Starší dorost ovládl dohrávku s Plzní, utkání rozhodla povedená první třetina

Napsal 20.10.2015 Jan Thöma
C h o m u t o v - Starší dorost si v dohrávce osmého kola NOEN extraligy poradil s pátým celkem HC Plzeň 1929 poměrem 5:3. Utkání rozhodla povedená první třetina Pirátů, kterou ovládli 3:1. V utkání se blýskl Filip Krivošík, který si připsal dvě branky a jednu asistenci.
8.kolo út 20.10.2015
5:3(3:1, 0:1, 2:1)
PLZ
Pavlát – Buchtela, Bukač, Dvořák, Krejčí, J. Starý, Studený, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, M. Svoboda, Navrátil, Stínil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, D. Šilar, Bohanos.
Plzeň
Krasanovský – Kvasnička, Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Čechura, Sedláček, Váňa, Rubner, Pour, Chalupa, Kodýtek, M. Červenka, Eret, D. Roubal, Kovařík, Penc, Hanzlík, J. Roubal.

9. Kulich (Navrátil, Buchtela), 12. Krivošík (Krejčí, Köver), 19. Krivošík (Svoboda), 42. O. Dvořák (Krivošík, Köver), 60. Šilar (J. Svoboda, Kulich)
Plzeň
18. J. Roubal (Kovařík, Váňa), 31. Kodýtek (Pour), 59. Pour (Eret)

3:4
0:0
0:0
29:23
154
Hribík – Toman, Coubal

Piráti si v prvních zhruba jedenácti minutách dokázali vypracovat dvoubrankový náskok. Svými góly se o to postarali Jaroslav Kulich a Filip Krivošík. Plzeňští dokázali v osmnácté minutě zkorigovat průběžný stav brankou Josefa Roubala. Náskok dvou branek zajistil Chomutovu do konce první periody svým druhým gólem Filip Krivošík.

Na další branku si museli diváci počkat až do poloviny utkání, kdy snižoval na průběžný 2:3 Petr Kodýtek. Pirátům se potřetí v zápase podařilo odskočit západočeskému celku na rozdíl dvou gólů. V polovině 42. minuty se o to postaral Ondřej Dvořák.

V závěrečných dvou minutách už jen obě mužstva kosmeticky upravila podobu výsledku. Nejprve skóroval plzeňský Jakub Pour a osm vteřin před sirénou uzavřel brankový účet Daniel Šilar. Chomutovská družina tak v dohrávce osmého kola porazila Plzeň 5:3.