První osmifinále došlo až do nájezdů! V nich Piráti uspěli zásluhou Nováka

Napsal 03.03.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - První osmifinále NOEN Extraligy juniorů mezi Chomutovem a Jihlavou přineslo zajímavý zápas. Po nerozhodné první třetině se Piráti ujali dvoubrankového vedení ve druhé části. Jihlava ale postupně srovnala a poslala zápas do prodloužení. V něm se střelecky dařilo Pirátům, ti ale rozhodli až v nájezdech.
OF1 čt 3.3.2016
4:3sn(1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
JIH
Pavlát – Buchtela, Seemann, D. Novák, Studený, Smutný, Hajič – Köver, Polák, Kulich, Krivošík, Chlán, M. Svoboda, Navrátil, Hřebíček, Dejmek, J. Svoboda, Koblížek, Šilar
Jihlava
Šťastný – Mareš, Stark, P. Slabý, Huňáček, Krtek, Vála – Kadleček, Jindra, Hrbatý, Heinrich, Mejzlík, Berka, J. Slabý, Strnad, Čermák, Vrátný, Oščádal

4. Chlán (Köver, Hajič), 21. Krivošík (Dejmek, Kulich), 28. Krivošík (D. Novák), rozh. náj. D. Novák
Jihlava
4. Mejzlík (Huňáček, Vála), 35. Oščádal (Heinrich, Čermák), 50. Strnad (Heindrich, Čermák)

3:4
1:1
0:0
45:22
Zubzanda – Fiala, Havelec

V první větší šanci zápasu se objevili domácí. Smutný v ideální pozici vyslal puk na bránu. Tu ovšem o pár čísel přestřelil. Gólová akce se konala až ve čtvrté minutě. Během přesilové hry si na ideální přihrávku z modré čáry počíhal PETR CHLÁN. Jeho přesná střela rozvlnila síť a Chomutov se radoval z vedení – 1:0. To ovšem nevydrželo dlouho. Krátce po rozehrání buly ve středovém kruhu zaútočili Jihlavští. Na konci celé akce bylo přesné zakončení TOMÁŠE MEJZLÍKA, který překonal Pavláta a srovnal skóre – 1:1. V následujících minutách měl dvě velké šance jihlavský Jindra. Jeho dvě prudké střely z dobré pozice ale vždy mířili do náruče gólmana. Piráti se velkou příležitost připravili půl minuty před koncem. Hajič zakončoval bekhendem a puk jen těsně minul tyč.

Po necelé minutě druhé periody se Chomutov opět ujal vedení. V přečíslení dva na jednoho vystřelil FILIP KRIVOŠÍK bekhendem a kotouč zamířil nad beton brankáře – 2:1. Dukla mohla odpovědět při přesilovce krátce po brance Pirátů. Tečované nahození Hrbatého chytil Pavlát se štěstím do lapačky. Další gól ovšem patřil opět domácím. V osmadvacáté minutě se do samostatného úniku dostal opět FILIP KRIVOŠÍK a střelou o horní tyč dostal kus černé gumy do brány – 3:1. Vzápětí mohli Piráti i navýšit. Chlán zaváhal se střelou ve výborné pozici a brankář Šťastný následný pokus vytěsnil. Hosté byli pod velkým tlakem a trenér si dokonce vyžádal oddechový čas. Ten nakonec přinesl ovoce. Probíhala pětatřicátá minuta, když v situaci dva proti jednomu přesnou střelou snížil VLADIMÍR OŠČÁDAL - 3:2.

Dukla měla šanci na srovnání skóre ihned na začátku třetí třetiny. Jindra dostal přihrávku vzduchem do prostoru před bránou. Zakončil z nelehké pozice a kotouč poté proletěl jen pár centimetrů vedle tyče. Jihlava se oproti pasivní druhé periodě snažila srovnat krok. Ve čtyřicáté osmé minutě předvedli hosté nečekané přečíslení. Téměř jistou gólovou situaci zachraňoval obránce Buchtela. V přesilovce o minutu později nejprve Pavlát zvládl zakročit proti Vrátného střele, následoval ale smrtící útok v čele s MILANEM STRNADEM a srovnání skóre – 3:3. Piráti se probudili a snažili se získat zpět vedení. Dvakrát dokonce rozezvučeli tyč, nicméně zápas dospěl do prodloužení.

V desetiminutovém prodloužení dominovali domácí. Piráti předváděli jeden nebezpečný útok za druhým, ale gólu se nedočkali. Následovali samostatné nájezdy, ve kterých přesnou trefou rozhodl DANIEL NOVÁK a Chomutov tak mohl slavit první výhru série.

Martin Szakal (Piráti Chomutov): „Začali jsme dobře. Postupem času jsme si během vedení chtěli hrát svojí hru. Jihlava byla ovšem důsledná v obraně. Dokázali nás přečíslit a vyrovnat, z čehož jsme my byli nervózní. Závěr zápasu byl celkem o nervy, jsme ale rádi, že jsme zvládli nájezdy. Doufám, že druhý zápas bude lepší.“

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): „Odehráli jsme celkem slušnou a vyrovnanou první třetinu. Druhá dvacetiminutovka byla pro nás nejslabší chvilkou. Ve třetí jsme se ovšem vrátili zpět do hry, avšak v oslabení nám pomohlo štěstí. V prodloužení bylo vidět, že Chomutov je hernější a zkrátka byl všude dřív. Nájezdy jsou loterie, nicméně víme, že se s nimi dá hrát. Ve druhé zápase chceme každopádně urvat vítězství.“