Piráti zvítězili počtvrté v řadě, v ROCKNET ARÉNĚ přehráli také pražskou Kobru

Napsal 13.12.2023 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
Ve třiadvacátém kole druhé ligy zavítala pod vrcholky Krušných hor pražská Kobra, s níž si Piráti poradili 5:2. Svěřenci Martina Pešouta od samotného začátku mířili za vítězstvím, avšak po dvou třetinách vedli pouze o jedinou trefu. Definitivní klid Chomutovu zajistil kapitán Viktor Hübl a kosmetickou tečku výsledku dal Jan Svoboda, jenž přidal druhý gól v duelu.
23.kolo st 13.12.2023
5:2(1:0, 2:2, 2:0)
KOB
Altrichter – Eliáš, Ulrych, Havel, Seemann, Záruba, Váchal, F. Hynek, Filip – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, J. Svoboda – Stehlík, Koblížek, Veselý – Chrpa, Mála, Zajíček
HC Kobra Praha
Málek – Šteiner, Dráb, Duda, Holý, Horáček, Pelant – Bříška, Šťastný, Vlček – Novák, Urban, Houška – Míšek, Petrák, Nagy – Janča

2. Tůma (Eret, J. Svoboda), 34. J. Svoboda (Zajíček, Ulrych), 39. Zajíček (Tůma, Ulrych), 48. Hübl (Lukeš, Eliáš), 60. J. Svoboda (Havel)
29. Bříška (Šteiner, Šťastný), 40. Šťastný (Vlček, Bříška)

2:6
2:0
0:0
48:21
1352
Kosnar – Sýkora, Uhlík

Piráti do zápasu vstoupili jako uragán a hned ve druhé minutě se ujali vedení. Po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma Petr Eret, který našel osamoceného Martina Tůmu, který svižnou střelou propálil Romana Málka – 1:0. Domácí si i po rychle vstřelené brance nadále udržovali herní převahu. V polovině první třetiny se mohl radovat z navýšení skóre po šikovné teči Jakub Zajíček, avšak Roman Málek předvedl rychlý postřeh a ramenem puk vytěsnil mimo branku.

Ihned poté následovala šance Petra Ereta, ale puk se po šťastném odrazu od brusle hostujícího obránce odrazil jen do betonu Romana Málka. Hostující celek se osmělil až v jedenácté minutě, kdy se po rychlé otočce hry dostal až před Martina Altrichtera Tomáš Šťastný, ale jeho bekhendový pokus mířil jen do hrudníku chomutovského gólmana.

Druhá třetina začala několika šancemi Pirátů v rychlém sledu. Nejdříve se samostatnou akcí blýsknul Filip Eliáš, který obehrál hned čtyři protihráče, ale Roman Málek jeho finální zakončení lapil. Hned po něm se mohl radovat Jan Svoboda, ale jeho střelu po pěkné přihrávce od Martina Tůmy znovu udržel před brankovou čárou hostující brankář. V čase 26:30 Tomáše Šťastného v šanci zastavil pouze za cenu faulu novic v domácí sestavě Petr Ulrych a rozhodčí zapískal trestné střílení. K němu se postavil sám postižený, který mířil na vyrážku Martina Altrichtera, kterému pomohla tyčka.

Domácí kontrovali akcí Lukáše Stehlíka, na kterého zívala prázdná branka, ovšem kotouč ideálně netrefil a tak ho stihnul Roman Málek chytit. Platila tak otřepaná fráze a Kobra se mohla radovat s vyrovnání. Domácí propadli ve středním pásmu vinou špatného střídání, čímž pustili soupeře do přečíslení. Na pravém kruhu zůstal zcela osamocený Kamil Bříška, jehož tvrdá střela skončila za chomutovským brankářem – 1:1

Piráti si vzali vedení zpět díky využité přesilové hře ve 34. minutě. Petr Ulrych nahodil od modré čáry puk a díky rychlé dorážce se z gólu radoval Jan Svoboda 2:1. Chomutovským se hra v početní výhodě dařila i nadále. Na 3:1 zvýšil svižnou střelou po kombinaci trojice Petr Ulrych - Martin Tůma - Jakub Zajíček posledně jmenovaný a dal tak domácím klid na hokejky. Hostující celek skóre korigoval ještě před druhou sirénou po akci Tomáše Šťastného, který otřel milimetrově přesnou střelu o horní tyčku domácí branky a snížil na 3:2.

Drama se ale nekonalo, Piráti dál předváděli aktivní hokej plný šancí a jen dobré zákroky Romana Málka drželi hostující celek na dostřel. Ten znovu kapituloval až v osmačtyřicáté minutě. Viktor Hübl si najel před branku, dlouhou kličkou si položil hostujícího brankáře a přesnou střelou trefil odkrytou klec – 4:2. Hostující celek ještě risknul hru v šesti hráčích v poli, ale vedlo to pouze k navýšení vedení pro domácí celek. Po souboji u mantinelu našel Radek Havel najetého Jana Svobodu. Ten se neunáhlil, položil si obránce a zakončil do prázdné branky – 5:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Šlo o ubojované vítězství. Nehráli jsme moc dobře a dělali spoustu chyb. I takové zápasy jsou, na druhou stranu je důležité, že jsme utkání i tak uhráli. Ale nebyl to od nás dobrý výkon.“

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „Chomutov ukázal hokejovost a kvalitu v zakončení. My jsme bojovali, kluky jsem v šatně pochválil za předvedenou hru a že se chtěli rvát o body. Nějaké šance jsme měli, ale je to bohužel nakonec prohra. Potřebovali bychom teď spíš vyhrávat.“