Piráti si připsali pátou výhru v řadě, po boji přehráli nováčka z Kralup nad Vltavou

Napsal 17.12.2023 Eliška Ratiborská, Tadeáš Kožený
V rámci dohrávky čtyřiadvacátého kola druhé ligy Piráti přivítali na domácím ledě nováčka soutěže z Kralup. Začátek zápasu patřil domácím, kteří se z vedení radovali již v první minutě. Hosté srovnali krok o dvě minuty později. Piráti pak předváděli festival zahozených šancí. Klid na hokejky přinesl až dvougólový Jakub Zajíček. V úplném závěru se pak strhla lavina tří gólů, a domácí si tak nakonec připisují jednoznačné vítězství v poměru 6:1.
24.kolo ne 17.12.2023
6:1(1:1, 2:0, 3:0)
KNV
Běhula – Ulrych, Eliáš, Seemann, Havel, Váchal, Záruba, Malcovský – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Putz, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa
HK Kralupy nad Vltavou
Sochůrek – Zajíc, Chládek, Kehar, Kapoun, Straka – Pejchal, Husarik, Kellerstein – Zídek, Šilhavý, Štípek – Uhlík, Hrala, Soukup – Binko

1. Hübl (T. Svoboda, Zajíček), 24. Zajíček (Hübl), 30. Zajíček (Hübl, Seemann), 59. Eret (J. Svoboda, Seemann), 60. Ulrych (Váchal, Mála), 60. J. Veselý (Putz, Stehlík)

Němec – Kurtin, Beneš

Piráti na nic dlouho nečekali a utkání otevřeli trefou. V čase 00:33 skóroval po nahrávce od Tadeáše Svobody přímo před branku najíždějící Viktor Hübl. Kralupy ale domácí nenechaly radovat příliš dlouho a o minutu a půl později vyrovnaly. Pejchal využil zmatků domácích a poslal puk na levý kruh Adamu Kellersteinovi, jenž už mířil do prázdné brány – 1:1

V průběhu první dvacetiminutovky ujeli hostující obraně nejprve Zajíček, po kterém dorážel ještě Eret, a později Tadeáš Svoboda, nicméně ani jeden z nich se neprosadil. Šanci měl znovu i Hübl, ale ani on na Sochůrka tentokrát nestačil.

Rozhodčí odpískali začátek druhé třetiny a Chomutovští si necelé čtyři minuty po tom vzali vedení zpět. Střelec prvního gólu Hübl podržel puk na hokejce a po otočce našel rozjetého Jakuba Zajíčka v mezikruží. V čase 29:37 se stejný střelec prosadil znovu! A opět díky Hüblově přihrávce zpoza branky – 3:1.

Na druhé straně měl na holi dva góly Pejchal, jenže první střelu poslal nad branku a druhou zničil Běhula. V šanci se ocitl i autor první branky hostů Kellerstein, jenže neproměnil. Štěstí pak zkoušel také Eret na opačném konci hřiště, nicméně taktéž neúspěšně.

Poslední část hry odstartovala dobrou příležitostí Mály a o chvíli později Seemanna, ale ani jeden z Pirátů Sochůrka nepřelstil. Těsně před polovinou třetí třetiny dokonce cinkala tyč, rozezvonil ji Chrpa. Na druhé straně všechny pokusy hostů vykryl Běhula, takže ani Středočeši se nemohli radovat.

V čase 51:55 sebral Jan Svoboda puk hostujícímu obránci a vyrazil sám na brankáře, který se mu vrhnul hokejkou pod nohy a sebral mu tím jeho šanci. Hattrick na holi měl Zajíček, jenže i proti němu Sochůrek úspěšně zasáhl. Střelecké štěstí se na Piráty nakonec však ještě usmálo, v čase 58:59 dojeli k prázdné brance Kralup Jan Svoboda s Petrem Eretem a v poslední minutě zápasu navrátilého brankáře prostřelili ještě Petr Ulrych a na závěr Jakub Veselý – 6:1. Piráti si tak připsali další tři body do tabulky.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Zápas byl z naší strany výborně odehraný. Drželi jsme utkání pod kontrolou, ale samozřejmě trošku chyběly góly. Nicméně zasloužené vítězství.“

Martin Příhoda (HK Kralupy nad Vltavou): „Z naší strany padesát devět minut výborný hokej, pak se to trochu rozložilo kvůli horší koncentraci, ale jinak klukům nemůžeme nic vytknout. Jejich výkon byl bojovný.“