Piráti ztratili bod v Písku, nájezdové prokletí prolomil Richard Záruba

Napsal 20.12.2023 Michal Luxa
V pětadvacátém kole druhé ligy zajížděli Piráti na led oslabeného Písku, kde zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech. Ve třetí části to vypadalo, že Richard Záruba vystřelí Severočechům tříbodovou výhru. Ovšem devatenáct vteřin před koncem srovnal Lukáš Volf. V prodloužení branka nepadla, a tak dovedností loterii rozhodl již zmíněný chomutovský obránce, jenž prolomil pirátské prokletí v nájezdech.
25.kolo st 20.12.2023
IHC
2:3sn(0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
IHC Králové Písek
Korytar – Čunát, Hanus, Turek, Pavlát, Vajner, Radoš, Velíšek – Matiášek, Volf, Dubský – Pouzar, Kolář, Hracholski – Hollar, Suchan, Hohenberger
Altrichter – Ulrych, Eliáš, Seemann, Havel, Váchal, Záruba, Kadeřávek – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Jouza, Stehlík –Mála, Koblížek, Chrpa

28. Suchan (Velíšek, Radoš), 60. Volf (Hanus)

Hacaperka – Gabriel, Herles

Ve čtvrté minutě hráli Piráti přesilovou hru, když zleva hledal místečko v předním horním rohu branky Tadeáš Svoboda. Jeho pokus ale mířil jen do ramene Jakuba Korytara. Zatímco Jakub Chrpa litoval druhé zlomené hokejky v utkání, tak z pravého kruhu mířil do teploměru Vladimír Hanus. Ovšem chomutovský brankář mezeru rychle utěsnil.

V závěru třetiny posunul puk doleva Viktor Hübl. Jakub Chrpa mířil do protipohybu píseckého gólmana, který prostor mezi rukou a tělem včas utěsnil. Psal se čas 17:57, když se Severočeši ujali vedení! Jakub Veselý ve středním pásmu oklamal dvojici soupeřů a řítil se sám na brankáře. Jeho forhendové zakončení mířilo do levého horního rohu branky – 0:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovce se za domácí obranou objevil Petr Eret, který ale nepřehodil brankářův beton. V šestadvacáté minutě orazítkoval pravou tyčku písecké branky Jakub Zajíček. Záhy vystřelil od modré čáry Petr Ulrych, jehož pokus Jakub Korytar vyrazil před sebe, kde se nacházel Petr Eret. Domácí brankář lvím skokem dorážku kryl. O dvě minuty později si mezi obránce najel Jakub Suchan, jenž střelou nad Altrichterovou lapačkou vyrovnal – 1:1.

Chvíli po polovině střetnutí tečoval Čunátovu střelu Lukáš Volf. Avšak Martin Altrichter rychle reagoval a černou gumu betonem zastavil. O chvíli později zakončoval také Lukáš Stehlík, který pukem zacinkal na brankovou konstrukci. V devětadvacáté minutě vyslal tvrdou ránu Jan Turek, jehož pokus vyrazil hostující brankář jen kousek vedle tyčky.

V devětačtyřicáté minutě projel do pásma Tadeáš Svoboda, který před brankou našel Viktora Hübla. Chomutovský kapitán se zbavil beka, ale zblízka už Jakuba Korytara nepropálil. O chvíli později přihrával zpoza branky Martin Tůma, jehož snažení si málem kopl do vlastní svatyně brankář. O dvě minuty později si našel volný puk na pravém kruhu Jan Matiášek, jenž mířil k první tyči. Zatímco chomutovská obrana byla dezorientovaná, tak Martin Altrichter měl lapačku na správném místě.

Ve třiapadesáté minutě se u levého mantinelu rychle otočil Jakub Zajíček, jehož snaha rozvlnila pouze boční síťku. Čtyři minuty před koncem základní části našel Martin Tůma na ose Jana Svobodu, který tvrdou střelu mířil k levé tyči. Jenomže domácí maskovaný muž vykopl betonem a podržel písek ve hře o body. Ovšem chomutovský tlak dál trval, čehož využil Richard Záruba, jenž z pravého kruhu mířil přesně do bližší šibenice – 1:2. Jenomže to nebylo vše! Devatenáct vteřin vystřelil od modré čáry Vladimír Hanus, do jehož pokusu vložil hůl Lukáš Volf – 2:2.

V prodloužení vybídl Jakuba Zajíčka ke skórování Jan Svoboda. Ovšem prvně jmenovaný zamířil jen do levé tyče. V poslední minutě nastaveného času využil pádu Jana Svobody Filip Kolář, který nerozhodl. O chvíli později si na chomutovském brankáři vylámal také střelec vyrovnávací trefy, jenž se znovu řítil sám vstříc Martinu Altrichterovi. Souboj dokráčel k nájezdům, kde v desáté sérii rozhodl o chomutovském vítězství Richard Záruba.

Milan Mazanec (IHC Králové Písek): „Hezká podívaná a náš výkon byl parádní, protože jsme soupeři stačili ve všech aspektech hry. Dvě třetiny byli i střelecky vyrovnané. Navíc ve druhé třetině jsme měli asi desetiminutovou fázi, kdy jsme byli lepším týmem. Je škoda, že jsme neproměnili šance v prodloužení.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny jsme předváděli špatný výkon, kdy jsme neměli žádný pohyb. Připadalo nám, že jsme do Písku přijeli jen na výlet, a že se domácí porazí sami. Vstřelili jsme úvodní gól a pak měli na začátku druhé třetiny dvě tutovky. Kdybychom jednu proměnili, tak by to třeba vypadalo jinak. Ovšem Písek se chytil, byl nepříjemný. Třetí třetina z naší strany už byla dobrá, ale bohužel jsme nedali gól. Pak domácí šťastnou trefou vyrovnali. Za mě to byl ale špatný výkon, což se takhle nedá hrát. Musíme zápasy odehrát na sto procent, a ne se přijet sklouznout.“