do čtyř a Chomutov druhou a třetí přesilovku ve třetí třetině využil. Nejprve vystřelil od modré Tomáš Hajič přesně v době, když před Šťastným projeli dva hráči a neviděl zhola nic. Poté měl Jan Svoboda po přihrávce Poláka před brankou spoustu času a upravil výsledek na konečných 1:5. Vysokou porážku nezmírnil ani Vladimír Oščádal, jenž si z pravé strany sjel mezi kruhy a těsně minul.

Jihlavským ambicím tak zřejmě zlomila vaz smolná prohra v prvním zápase, kdy měla Dukla dva nájezdové mečboly, přesto vítězství brali Piráti. V dalších dvou zápasech již Chomutov nedal svému soupeři příliš šancí. Piráti tak na dálku oplatili Dukle porážku z osmifinále sezony 2012/13.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): Třetí zápas byl pro nás šťastný. Přijeli jsme sem s tím, že Jihlava nemá co ztratit. Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany a postupně jsme dali pár gólu, spadlo to z nás a už jsme hráli svůj hokej. Dnes jsme zaslouženě vyhráli.