Starší dorost Pirátů v Liberci neuspěl. Bílí Tygři vyhráli 2:1

Napsal 01.02.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Severočeské derby se odehrálo v Liberci, kam zavítali Piráti. Zápas lépe rozehráli domácí Bílí Tygři, kteří se díky brankám Havlase a Krále dostali do dvoubrankového vedení. Piráti ovládli poslední třetinu, ale skórovat se jim podařilo pouze jednou. Tři minuty před koncem po přihrávce Jakuba Meliška snížil Miroslav Bednář. Následné odvolání brankáře již Pirátům k vyrovnání nepomohlo.
35.kolo pá 1.2.2013
LIB
2:1(0:0, 2:0, 0:1)
Liberec
Stezka - Šťáva, Kalfiřt, M.Šír, Hrníčko, Belovič, Klinger, F.Chlapík, Beránek, Havlín, Král, Gecko, Lakatoš, Ordoš, Zedek, Divila, Havlas, Zacha, Heřmánek
Staněk - Meliško, Páleník, M.Bednář, M.Kašpar, Hierman, Lidák, P.Šmíd, Dimitrov, Macháček, Hlaváček, Cestr, Vlastník, D.Kaše, R.Veselý, Toman, Adámek

69
Havlín(LIB) 10. min., zásah do oblasti hlavy a krku - Hierman(CHM) 10. min. nesp. chování

Do zápasu aktivněji vstoupili hosté. Avšak po pár minutách se tempo týmů srovnalo a k vidění byl velmi vyrovnaný hokej. Na obou stranách v prní třetině nebyly vyložené šance, ale spíše dorážky a dostrkávání puku do branky. První vyloženou gólovku měl domácí Vojtěch Havlas, který v oslabení ujížděl sám na brankáře, šanci však neproměnil. O chvíli později stál před brankou chomutovský Petr Macháček, ale ani on nedokázal puk vsítit.

Druhá třetina už příležitosti přinesla. Z libereckých řad měl nejvíce šancí Filip Chlapík. Také domácí Jan Ordoš se dostal k puku, ten však také neskóroval. Až v dvacáté osmé minutě padl první gól. Vojtěch Havlas našel místo v brance a dokázal tam puk dostat – 1:0. Vstřelená branka ještě dodala Tygrům na aktivitě. Ondřej Šťáva od Tygrů se dostal k mnoha střelám od modré, ale štěstí neměl. Ke konci třetiny mohlo být vyrovnáno, ale situace před libereckou brankou byla velmi nepřehledná a rozhodčí nakonec gól nepískal. V poslední minutě druhé třetiny náskok Tygrů navýšil Zdeněk Král, jenž dostal skvělou nahrávku přímo před branku – 2:0.

Ve třetí třetině se s šancemi přímo roztrhl pytel. Chomutovský Marcel Hlaváček aktivně dorážel a liberecký gólman měl velké potíže. Chvíli na to opět musel Stezka zasahovat, protože chomutovští zahustili prostor před jeho svatyní a mnohokrát doráželi. Poté se zas do šance dostali Tygři, Vojtěch Havlas se svým spoluhráčem jeli dva na jednoho, ale jmenovaný puk moc zvedl. Čtyřicátá devátá minuta mohla znamenat gól pro Piráty, ale rozhodčí z nějakého důvodu puk v síti neuznal. Bylo vidět, že s krátícím se časem Chomutovští stále více chtěli skórovat. To se jim povedlo až tři minuty před koncem, když Miroslav Bednář dostal kotouč za záda Stezky – 2:1. V posledních minutách chtěli Piráti zkoušet hru bez brankáře, ale Liberečtí puk měli na svých holích a tak se do konce utkání stav neměnil.

Jan Šťastný (Bílí Tygři Liberec): My se trochu potýkáme s formou, teď jsme prohráli na Moravě dva zápasy. Nepodařilo se nám vyhrát, ačkoliv jsme hráli relativně slušně. Jsme tedy rádi, že jsme to zvládli dneska. Bylo to velmi bojovné a díky skvělému gólmanovi jsme to dnes zvládlo. Poslední dobou ta naše utkání poznamenává to, že jsme akademie a je pololetí, proto jsme museli pár hráčů vyřadit ze sestavy kvůli školnímu prospěchu a trochu se to na mužstvu podepisuje. Jsem rád, že jsme dnes vyhráli, ale v první řadě nás zajímají školní výsledky a jdeme tímto směrem.

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): Byl to vyrovnaný zápas, vyhrál ten šťastnější tým. V druhé třetině Liberec dal dva góly, na ten druhý jsme jim vlastně nahráli. Ve třetí třetině jsme se tlačili, ale nepodařilo se nám dát potřebné góly. Jak říkám, bylo to vyrovnané.