Piráti vstoupili do nového ročníku vítězně, hattrickem se blýskl Viktor Hübl

Napsal 16.09.2023 Katka Kuderová, Miroslav Kučera
Piráti odstartovali nový ročník druhé ligy předehrávkou šestého kola na ledě Stadionu Cheb a z gólu se radovali hned po čtrnácti vteřinách zápasu. Celkově byli Chomutovští lepším týmem a od začátku šli pevně za vítězstvím. Hlavním tahounem byl Viktor Hübl, který vsítil hned tři branky a na další nahrál. Piráti si tak připsali první tři body do tabulky.
6.kolo so 16.9.2023
CHB
4:7(1:3, 2:3, 1:1)
HC Stadion Cheb
Kašpar - Vápeník, Stejskal, Zavřel, Petrásek, Šik, Kořán, Jonák – M. Skuhravý, V. Skuhravý, Rozhon – Iljuk, Novotný, Vašíček – Kvasnička, Krutina, Príhoda – Tóth, Prošek, Čejka
Horák - Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, Havel, Váchal, Hynek - Lukeš, Hübl, Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – Remeš, Putz, Jouza – M. Tůma

9. Kvasnička (Krutina, Vápeník), 30. Prošek (Rozhon, Petrásek), 38. Rozhon (Prošek, Šik), 53. Príhoda (Šik)
1. Hübl (T. Svoboda, Březák), 6. Hübl (Váchal), 10. Zajíček (Eret, Kostourek), 21. Hübl (Lukeš, T. Svoboda), 29. Chrpa (Koblížek, Mála), 33. Lukeš (Hübl), 47. Březák (Kadeřávek, Lukeš)

2:4
1:1
0:0
27:40
344
Ovsík – Tuháček, Motl

Už ve čtrnácté sekundě se po nepřesné akci dostal do možnosti samostatného úniku Viktor Hübl, puk si stáhl k sobě a zblízka překonal domácího brankáře – 0:1. Po ubránění oslabení poslal Jakub Váchal do samostatného úniku Viktora Hübla, který se znovu tváří v tvář potkal s gólmanem a uspěl – 0:2. Na konci deváté minuty se na levém kruhu dostal k puku Vlastimil Kvasnička, který kotouč nasměroval k bližší tyčce – 1:2.

Hned po buly Petr Eret přesným pasem našel volného Jakuba Zajíčka, jenž pohotovou střelou vrátil Chomutovu dvougólové vedení – 1:3. Ondřej Príhoda se dostal do zakončení skrze obranu Chomutova, ale nakonec se před Adamem Horákem neprosadil.

Na začátku druhé třetiny Viktor Hübl dokonal hattrick, když po rozvinuté akci našel mezi kruhy František Lukeš a chomutovský kapitán z prostoru mezi kruhy propálil Jakuba Kašpara – 1:4. Domácí čelili další nebezpečné situaci před svojí brankou, Tomáš Koblížek si mezi kruhy našel Jakuba Chrpu, a ten poté skrze obranu Chebu dostal kotouč za záda gólmana – 1:5. Hned poté ale jeli dopředu domácí hráči. Petr Rozhon našel přihrávkou Radka Proška, který si sklepl puk, jenž propadl za brankovou čáru – 2:5.

V 31. minutě dostal Petr Eret přihrávku na pravý kruh, kde z jedničky hned střílel ale jeho tvrdá střela skončila na Jakubu Kašparovi. Chomutov bleskově využil svou první přesilovou hru, když Viktor Hübl tentokrát přihrál Františku Lukešovi, který pálil přesně – 2:6. V posledních minutách prostřední části se také domácí prosadili v přesilové hře. Z levého kruhu se do střely opřel Petr Rozhon a ta zapadla za záda Adama Horáka – 3:6.

Po pěti minutách třetí třetiny si Petr Eret převzal na levém kruhu přihrávku a okamžitě poslal hodně tvrdou ránu, jenže Jakub Kašpar  jeho pokus lapil do lapačky. Patrik Kadeřávek posunul puk na Jakuba Březáka, který si sjel blíže k brance a švihem prostřelil domácího brankáře – 3:7. Chebští se protlačili do útočné třetiny, Vojtěch Šik pak přihrál bývalému chomutovskému hráči Ondřeji Príhodovi, který se švihem prosadil – 4:7.

Tomáš Mareš (HC Stadion Cheb): „Měli jsme ze soupeře zbytečný respekt, i když musím říct, že je to jasný favorit na postup. Směrem dopředu jsme působili dobře, ale obranná hra nám vůbec nešla. Dělali jsme strašné individuální chyby, které Chomutov trestal, protože má výborné a zkušené hráče. Brankář Kašpar ještě dost šancí pochytal.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Můžeme být spokojení s výsledkem a se třemi body. Zvládli jsme první zápas, ale dozadu tam bylo dost chyb. Já si myslím, že na tom zapracujeme, aby to v důležité fázi sezóny bylo v pohodě. Za stavu 6:2 pro nás jsme hráli zbytečně lehkovážně. To se nám s lepšími soupeři nesmí stávat, protože takové týmy to budou využívat a s tím bychom mohli mít problémy. ”