Piráti ve vyřazovací části poprvé padli, na Havířov nestačili až po prodloužení

Napsal 17.04.2024 Michal Luxa
K prvnímu finálovému zápasu druhé ligy zajížděli svěřenci Martina Pešouta na led Havířova, kde padli 1:2 po prodloužení. Ve druhé části otevřel skóre Tomáš Franek, na jehož trefu odpověděl v přesilové hře Tadeáš Svoboda. Chomutovští mohli výsledek převrátit na svou stranu, což se ale nepovedlo. A tak utkání doputovalo do prodloužení, v němž vyloučení Daniela Jouzy potrestal šťastnou tečí David Klimša. Už ve čtvrtek budou moci Piráti sérii dorovnat.
F1 st 17.4.2024
AZH
2:1p(0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Sachr – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša, Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas, Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva – Pavlík, Spratek, Apolenář – Tvrdý
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa

28. Franek (Bednář, Vosátko), 70. Klimša (Franek, Valenta)

Vaněk, Šudoma – Mikšík, Kučera

Už ve třetí minutě se před branku domácího mužstva natlačil Tomáš Koblížek, jenž vyslal dva rychlé pokusy za sebou. Avšak David Sachr měl betony na správném místě. O čtyři minuty později předčil Spratka František Mála, jenž z mezikruží těsně minul. V polovině první periody měli Piráti třetí zajímavou příležitost, avšak Eretova střela skončila znovu na betonu havířovského brankáře.

O tři minuty později si z druhé vlny najel Jan Křivohlávek, kterého vyzval krásnou přihrávkou ke skórování David Klimša. Ovšem Martin Altrichter se neukvapil a zakončení vychytal. V sedmnácté minutě se před branku nacpal Jiří Karafiát, jenž mířil mezi betony, jenomže chomutovský gólman mezeru rychle utěsnil.

V šestadvacáté minutě se sám před brankou ocitl Jakub Zajíček, který mířil mezi ruku a beton domácího brankáře. Ovšem David Sachr měl štěstí na své straně a právě rukou zasáhl. O dvě minuty později už se skóre měnilo.Tomáš Franek se nacpal před Víta Seemanna a počkal si až se Altrichter pokrčí, následně zamířil přes jeho rameno pod víko – 1:0. Po polovině zápasu mohlo být srovnáno, avšak Jan Svoboda z levé strany trefil jen brankovou konstrukci.

V pětatřicáté minutě vystřelil z pravé strany Petr Eret a poté to zkoušel ještě Martin Tůma. Ani jeden havířovského gólmana nepropálil. Následovala přesilová hra, kterou už Severočeši proměnili. Petr Eret viděl mezi kruhy nikým nehlídaného Tadeáše Svobodu, jenž na nic nečekal a trefil místečko v horní polovině branky – 1:1.

Na konci osmačtyřicáté minuty měli Chomutovští obrovské štěstí. Z kruhu pro vhazování vyslal nepříjemnou střelu Dominik Ficek, jehož pokus vyrazil hostující brankář na druhou stranu. Před odkrytou brankou byl ještě Marek Haas, avšak obětavý obránce kotouč zastavil. O deset minut později šla havířovská přihrávka před branku. Zády k ní byl Jiří Karafiát, jehož bekhendový pokus mířil po ledě kousek vedle pravé tyče.

V sedmašedesáté minutě chyboval Jakub Váchal, a tak Lukáš Bednář uháněl sám na Martina Altrichtera, avšak bekhendové zakončení mířilo mimo prostor tří tyčí. O pár chvil později byl vyloučený Daniel Jouza, čehož Havířov bleskurychle využil. Nepřesnou tvrdou ránu tečoval David Klimša, který se stal šťastným střelcem – 2:1.

Jiří Raszka (AZ Havířov): „Byl to trochu jiný hokej než s Táborem. Jsme rádi, že jsme inkasovali jen jednu branku a vyhráli v prodloužení. Věděli jsme, že Chomutov má dobré přesilovky, což potvrdil tím, že jedinou, kterou měl, využil. Jinak měla hra spád i plynulost a my jsme byli šťastnější v prodloužení.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Podobný vývoj utkání jsme očekávali. V první třetině přišel trochu tlak domácích, ve kterém nás podržel gólman. My jsme si pár šancí taky vytvořili, kdybychom je proměnili, možná by zápas vypadal jinak. Ve druhé třetině jsme se zlepšili a měli tlak pro změnu my. Po vyrovnané třetí třetině přišel v prodloužení zbytečný faul. Pak jsme udělali i chybu ve čtyřech a dostali smolný gól.“