Starší dorost porazil Liberec na jeho ledě 5:4

Napsal 05.02.2010 Lukáš Šonský, Václav Mohelník
C h o m u t o v - Hosté měli rychlý nástup a již po pětašedesáti vteřinách hry vedli zásluhou Jana Hammerbauera. Zvýšení dostů zařídil Jan Mazánek. Domácí se nedali a třemi brankami otočili vývoj zápasu na 3:2. Hosty dostal zpět do hry, opět Jan Hammerbauer. Domácím se i na podruhé podařilo vyrovnat, když se trefil Ladislav Bittner. Smrtelnou ránu domácím zasadil hostující Radek Hrabák, který využil nepřesnost v obraně a skóroval v oslabení. Chomutov porazil Liberec 5:4.
40.kolo pá 5.2.2010
LIB
4:5(2:2, 2:3, 0:0)
Liberec
Jelínek - Návrat, Šimek, Bednárik, Slavík, Bartejs, Říha, Čechura, Najman - Beníšek, Bittner, Mikyska, Knap, Psota, Kouba, Slivka, Dlouhý, Urban, Morong, Klíma, Pálek
Matoušek - Havel, Čížek, Motejlek, Sakaev, Škrdle, Pištora, Fiala, Tverďák - Hammerbauer, Novák, Lenhart, Navrátil, Taraška, Hradil, Hrabák, Fronk, Klouček, Kopec, Mazánek, Novák

Duel odstartoval ve velkém tempu, hosté neponechali nic náhodě a již v první minutě zápasu otevřeli pestrý gólový účet večera. Jan Hammerbauer se odvážně procpal až před soupeřovo obydlí a přesnou ranou k tyči poslal Chomutov do vedení - 0:1.

Tygři sice poté několik chvil nepříjemně zatápěli obraně svého soka, avšak další branku přidali znovu hostující mladíci. V přesilové hře zakončil zdlouhavou kombinaci v útočné třetině Jan Mazánek - 0:2. Ani drtivý nástup chomutovských bojovníků ale libereckou družinu nezaskočil, domácí postupem času získali nad svým soupeřem mírnou převahu a dočkali se také zasloužené branky.

Nejprve ujížděl takřka sám na bránu Jan Kouba, jehož rána nakonec škrtla o tyčku Matouškovy svatyně, liberecký forvard ale vybojoval přesilovou hru pro svůj výběr a v ní dokonce přetavil skvěle načasovanou Bartejsovu přihrávku v konktaktní trefu - 1:2.

Chomutovský strážce svatyně sice posléze statečně odolával dalekonosným pokusům tygří smečky, ovšem na akci z patnácté minuty byl již krátký. Mikyska se hrdinsky procpal až před soupeřovu klec, kde svým důrazem udělal prostor dojíždícímu Adamu Dlouhému - 2:2.

V závěru periody o sobě dala vědět také útočná letka hostů, Klouček a Novák hýřili aktivitou v teritoriu svého protivníka, ale domácí družina své území statečně ubránila. První třetina však nabídla čtyři branky a pohledný, útočný hokej z obou stran. Diváci zatím svého přichodu do stařičké liberecké arény litovat rozhodně nemuseli.

Do druhé části bitvy vlétli s velkou chutí Bílí Tygři, Urban se ihned po několika vteřinách hry proháčkoval do zakončení. V rozhodující chvíli byl ale faulován, když poté usedl na lavici hanby i druhý chomutovský bojovník, čekala na Liberec takřka dvouminutová početní převaha 5 na 3. V ní nejprve zahrozil Mikyska střelou z levého kruhu, Matoušek se ale blýskl hbitým nastavením své lapačky. Vzápětí ovšem úspěšně napřáhl Radim Šimek od modré čáry - 3:2.

Radost však domácím dlouho nevydržela, o čtyři minuty později vyslal nenápadný projektil ihned po vhazování Jan Hammerbauer. Puk z jeho hole doklouzal k překvapení všech přítomních za brankovou čáru - 3:3.

Liberečtí měli v těchto minutách kotouč na svých hokejkách častěji, Chomutov hrozil pouze z rychlých kontrů do nepříliš stabilní soupeřovy obrany. Vedení na stranu svého celku mohl strhnout Pálek, ale v dobré pozici nedotlačil skákající kotouč za brankovou čáru. Zato hosté udeřili z jednoho ze svých rychlých přečíslení. Lukáš Taraška po nepříliš přehledné situaci před Jelínkem přeci jen dostal hrací předmět do sítě - 3:4.

Ani tentokrát však radost hokejistům KLH nevydržela delší dobu. Ladislav Bittner získal puk v mezikruží, položil si Matouška a poté s ledovým klidem zakončil - 4:4. Namlsaný Liberec následně sevřel hosty v jejich třetině, zkušená dvojice Mikyska - Psota roztáčela v jedné z dalších přesilovek obrovský kolotoč v chomutovském území, leč ani jeden z nich zakončit nedokázali, a tak přišla tradiční odpověď Chomutova z rychlého kontru. Dokonce v oslabení zacílil v úprchu přesně do černého Radek Hrabák - 4:5.

Přesně s druhou sirénou okořenila další útočně laděnou dvacetiminutovku nefalšovaná bitka. Klouček s Morongem v pěstní výměně nešetřeli údery, za což si také vykoledovali patřičný trest.

Třetí třetina ale začínala opatrně, Mikyskova rána chomutovskou klec těsně minula a na opačné straně neuspěl ani tvrdý pokus Mazánka. Posléze si vzali hlavní slovo především sudí, kteří oběma celkům nedělili hned několik početní převah, avšak ani v jedné z těchto výhod neviděli přihlížející fanoušci větší příležitost.

Z nepříliš zábavné mezihry tak vystoupl alespoň dravý Novákův průnik po levé straně, se kterým si Jelínek poradil. Domácí bojovníky zastavovala v narůstajím náporu vždy početná oslabení. Až v závěrečných sekundách se modrobílí dostali do území svého soka, ovšem jediný vzruch přinesla pouze Psotova rána do brankářovy hrudi. Tři body si tak z města pod Ještědem odvážejí hosté.