Ml. Dorost - reportáž

Piráti si připsali sedmou výhru v řadě, doma porazili PZ Kladno

Napsala 03.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci předposledního tudíž 19. kola dlouhodobé soutěže střetli s Kladnem, které po šedesáti minutách porazili poměre 4:1. Skóre otevřel v první třetině Milan Breczko, jenž využil přesilovou hru. V prostředním dějství navýšili domácí náskok díky gólům Jakuba Veselého a Erica Mežnara na rozdíl již tří branek. V druhé polovině třetí periody Kladno snížilo, na což domácí rychle odpověděli a uzavřeli zápas.
N19 čt 3.3.2016
4:1(1:0, 2:0, 1:1)
PZK
R. Běhula – Petrásek, Ferbas, Jungvirt, D. Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Zahrádka, Günther, Baier, Mežnar, Hofrichter, D. Černý, Jaroš, J. Veselý, Breczko, L. Benda, Ouřada, Brandner.
PZ Kladno
Altrichter – Teinitzer, Beneš, Janega, Šmatlák, Soukup – Turek, Šímáček, Stůj, Ploch, Pokorný, Routa, Čermák, Jelínek, Pejchal, Hašek, Rendla.

7. Breczko (Mežnar), 25. Veselý (Zeman, Breczko), 28. Mežnar (Zeman), 57. Günther (Ouřada)

Malota – Malý, Šimán.

Utkání začalo ve vysokém tempu. Do šance se dostaly oba celky. Z prvního útoku to zkoušel Jelínek, ale Běhula nejistě zakročil. V sedmé minutě šli domácí do vedení. Milan Breczko v přesilové hře zasekl do středu kluziště a prostřelil Altrichtera mezi rukou a tělem - 1:0. Poté měli příležitost vyrovnat Jelínek a Beneš, ale žádný pokus na domácí jedničku nevyzrál.

Druhá polovina první třetiny byla plná nepřesností, což zapříčinilo nárůst nepovedených akcí na obou stranách ledu. Ve čtrnácté minutě zachránil situaci Běhula, jenž odpálil kotouč letící do brankoviště. O tři minuty později se Piráti oslabili a Kladno dostalo první možnost přesilové hry. Domácí oslabení přes několik šancí hostů zvládli bez inkasované branky. Během oslabení zneškodnili pokusy Čermáka a Haška. V osmnácté minutě Jungvirt nahodil na bránu, s jeho kotoučem měl Altrichter problémy, ale nakonec puk s pomocí obránců přikryl. Poslední střelu třetiny si připsal Brandner. Druhou třetinu začali Piráti s jednobrankovým náskokem.

V počátku prostředního dějství předvedl pohlednou individuální akci Jarý, jenž objel celé útočné pásmo, nahodil před bránu a poté sám vyprášil betony kladenského brankáře. Domácí měli v počátku třetiny navrch a po několika šancích šli do dvoubrankové vedení. V pětadvacáté minutě Jakub Veselý dojel puk, nepřihrál a vzal zodpovědnost na sebe. Chomutovských kapitán se natlačil před bránu a zavěsil - 2:0. Hned vzápětí měl dobrou šanci Šmatlák, ale netrefil puk ideálně, a tak guma pouze doplachtila na chomutovského brankáře.

Na konci 28. minuty předvedli Piráti výbornou útočnou kombinaci. Zeman přihrál od modré přímo na Erica Mežnara, jenž u pravé tyče pouze nastavil hůl a usměrnil kotouč do sítě - 3:0. Po třetí inkasované brance se hosté zvedli a dostali se do několika nadějných šancí. Beneš to zkoušel od modré, Ploch si zkušeně podržel kotouč před obětavým obránce a vyzkoušel zatím stoprocentního Běhulu. V dalším průběhu zářil opět domácí brankář, jenž vypíchl kotouč kličkujícímu Haškovi a poté zneškodnil střelu Jelínka od modré. Do konce třetiny si Piráti zahráli ještě po zákroku Čermáka přesilovou hru, kterou přes dobré kombinování v pásmu nevyužili.

Ve druhé minutě posledního dějství měli domácí velikou šanci. Petráskovo narození našel před brankou Černý, jenž sice překonal Altrichtera střelou po ledu, ale kotouč se doklouzal mimo tři tyče. Kladno se snažilo tlačit do pirátské obrany, ale domácí výborně bránili a napadali už v obranném pásmu hostů, a tak jim snažení pořádně znepříjemňovali. Ve 46. minutě Mežnar v situaci dva na jednoho přihrál zleva na Bendu, který bekhendem jen těsně minul vzdálenější tyč. V další situaci stál opět Benda, jenž přihrál osamocenému Baierovi, který ale tváří v tvář kladenskému brankáři neuspěl. Hra se na přelomu třetiny přelévala ze strany na stranu s drobnými šancemi na obou stranách, žádná se však neujala.

V 55. minutě Kladno v přesilové hře snížilo po výborné akci. Na konci dvou křížných přihrávek stál David Routa, který neměl problém poslat puk po vyšachování domácí obrany do prázdné klece - 3:1. Hned vzápětí se mohlo Kladno dotáhnout na rozdíl jedné branky, ale Jelínek svým bekhendovým blafákem neuspěl. V 57. minutě Piráti odpověděli. Günther se dostal do samostatného úniku, který mu vystrčením hole překazil Altrichter. Puk se však odrazil k dojíždějícímu Kryštofu Ouřadovi, který překonal ležícího brankáře - 4:1. Domácí si zbytek zápasu pohlídali, nepouštěli Kladenské do šancí a připsali si předposledním kole tři body.