Piráti zdolali brněnskou Kometu po nájezdech, v těch rozhodl Sikora

Napsal 15.03.2013 Antonín Domanický, Petr Horčička
C h o m u t o v – V rámci čtvrtého kola skupiny o umístění na sever Čech přijela brněnská Kometa v čele s chomutovskému publiku dobře známým Vladimírem Kýhosem. Hosté si vypracovali dvoubrankové vedení, dvě vteřiny před koncem první části snížil Hřebejk. Hned v úvodu druhé části přidal třetí branku hostující kapitán Čermák, o pouhých 14 vteřin později snížil Rutta. Tři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal ve dvojnásobné přesilovce Mrázek a do třetí třetiny se tak začínalo “od nuly“. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, prosadil se Hromas, ovšem tři minuty před koncem vyrovnal Jan Hruška. Zápas nebyl rozhodnut ani v prodloužení, a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. V těch byli úspěšnější domácí, jenž získávají bonusový bod navíc.
OUM4 pá 15.3.2013
5:4sn(1:2, 2:1, 1:1 - 0:0)
KOM
Hanuljak – Macháček, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Mrázek, Rutta, Stehlík – Kubinčák, Káňa, Rutta – Hřebejk, Zálešák, Šagát – Hromas, Sikora, Důras – Procházka, Kraft, Kůs – Divíšek.
Kometa
Trvaj – Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Krejčiřík, Švrček, M. Hruška, Malec – Zohorna, Čermák, Burian – T. Svoboda, J. Hruška, J. Svoboda – Holec, Petrovický, Lušňák – Erat, Němec, Wasserbauer.

Ve čtvrtém zápase skupiny o umístnění přivítal Chomutov brněnskou Kometu. Do utkání vstoupila lépe Kometa. Ihned v první minutě zkusil ranou z dálky Hanuljakovo pozornost Burian. Následně střílel z úhlu Erat ale puk skončil v gólmanovo lapačce. Do útoku se podívali i domácí. Hřebejkova střela však skončila v Trvajovo lapačce. Poté se na výlet do útočné třetiny vydal Rutta a zkusil bekhendové zakončení. Ani následná dorážka Hromase si však nenašla cestu mezi tři tyče.

Skóre otevřel v osmé minutě MIROSLAV HOLEC, který trefil Hanuljakovo rameno. Puk však spadl do brankoviště a skončil za brankovou čárou – 0:1. Piráti mohli odpovědět, když se po akci Šagáta se Zálešáka dostal ke střele Hřebejk. Jeho střela však mířila nad. Piráti měli následně dvě početní výhody, v nichž se však Kometa úspěšně ubránila.

Minutu a půl před koncem třetiny se podařilo vsítit JAKUBOVI SVOBODOVI branku. Rozhodčí ji po krátké poradě s videorozhodčím branku uznal – 0:2. Domácí však dostali opět příležitost v podobě přesilové hry, kterou využily. Šagát přihrál ŠTĚPÁNOVI HŘEBEJKOVI a ten z úhlu prostřelil brněnského gólmana – 1:2. Piráti tak na závěru třetiny dosáhli kontaktní branky.

V druhé části se ke slovu dostalo opět Brno. LEOŠ ČERMÁK unikl obraně a i přes faul, který byl na něj spáchán, svůj únik proměnil – 1:3 Chomutov však nezahálel. Krátce po rozehrání vtrhl do útočné třetiny Sikora, zpětnou přihrávkou našel JANA RUTTU. Který prostřelil brněnského Trvaje – 2:3.

Piráti pokračovali v honbě za vyrovnáním. Kubinčák unikal po křídle a hledal před bránou Jíru. Slibnou přihrávku však srazila hostující obrana do ochranné sítě. Dobrými šancemi se prezentovali i hosté. Jakub Svoboda si před Hanuljakem stáhl kotouč, jeho střelu ale zastavila domácí obránci. Poté již přišlo vyrovnání. Při dvojnásobné přesilovce se o něj výstavní střelou z první postaral JAROSLAV MRÁZEK – 3:3. Domácím zůstala ještě klasická početní výhoda. V ní vyslal ostrou střelu Bartejs, ale Trvaj vytáhl krásný lapačkový zákrok.

Do situace jeden na jednoho se dostal domácí kapitán Kraft, jehož akce byla ale přerušena protože na ledě zůstal ležet brněnský Kováčik. Ten, poté co se zotavil, zkusil tvrdou střelu, kterou zastavily Hanuljakovy betony. Do konce druhé části zůstalo skóre nerozhodné a týmy tudíž čekala napínavá třetí třetina.

V jejím úvodu si chtěl gól zopakovat Čermák ale zastavil ho zákrok Hanuljaka. Následně se již gólově zadařilo a to domácím. Sikora vystřelil a puk se odrazil od betonů ke KARLOVI HROMASOVI, jenž trefil puk přesně a dokonal obrat – 4:3.

Piráti dále hrozili nebezpečnými útoky. Po chybě obrany se dostal ke střele Jíra, radost mu však pokazil dobře stojící Trvaj. Za Kometu vyslal dobrou střelu Burian, Hanuljak měl však lapačku na správném místě. O něco později našel Petrovický přihrávkou rozjetého Holce, chomutovský gólman ovšem předvedl další pěkný zákrok.

Kometa se i nadále pokoušela o dohnání nepříznivého stavu. Erat přihrál na osamoceného Zohornu, ten však na muže v chomutovské brance nevyzrál. Za chomutovské zkusil střelu přes obránce Káňa, ale trefil pouze vyrážečku brněnského gólmana.

Vyrovnání stálo brněnské mnoho sil, ale nakonec se přeci jen dočkali. Puk se po tlačenici před bránou dostal k JANU HRUŠKOVI, jenž propálil vše před sebou – 4:4.

Základní hrací doba vítěze nepřinesla a tudíž došlo na prodloužení. V něm se za domácí dostal k velké příležitosti Bartejs, který zavezl puk do pásma a následně z mezikruží střílel o pár centimetrů vedle. Poté se před brněnskou bránou zjevil Káňa, ale přestřelil. Bránu ještě stihl ohrozit Jíra střelou z úhlu ovšem bez úspěchu.

Následovali tedy samostatné nájezdy. Nájezdovou loterii zvládli po třech zákrocích Hanuljaka a gólu MARKA SIKORY lépe domácí a získali tak bod navíc.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Obě mužstva se od začátku zápasu dostávaly do tempa špatně. Utkání bylo hodně rozkouskované a chybělo mu spád. Ve třetí třetině jsme se dostali dokonce do vedení, ale v posledních dvanácti minutách jsme měli spoustu vyloučených hráčů, což nás stálo hodně sil a po ubráněném oslabení jsme inkasovali vyrovnávací branku. Doufám, že nám to vítězství pomůže psychicky tak, abychom se dobře připravili na tu baráž.“

Vladimír Kýhos (HC Kometa Brno): „Dá se říct, že se nám vstup do zápasu povedl. Myslím si, že jsme dobře odehráli první třetinu a je škoda, že v jejím závěru jsme inkasovali na 2:1. Přesto jsme v úvodu druhé třetiny zvýšili na 3:1, ale myslím si, že chyba byla v tom, že jsme v zápětí inkasovali na 3:2. Řekl bych, že tohle, společně s hodně vylučovanými hráči, ovlivnilo tu druhou třetinu. Ve třetí třetině jsme hned v úvodu inkasovali, po té jsme měli co dělat, abychom to dotáhli do toho remízového stavu, což se nám nakonec i podařilo.“