Piráti si na domácím ledě poradili s Chebem, vstřelili hned šest branek

Napsal 06.12.2023 Tadeáš Kožený, Miroslav Kučera
K jednadvacátému kolu druhé ligy zajížděli na chomutovský led hráči Stadionu Cheb. Piráti si od začátku drželi náskok a svého soupeře k velkým šancím nepouštěli. Po třech vyhraných třetinách si tak do tabulky připsali další tři body, k nimž třemi kanadskými body za gól a dvě asistence přispěl František Mála.
21.kolo st 6.12.2023
6:2(2:0, 2:1, 2:1)
CHB
Altrichter – Březák, Eliáš, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Koblížek, Stehlík – Zajíček, Mála, Chrpa – Putz
HC Stadion Cheb
Kolář – Kořán, Innanmaa, Šik, Jonák, Vápeník, Stejskal – Rozhon, Čejka, Prošek – M. Skuhravý, V. Skuhravý, Švec – Tóth, Vašíček, Krutina – Klíma, Vlach, Karpov

5. Březák (Mála, Eliáš), 17. M. Tůma (Eret, Váchal), 32. J. Svoboda (Eret), 40. T. Svoboda (Lukeš, Eliáš), 56. Mála (Záruba, Stehlík), 56. Chrpa (Mála, Putz)
26. Krutina (V. Skuhravý, V. Stejskal), 58. Krutina (V. Skuhravý, Vašíček)

7:5
1:2
0:0
44:25
1342
Němec – Tvrdík, Hošťálek

Piráti mohli jít do vedení hned po 27 vteřinách hry, kdy se do úniku dostala hned čtveřice chomutovských hráčů, která ale celou situaci překombinovala a kvůli nepřesné finální přihrávce ze šance nic nebylo. Minutu poté zahrozil hostující celek, Jaroslav Vašíček ale svým zakončením nechal vyniknout Martina Altrichtera.

Domácí se vedoucího gólu dočkali v páté minutě. Jakub Březák dostal ve středním pásmu ideální přihrávku do jízdy, nikým atakován dojel až před hostující bránu a poté rychlou střelou rozvlnil síť za Kristiánem Kolářem – 1:0. Piráti si i nadále udržovali herní převahu, ale žádnou z dalších šancí nevyužili. Změna nastala až v minutě sedmnácté. Petr Eret zpoza brány našel přesně hůl zcela volného Martina Tůmy, který z první prostřelil Kristiána Koláře – 2:0. V závěru třetiny se mohli radovat ze snížení hosté, ale Václav Stejskal v samostatném úniku domácího maskovaného muž nepřekonal.

Hráči Chebu se snížení dočkali až po změně stran. V přesilové hře nejdřív Michael Čejka trefil horní tyč domácí branky. Stadion pak po vhazování udržel útočné pásmo a po pěkné kombinaci se kotouč dostal ke zcela volnému Šimonu Krutinovi, který ho zametl do prázdné branky – 2:1. Piráti na snížení docela rychle zareagovali.

Těsně po polovině zápasu si Jan Svoboda nabruslil ve velké rychlosti mezi kruhy a po přesné přihrávce od Petra Ereta trefil šibenici za Kristiánem Kolářem – 3:1. Těsně před druhou sirénou dostali domácí šanci dvojnásobné přesilové hry. Po krásné kombinaci dvojice Viktor Hübl – František Lukeš dostal puk před prázdnou branku Tadeáš Svoboda, kterému nedělalo problém poslat ho do prázdné branky – 4:1.

Třetí třetina se dlouho nesla v ospalém duchu pohodlného vedení Pirátů. Vzruch přinesl až pátý gól, o který se postaral střelou z dorážky František Mála 5:1. Neuběhla ani minuta a Piráti se radovali znovu. K volnému kotouči na modré čáře se jako první dostal Jakub Chrpa a střelou z dálky nachytal Kristiána Koláře střelou mezi betony – 6:1. Hosté se ještě dočkali snížení ve dvojnásobné přesilové hře, s níž se po kombinaci dostal puk k Šimonu Krutinovi, který podruhé překonal Martina Altrichtera - 6:2.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Pro nás šlo o de facto povinné vítězství. Kvalita kádru byla na naší straně, ale efektivita střelby byla špatná. Měli jsme tam spoustu střel, ale bohužel jsme z nich nedávali góly. V závěru jsme předvedli znovu zbytečná vyloučení. To si nesmíme dovolit, protože lepší soupeř to potrestá. Na to si musíme dávat pozor.“

Václav Skuhravý (HC Stadion Cheb): „Zápas se mi nehodnotí lehce. Prohráli jsme 6:2, ale proti dobrému soupeři, který zaslouženě vyhrál. Udělali jsme pár individuálních chyb z důvodu nezkušenosti našich mladých hráčů, kteří dostali prostor místo zraněných kluků a kteří poznali, jak se proti tak kvlaitnímu soupeři hraje. Uvidíme, jak to půjde dál v sezóně.“