Starší dorost doma uspěl a porazil Letce Letňany

Napsal 09.09.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Třetí kolo RAKO extraligy staršího dorostu svedlo k souboji Chomutov a Letňany. Do zápasu vlétli aktivněji domácí, kteří slavili první úspěch ve třinácté minutě, kdy se do branky Michaela Dubského, trefil Aleš Dufek. Domácí si vedení hlídali a v polovině zápasu zvýšili na dva, a pak i na tři nula. V sedmapadesáté minutě sice Letňany snížili Janem Smejkalem, ale to bylo ze strany hostů vše. Poslední slovo měl Josef Toman, který uzavřel skóre na 4:1, pro Piráty.
3.kolo po 9.9.2013
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
LET
Štefka – Páleník, Meliško, Hierman, Lidák, Kozák - T. Polák, A. Macháček, Kašper, Adámek, Dimitrov, P. Macháček, Dufek, Toman, Wágner, Strunz
Letňany
Dubský – Hůla, Sekera, Pařík, Starosta, Zeliska, Kučera, Chvála, Štosek, Pražienka, Poljanyčka, Kudla, Tomek, Horák, Hroboň, K. Polák

13. Dufek (P. Macháček), 31. Wágner (Strunz, Meliško), 34. P. Macháček (T. Polák, Dufek), 60. Toman (A. Macháček)

100

Zápas nabral rychlý spád. Otevřít brankový účet zápasu se pokoušel František Wágner, ale trefil tyčku hostující branky. Další možnost měl Chomutov v páté minutě. Dobrým zákrokem se vyznamenal Michael Dubský z Letňan. Štěstí v neštěstí měl Martin Štosek. Ujel obráncům, překonal brankáře Štefka, ale jeho pokus skončil na tyči. Psala se třináctá minuta a Aleš Dufek se po přihrávce zpoza brány radoval z úvodního gólu. Následovaly čtyři minuty přesilovky domácích. Efektivita byla nulová. Po první části vedli Piráti o jeden gól.

Druhá třetina prakticky začala, až v pětadvacáté minutě, kdy se Josef Toman protáhnul sám před brankáře, ale střelou mezi betony neuspěl. V sedmadvacáté minutě měli dvě šance Letci. Vojtěch Kulda, orazítkoval tyč a Jan Smejkal neuspěl v samostatném nájezdu. V polovině utkání slavil Chomutov podruhé. Úspěšným střelcem byl František Wágner, který proměnil početní výhodu Pirátů. Uplynuly tři minuty a bylo to o tři branky. Nepozornost v obraně Letňan využil Petr Macháček, který zůstal sám v mezikruží. Brankář si mohl říct, kam to chce. Do závěrečné třetiny šli Piráti s tříbrankovým vedením.

Letňanům nezbývalo nic jiného, než v poslední části zabrat a pokusit se o zázrak. V šestapadesáté minutě se jim to povedlo, když dostali puk do branky. Bohužel pro hosty, bylo pískáno dříve, než se puk do branky dostal. Regulérní gól vstřelily Letňany tři minuty před koncem. Bekhendovou kličkou se prezentoval Jan Smejkal. Poslední slovo měli ovšem domácí. Dvaadvacet sekund před závěrečnou sirénou, uzavřel zápas Josef Toman. Chomutov porazil Letňany 4:1.

Kamil Koláček, trenér Chomutova: „Vyhráli jsme, což je pozitivní ale děláme spousty chyb v obraně. Myslím, že se silnějšími soupeři se nám to vymstí. Musíme na tom zapracovat. S produktivitou jsme spokojeni. Celkem, nám to tam padá a šance si dokážeme vytvořit. Musíme hlavně zapracovat na obraně. „

Jiří Žůrek, trenér Letňan: „Hráli jsme tři zápasy, a dva jsme prohráli. Věděli jsme, že Chomutov na nás půjde aktivně a aktivně na nás vyrukoval. Chtěli jsme hrát s jedním hráčem, který by napadal v útočném pásmu a dostával ostatní pod tlak, když jedou hráči dozadu. To se nám dařilo a získávali jsme i kotouče. Nás trápí, už delší dobu koncovka. Nemáme tlak do brány a důraz tam absolutně chybí. Hráči si to nenechají vysvětlit. Myslí si, že jsou to geniální hráči, kteří gólmany vykoupou, ale opak je pravdou. Chomutov je kvalitní tým, a když uděláme hrubku, dají jednoduchý gól. My moc šancí neproměníme, a pak to skóre začíná narůstat proti nám. Když se výsledek navyšuje, je vidět, že tři góly těžko dáme. Ta hra je pak hrozně pasivní a poraženecká.“