DOROST - reportáž

Povinné čtyři body. Dorost deklasoval PZ Kladno a ukončil sérii proher

Napsal 14.02.2019 David Panuška, Eliška Ratiborská
C h o m u t o v - Dorost se v rámci třináctého kola nadstavbové části ELIOD extraligy utkal na domácím ledě s posledním PZ KLadnem. Od utkání se očekávalo ukončení čtyřzápasové šňůry bez výhry, což se nakonec povedlo. Piráti středočeského soupeře deklasovali 8:3 a zvládli také nadstavbu. Hattrickem se blýskl Jan Vostiňák.
N13 čt 14.2.2019
8:3(3:0, 2:2, 3:1 - N 1:0)
PZK
Šatný – Němec, Frollo, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt
PZ Kladno
Liemann – Melichna, O. Danda, Deniger, Malý, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Hanousek, Šugár, L. Kulich, Frýda, Vimmer, Redlich, Vosyka

4. Príhoda (Čech, Frollo), 9. Vostiňák (Martínek, L. Koblížek), 20. J. Kulich (Štefančík), 26. Štefančík (J. Kulich, Spudich), 31. Vostiňák (Iljuk), 46. Kalčík (Čech), 47. Vostiňák (Pöschl, L. Koblížek), 59. Štefančík (M. Pöschl), 61. J. Kulich (Štefančík, Němec)
PZ Kladno
23. Hanousek (Cihelka), 33. Hurta (Vosyka, Vimmer), 51. Hurta (Šugár, Hanousek)

9:6
1:1
2:0
46:30
Grech – Kokrment, Baxa

Do první šance utkání se dostali Piráti již po dvaceti vteřinách zápasu, Jiří Kulich ale zblízka trefil pouze brankáře hostů, který si stejně tak poradil i s bekhendem Jakuba Kalčíka. Necelou minutu poté se hosté dostávali k šanci, ale jeden z nich najel do pásma dříve a pískal se ofsajd. Po několika dalších střelách domácích se nakonec trefil ve čtvrté minutě Ondřej Príhoda, jenž puk dostal do branky u pravé tyčky – 1:0.

Před polovinou třetiny David Martínek mířil pouze do masky hostujícího brankáře, ale Jan Vostiňák stál na dobrém místě a odrazu kotouče využil ke zvýšení náskoku Pirátů – 2:0. Poté dostal Ondřej Príhoda další dvě šance, ale z mezikruží ani zblízka je využil. Zatímco Jakub Kalčík odpykával trest za hráčskou lavici, mohli se chomutovští v poslední minutě úvodní části opět radovat, trefil se totiž Jiří Kulich, který pálil při výhodě svého týmu – 3:0. Vteřinu před sirénou přispěl svým pokusem ještě Miloš Hanousek.

Dvě minuty po zahájení druhé třetiny udeřili poprvé i hosté, protože se před levým kruhem dostal k pokusu tentokrát již úspěšný Miloš Hanousek – 3:1. Hned na to byl na trestnou lavici poslán Filip Döring. Oslabení ale Piráti dohráli v klidu a navíc v jeho závěru faulovali dva Kladenští. Využití dvojnásobné výhody na sebe nenechalo dlouho čekat a Marcel Štefančík propálil hostujícího muže v masce – 4:1.

Na druhý pokus ho krátce po polovině normální hrací doby už v rovnovážném počtu hráčů následoval spoluhráč Jan Vostiňák – 5:1. Za dvě minuty hokejky nad hlavy zvedali podruhé hráči Kladna po trefě Vojtěcha Hurta, který dostal přihrávku na pravý kruh – 5:2. Po gólově vyrovnané druhé třetině se oba celky odebraly do šaten.

Třetí část hry začala opět aktivně a pokusů střelců bylo hned několik. Úspěšný byl ale až po pěti minutách před brankou opuštěný Jakub Kalčík – 6:2. Přesně po šedesáti vteřinách ho následoval týmový parťák Jan Vostiňák dovršením svého hattricku – 7:2. Chvíli se pak spíše jen bruslilo z pásma do pásma, dokud se druhou přesnou střelou neprosadil Vojtěch Hurta – 7:3.

Jednašedesát vteřin před třetí sirénou vsítil gól Marcel Štefančík přesnou trefou mezi betony – 8:3. Chomutovští Piráti pětigólovou přesilou získali tři body a jeden další v nadstavbě, jelikož se parádní akcí blýskl nahrávající Marcel Štefánčik a přesný střelec Jiří Kulich, jenž ukončil prodloužení už po půlminutě hry.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „S výsledkem, body i útočnou fázi jsme spokojení. Dali jsme spoustu gólů a některé byly i dost pěkné, ale dozadu nám to skřípe. Pracujeme na tom celou sezónu a musíme pracovat déle. Se silnějšími mančafty to může skončit tragicky. Každopádně jsme spokojení.“

Pavel Křepelka (PZ Kladno): „Na ledě byl jen jeden tým, víc nemám, co bych k zápasu řekl.“