Piráti v gólově bohatém zápase přehráli Děčín a zůstávají neporaženi

Napsal 30.09.2023 Kateřina Kundertová, Tadeáš Kožený
V rámci třetího kola druhé ligy tentokrát na Piráty čekalo regionální derby s Děčínem. Chomutovští do utkání vstoupili lépe a po dvou třetinách vedli pohodlně 6:2. Domácí se ale nevzdali a díky dvěma slepeným gólům ve třetím dějství se utkání snažili zdramatizovat. Piráti ale včas zastavili nápor Děčínských a utkání nakonec dovedli do vítězného konce. Viktor Hübl si připsal čtyři kanadské body za dva góly a stejný počet asistencí.
3.kolo so 30.9.2023
DEC
4:8(1:3, 1:3, 2:2)
HC Děčín
Lavinger (25.–54. Petrásek) – Brož, Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Hercík – D. Tůma, Nezbeda, Faigl – Sýkora, Jursa, Černý – Smola, Nowák, Macek - Chovanec
Horák (45. Altrichter) – Kadeřávek, F. Hynek, Seemann, Záruba, Havel, Váchal, Filip – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – M. Tůma, Putz, Jouza – Remeš

HC Děčín
5. Macek (Nezbeda, D. Tůma), 29. Faigl (Nezbeda, D. Tůma), 42. Macek (Bartoň, Nezbeda), 45. Smola
4. Hübl (Lukeš), 8. Chrpa (Lukeš, Hübl), 15. Koblížek (Eret, Zajíček), 22. Zajíček (Kostourek, Eret), 25. T. Svoboda (Lukeš, Hübl), 35. M. Tůma (Jouza, Putz), 49. Eret (Kostourek, Záruba), 50. Hübl

7:4
2:3
0:1
29:43
546
Němec – Tichý, Herles

Piráti si vstup do třetího venkovního duelu v řadě mírně zkomplikovali oslabením, ve kterém však František Lukeš uvolnil přes tři soupeře parťáka Viktora Hübla, jenž se prosadil střelou zpoza obránce – 0:1.

Za pár okamžiků domácí předvedli přes celou šířku pásma pohlednou kombinaci, kterou zakončil za přesouvajícího se brankáře Aleš Macek – 1:1. V osmé minutě těžil ze spolupráce hokejových dvojčat Jakub Chrpa, jenž během početní výhody zasunul kotouč do odkryté části branky – 1:2.

Zanedlouho se prosadila i druhá přesilovková formace, za kterou skóroval z těsné blízkosti Tomáš Koblížek – 1:3. Průběžný stav už se neměnil, jelikož František Lukeš dostal kotouč do branky po Hüblově vysoké holi a mladý forvard hostů se sedmičkou na zádech orazítkoval pouze tyčku.

Na prahu prostředního dějství si Jakub Zajíček spravil chuť, když z hrany brankoviště bekhendem zavěsil pod horní tyčku a zvýšil na 4:1. Stejný hráč v následujícím samostatném úniku nezamířil přesně mezi betony.

V pětadvacáté minutě se z prostoru mezi kruhy prosadil Tadeáš Svoboda a vyhnal Lukáše Lavingera z branky, kam se postavil Michael Petrásek – 1:5. Před polovinou hrací doby šli Chomutovští takřka na dvě minuty do tří, čehož využil po křižné přihrávce přes brankoviště Tomáš Faigl – 2:5.

Další nadějný pokus Děčína nebyl uznán kvůli vysoké holi. Na druhé straně svěřenci Martina Pešouta a Petra Martínka sehráli ideálně situaci tří proti dvěma, kterou ze druhé vlny úspěšně zakončil Martin Tůma – 2:6. Těsně před sirénou totožný útočník nastřelil horní tyčku branky Medvědů.

Děčínu vyšel výborně nástup do třetí třetiny, kdy se prosadili během pár minut Aleš Macek pohlednou tečí mezi kruhy a Jan Smola z rychlého postupu – 4:6. V pětačtyřicáté minutě Adam Horák přenechal místo Martinu Altrichterovi a Piráti se nakopli do produktivního závěru.

Po ztrátě na útočné modré hosté vyrazili do rychlého úniku, který Petr Eret zakončil pohledným bekhendovým blafákem – 4:7. V padesáté minutě se hokejisté v bílém nedomluvili při rozehrávce, což potrestal střelou z hranice levého kruhu Viktor Hübl – 4:8. V závěru se do domácí branky vrátil Lukáš Lavinger, ale skóre už se neměnilo.

David Švagrovský (HC Děčín): „Myslím, že jsme to udělali Chomutovu hrozně jednoduché. Pokaždé, když jsme se nadechli k lepšímu výkonu na ledě, srazila nás nějaká individuální chyba. Chomutov to samozřejmě trestá, což se i tentokrát potvrdilo. Ve třetí třetině jsme se nadechli a chtěli se zápasem něco udělat, ale přišly dvě stejné chyby. Musíme se hodně rychle probrat a poučit, protože jinak to bude se všemi soupeři stejné. Podobné chyby nás sráží strašně dolů. Chomutov nás v některých pasážích přehrával a ukázal, kam patří.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Padesát minut jsme předváděli dobrý výkon. Škoda začátku třetí třetiny, kdy jsme udělali chyby, které domácí využili, takže z toho bylo trochu drama. Jinak jsme ale měli zápas pod kontrolou. Musíme využít ještě víc šancí, kdy jsme ještě mohli dát gól, a vyvarovat se chyb, kterými dostáváme soupeře do hry.“