Starší dorost i podruhé v sezóně podlehl pražské Slavii

Napsal 15.10.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Slavia Praha zřejmě nebude nejoblíbenějším soupeřem starších dorostenců. V sezóně mladí Piráti prohráli pouze třikrát, dvě utkání však právě s pražským soupeřem. Utkání na ledě SD ARÉNY mělo vysoké tempo, ale Slavia měla více nebezpečných šancí a nakonec si z Chomutova odváží cenné tři body, které ji v tabulce posouvají právě před Piráty.
13.kolo čt 15.10.2015
2:4(1:2, 1:1, 0:1)
SLA
Pavlát – Buchtela, Bukač, O. Dvořák, A. Novák, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Chlán, M. Svoboda, Navrátil, Stínil, Hřebíček, J. Svoboda, D. Šilar
Slavia
Patera – Krásný, Steinocher, Vobořil, Török, Duda, Šmíd, Šantrůček – Matějka, Fiala, Vildumetz, Kern, Netolický, Zídek, Marek, Šergl, Kohút, Šilhan

13. Hajič (J. Svoboda, Polák), 33. Köver (Navrátil)
Slavia
12. Zídek (Kern, Vildumetz), 19. Zídek (Kern, Šergl), 31. Marek (Fiala, Šergl), 59. Zídek (Duda, Netolický)

10:8
1:1
0:0
28:32
200
Hlinka - Blumel, Barvíř

První vážnější šanci měli na holích Piráti, a to když Adam Novák prokličkoval až před hostující bránu, svůj bekhend ale zamířil mimo tři tyče. Do šance se dostali také hosté, ale Lukáš Netolický tváří v tvář Pavlátovi nedokázal skórovat.

Do vedení se dostala Slavia. Ve 12. minutě hosté předvedli „ťukec“ na jeden dotek, když Vildumetz přihrál Kernovi a ten na zcela volného Václava Zídka, který neměl větší problémy s uklizením kotouče do brány - 0:1. O necelou minutu později ale bylo vyrovnáno. Patera si nepohlídal prostor u své pravé tyče, kam téměř z nulového úhlu vystřelil Tomáš Hajič, a kotouč propadl až do brány - 1:1.

V 17. minutě mohla jít Slavia opět do vedení. Domácí brankář byl již překonán a kotouč pomalu mířil za brankovou čáru, kde ho ale jeden z obránců dostal mimo brankoviště. O další minutu a půl později si na pravou stranu kluziště najel Jakub Marek, který prostřelil Pavláta, ale kotouč vyjel těsně vedle tyče.

Přece jen se Slavia dostala ještě v první třetině opět do vedení. Jan Kern ukořistil za domácí brankou kotouč, poslal ho před bránu na úplně volného Václava Zídka a ten kotouč poslal za záda Pavláta. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Druhá třetina sotva začala a hosté již mohli utéci do dvoubrankového vedení. Václav Zídek ujel všem Pirátům, ale svůj úprk nezakončil gólem, jelikož ho Pavlát vychytal. Ve 26. minutě se sám před Pavlátem objevil v přesilové hře Vildumetz, který ale ani nadvakrát domácího brankáře z těsné blízkosti neprostřelil.

V další přesilové hře Slavie mohli Piráti vyrovnat, když ujeli tři na dva obránce. Kulich dostal do druhé vlny dobrou přihrávku, ale nedokázal prostřelit Pateru. Prakticky vzápětí předvedl další vynikající zákrok Pavlát. Netolický dostal přihrávku na levý kruh, vypálil, ale domácí brankář dokázal vymrštit beton a zabránit brance.

Ve 31. minutě se ale Slavia již radovala. Jakub Marek stál těsně před brankářem a když domácí obrana nedokázala odvrátit kotouč, hostující útočník ho sebral a poslal mezi betony domácího hráče s číslem jedna na zádech - 1:3. O dvě minuty později ale domácí snížili. Jakub Köver sebral kotouč ve středním pásmu, přelstil dva protihráče a bekhendovou kličkou dokázal skórovat - 2:3.

Následně Piráti dokonce vyrovnali, ale branka padla až po odpískání, a tak se modrobílí hráči radovali zbytečně. K dispozici měli Severočeši i přesilovou hru, která trvala 34 vteřin, tu však nedokázali využít. Stav po dvou třetinách tak byl 2:3.

Dvojnásobnou přesilovku si na začátku poslední části zahrála také Slavia. Ta měla trvat minutu a třicet pět vteřin, ale Šmíd v jejím průběhu fauloval. Slavia ale nevyužila ani přesilovou hru čtyřech proti třem.

Ve třetí třetině se na ledě hodně přiostřilo a rozhodčí rozdal hodně trestů. V plném počtu hráčů se tak příliš nehrálo. V 51. minutě ujel hostující obraně Matyáš Svoboda, Patera ale jeho střelu vyrazil betonem. O dvě minuty později měla šanci také Slavia, ale Fiala nedokázal procpat kotouč mezi betony Pavláta.

O osudu utkání tak rozhodla 58., potažmo 59. minuta. Domácí brankář Pavlát dvě a půl minuty před koncem třetiny zcela zbytečně podrazil hráče ve svém brankovišti a dostal tak dvouminutový trest. V následné přesilové hře Slavia udeřila. Václav Zídek dostal dobrou přihrávku a zkompletoval tak hattrick - 2:4.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Slavia hraje jednoduchý hokej, přímočarý, má šikovné útočníky, dobře se vracejí. Na utkání jsme se připravili, ale udělali jsme spoustu chyb. Soupeř byl po tom vítězství horlivější. Nakonec to dopadlo tak, že jsme prohráli. Gratuluji soupeři, ale my se musíme připravit na další zápas a jedeme dál.“

Miloš Pecka (HC Slavia Praha): „Chomutov je velmi kvalitní mužstvo, dokazuje to i svými výsledky. Měli jsme respekt k soupeři, ale věřili jsme si, protože poslední zápas jsme sehráli dobře. Odehráli jsme zde velmi dobré utkání. Bylo to vyrovnané, ale my jsme měli asi víc šancí a nakonec jsme vyhráli.“