Piráti vyhráli osmé utkání v řadě, tentokrát nedali šanci Řisutům

Napsal 03.01.2024 Eliška Ratiborská, Tadeáš Kožený
V rámci sedmadvacátého kola druhé ligy se střetly týmy z úplně opačných pólů tabulky. Piráti od začátku diktovali tempo hry a po první třetině vedli jasně poměrem 3:0. Hostům jiskřičku naděje na případný bodový zisk přineslo rychlé snížení na začátku druhé třetiny, ale domácí celek utkání nenechal zdramatizovat a postupně skóre do konce zápasu navýšil až na 8:2. Čtyřmi kanadskými body se blýsknul domácí kapitán Viktor Hübl.
27.kolo st 3.1.2024
8:2(3:0, 2:1, 3:1)
RIS
Altrichter – Eliáš, Ulrych, Březák, Kadeřávek, Havel, Seemann, Záruba, Váchal – Zajíček, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, T. Svoboda – Stehlík, Putz, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála
HC Řisuty
Zeithaml – Janda, Růžička, Malovický, Strnad, Kolářík – Řepka, Čech, Kulich – Okegawa, Pulda, Výrut – Pejchal, Chamrád, Bílek

4. Hübl (Zajíček, Eliáš), 6. Zajíček (Kadeřávek, Hübl), 20. Lukeš (Hübl), 37. Eret (Stehlík, T. Svoboda), 39. Eret (T. Svoboda, Tůma), 45. T. Svoboda (Eret, Kadeřávek), 47. Mála, 51. Zajíček (Hübl, Lukeš)
HC Řisuty
21. Okegawa (Malovický, Pulda), 60. Chamrád (Bílek, Kolářík)

3:2
1:1
0:0
43:20
1376
Domský – Janíček, Bertlík

Skóre zápasu otevřel ve čtvrté minutě Viktor Hübl poté, co Zajíčkovu teč vyrazil Zeithaml pod sebe, jenže na kapitánovu dorážku už nestačil. Poprvé byl sice Jakub Zajíček neúspěšný, ale napodruhé už to vyšlo! O necelé tři minuty později tečoval pozadím střelu Kadeřávka a navýšil tak vedení Pirátů – 2:0.

Během první dvacetiminutovky se Chomutovští dostali ještě k několika šancím. Konkrétně to byli Tadeáš Svoboda, znovu Zajíček a ještě Záruba, nicméně přesný byl až minutu před přestávkovým hvizdem rozhodčích František Lukeš. Po kombinaci dvou předešlých střelců přišla přihrávka před branku, kde už osamocený zkušený útočník mohl v klidu zakončit do horního pravého rohu branky ­– 3:0.

Na začátku druhé části hry Řisuty ukázaly, že se taky umí trefit. Juja Okegawa převzal přihrávku ve středním pásmu, dojel do levého kruhu a zamířil přesně na zadní tyčku. Snížení pirátského vedení pak měl v čase 29:14 na holi Kryštof Pejchal, ale Martin Altrichter vykopl puk betonem – 3:1.

Zbytek třetiny už tak patřil opět jen domácím, kteří navýšili vedení o dvě branky. Obě si připsal Petr Eret. Nejprve si v sedmatřicáté minutě po přihrávce Stehlíka položil brankáře a podél něj se trefil do odkryté klece. O dvě minuty a několik vteřin později ho zpoza branky našel Tadeáš Svoboda, čímž ROCKNET ARÉNOU rozezněli písničku Pátá – 5:1

V poslední části hry se Piráti už nežinýrovali vůbec. V čase 44:58 byl u puku znovu Eret, jenže podklouzl, nicméně práci za něj dokončil Tadeáš Svoboda střelou k pravé tyči. O chvíli později v krasojízdě pokračoval František Mála, který zůstal po chybné hostující rozehrávce nikým nehlídaný a udělal tak domácím fanouškům radost posedmé – 7:1

V čase 50:38 se podruhé prosadil Jakub Zajíček, kterému puk připravil Hübl a mladému útočníkovi tak stačilo jen správně nastavit hokejku. V závěru zápasu se pak ještě jednou prosadili hosté díky Aleši Chamrádovi, který využil přesilovou hru. Fanoušci sice skandovali „Deset! Deset!“ ale Piráti už byli gólově nasyceni, a tak zůstali u vítězství 8:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „První třetina byla z naší strany, myslím si, celkem dobrá, dali jsme góly. Ve druhé třetině jsme dostali zbytečný gól, který byl teda trochu náhodný, ale udělali jsme tam chybu, a potom jsme přestali úplně hrát. Začali jsme vymýšlet věci, které netrénujeme, přestali jsme bruslit a měli špatný pohyb. Potom nás ale uklidnily dva góly, které jsme dali na konci třetiny a třetí třetina už byla zase v naší režii.“