Šlágr kola pro Chomutov! Piráti pěti góly přehráli lídra z Příbrami

Napsal 29.11.2023 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
V devatenáctém kole druhé ligy došlo na souboj prvního s druhým týmem západní skupiny. Piráti před vlastními diváky neponechali nic náhodě a zvítězili nad Příbramí 5:1. Ačkoliv úvodní perioda nabídla vyrovnanou partii, od druhé části už chomutovská kocábka plula za vítězstvím. Svěřenci Martina Pešouta se tak Baníku přiblížili na čtyři body, přičemž mají ještě jedno utkání k dobru.
19.kolo st 29.11.2023
5:1(0:0, 3:0, 2:1)
PRI
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Seemann, Záruba, Váchal, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček
HC Baník Příbram
Tichý – Saňa, Krejčí, Zdeněk, Jelínek, Havelka, Patzelt – Gengel, Kolda, Kafka – Hasman, Josefus, Bednařík – Chlouba, Duchan, Bečvář – Pětník, Mařík

21. Veselý (Březák, Kadeřávek), 35. T. Svoboda (Hübl, Zajíček), 40. T. Svoboda (Hübl, Březák), 45. Eret (Tůma, Altrichter), 54. Tůma (Eret, Záruba)

Zeliska – Jurak, Teršíp

V první obrovské šanci zápasu se hned ve druhé minutě objevil hostující útočník Josef Hasman, který ujel chomutovské obraně a jen výborný zákrok domácího brankáře mu zhatil gólovou radost. V páté minutě po špatné rozehrávce Richarda Záruby zakončoval Samuel Duchan, ale ani nadvakrát Martina Altrichtera nepřekonal. Piráti se do první vážné příležitosti dostali až v deváté minutě, kdy se snažil skórovat Jakub Zajíček, ale rychlou kličkou do bekhendu proti Tichému neuspěl.

V další šanci se ocitl Petr Eret, který vystřelil z osy a vypadnutý puk z výstroje Jakuba Tichého poslal dorážkou Tadeáš Svoboda jen do náruče připraveného hostujícího brankáře. Těsně po polovině první třetiny mohl otevřít skóre znovu Jakub Zajíček, ale Jakub Tichý se překonat nenechal. Příbramští kontrovali díky šanci Josefa Hasmana, jenž se protáhl kolem obránce u mantinelu a střelou na vzdálenější tyč donutil Martina Altrichtera k zákroku. V závěru první třetiny ještě hosté dostali možnost dvojnásobné přesilové hry, ale Piráti se ve třech ubránili proti pěti i čtyřem po faulu jednoho z příbramských hráčů.

Úvod druhé periody patřil Pirátům. Hned po návratu vyloučených domácích hráčů na led se k puku dostal Jakub Veselý, který neohroženě proskočil mezi obránci Baníku a kličkou do bekhendu překonal Jakuba Tichého – 1:0. V polovině zápasu se Piráti mohli radovat podruhé, ale proti střelám Viktora Hübla a chvíli po něm Jana Svobody výborně zasáhl Jakub Tichý. Chomutovští se tak z dvougólového vedení radovali až v minutě pětatřicáté.

V přečíslení Viktor Hübl posunul puk na Tadeáše Svobodu, na kterého už čekala prázdná branka – 2:0. Baník mohl snížit po střele aktivního Josefa Hasmana, ale Martin Altrichter vytasil výborný zákrok a udržel tak dvougólový náskok Pirátů. Domácí celek se potřetí radoval pouhých deset vteřin před uplynutím hrací doby ve druhé třetině, když perfektním pasem našel Viktor Hübl znovu Tadeáše Svobodu a ten i s notnou dávkou štěstí procedil puk do branky – 3:0.

Piráti i na začátku třetí třetiny určovali tempo zápasu. V přečíslení nejdřív ujela dvojice Pirátů, zakončení Jakuba Veselého ale Tichý vytěsnil ramenem nad branku. Další šanci měl Petr Eret, jehož pokus hostující brankář lapil. Další chomutovská šance už ale gólem skončila. Martin Tůma přes celou šířku kluziště našel Petra Ereta, jehož střelu z první zastavila až síťka branky za Tichým – 4:0. Příbramští se snížení dočkali díky přesné střele z hole Josefa Hasmana, který otřel ránu o břevno branky a nedal tak Altrichterovi šanci na zásah – 4:1. Finální podobu skóre pak dal v čase 53:53 Martin Tůma, jenž střelou z první překonal bezmocného Tichého – 5:1

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „V prvních deseti minutách nás hodně podržel Martin Altrichter. Dalších padesát minut to pak byl od nás výborný výkon. Trochu jsme museli po první třetině zvýšit hlas, protože tam nebyla ideální hra od našich obránců, kteří zbytečně přidržovali puky. Pomohl nám gól Jakuba Veselého, poté se to zlepšilo a pro nás to bylo zaslouženě vítězství a výborný výsledek.“

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „My jsme odehráli dobře jen první třetinu. Kdybychom v ní dali gól, asi bychom to domácím znepříjemnili. To se ale nestalo a domácí byli ty dvě třetiny lepší a zasloužili si výhru.“