Piráti ve svižném duelu přehráli Kralupy nad Vltavou, vítězství režíroval Tadeáš Svoboda

Napsal 21.10.2023 Tadeáš Kožený, Michal Luxa
K dalšímu střetnutí druhé ligy mířili Piráti do Kralup nad Vltavou, kde zvítězili 4:1. Souboru Martina Pešouta vyšli koncovky prvních dvou třetin, kdy ho do vedení poslali František Lukeš s Viktorem Hüblem, na které ještě navázali Jakub Chrpa a Tadeáš Svoboda. Poslední zmíněný byl hlavním mužem duelu, když zaznamenal tři kanadské body. Po výhře s nováčkem se tak Chomutovští posunuli na druhou příčku tabulky.
9.kolo so 21.10.2023
KNV
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
HK Kralupy nad Vltavou
Sochůrek – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David, Straka, J. Kučera – Kellerstein, Husarik, Hrala – Pejchal, Šilhavý, Zídek – Bradáček, Hampl, Bezouška – Soukup, Broš, Marek
Altrichter – Březák, Kadeřávek, Záruba, Seemann, D. Kučera, Havel – T. Svoboda, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Kostourek – Zajíček, Koblížek, Mála – Chrpa, Putz, Remeš

53. Zídek (Kapoun, Šilhavý)
12. Lukeš (Svoboda, Kadeřávek), 39. Hübl (Svoboda, Kadeřávek), 49. Chrpa (Remeš, Putz), 56. Svoboda (Lukeš, Hübl)

4:4
0:1
0:0
25:32
759
Trnka – Tvrdík, Brtník

Piráti na ledě nováčka začali svižně, ale ani jedna z nadějných střel neskončila za zády domácího brankáře. Skóre se měnilo až v přesilové hře ve dvanácté minutě, kdy do střely Tadeáše Svobody vložil hůl František Lukeš a lehkou tečí překonal Lukáše Sochůrka – 0:1. Domácí mohli odpovědět za necelou minutu, také při přesilové hře, ale pohotová střela Pavla Husarika z první skončila jen na boční síti branky Martina Altrichtera.

Druhá třetina se nesla v duchu velkých šancí Pirátů. Hned po minutě hry se v jedné z nich objevil Milan Kostourek, ale jeho pokus z velkého úhlu jen projel brankovištěm. Následně z levé strany přes clonícího hráče vypálil Tadeáš Svoboda a domácí brankář puk se štěstím vytěsnil mimo tři tyče. Piráti stále přikládali pod kotel, ale ani šance Františka Lukeše a po něm Alexandra Remeše dalším gólem neskončily.

Když už to vypadalo, že se do kabin půjde stále za nejtěsnějšího stavu, tak Tadeáš Svoboda našel před brankou Viktora Hübla, jenž se střelou nad vyrážečku nemýlil – 0:2. Byla to hektická poslední minuta hry druhé třetiny, protože hned po vhazování se do útoku dostal domácí Josef Broš, ale jeho zakončení Martin Altrichter společně s obranou zneškodnili.

Domácí Piráty na startu třetí třetiny zatlačili a výsledkem jejich snažení byly šance Václava Zídka a Martina Kehara, proti kterým se ale vytáhl Martin Altrichter. A tak na druhé straně přišel trest. David Putz z rohu našel před brankou Alexandra Remeše, jenž celou akci vyšperkoval posunutím na zcela volného Jakuba Chrpu, který se zakončením neměl problém – 0:3.

Kralupy se snížení dočkaly až v padesáté třetí minutě zásluhou Václava Zídka, který uklidil puk do prázdné branky po předešlé střele Kryštofa Kapouna – 1:3. Piráti se ale o vedení nezačali strachovat a naopak ho ještě navýšili. František Lukeš na modré udržel vyhazovaný kotouč, posunul ho na Tadeáše Svobodu a ten z levé strany zamířil přesně k zadní tyči – 1:4.

Martin Příhoda (HK Kralupy nad Vltavou): „Z naší strany to nebylo špatné utkání. Prohrát s největším favoritem druhé ligy poměrem 1:4 určitě není špatný výsledek. Možná nám chybělo trochu štěstíčka, nicméně Chomutov potvrdil svoji vysokou kvalitu. Jejich útočníci jsou skvělí a na tuto soutěž velice nadstandardní. Klobouk dolů.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Jsme spokojení. Šlo asi o nejlépe odehrané utkání této sezóny. Měli jsme to pod kontrolou, škoda jen zbytečných faulů, kdy nás soupeř dostával pod tlak. Ale jinak to byl výborný výkon od všech hráčů.“